دیدار با قدمگاه خضر نبی(ع) - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دیدار با قدمگاه خضر نبی(ع) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نماییددر شش کیلومتری مرکز شهر قم کوه سفیدی وجود دارد که از فراز آن می‌توان همه شهر را با یک نگاه طی کرد. این کوه منسوب به حضرت خضر(ع) با قدمت سه هزار سال است که حضرت خضر (ع) در آن غار به عبادت و نیایش می‌پرداخت، غاری که امروز به مسجد کوچکی تبدیل شده است و اگر گذارتان به آن بیفتد، می توانید مسجد جمکران و شهر قم را از ارتفاعات تماشا کنید.

 

می گویند حضرت امیرالمومنین (ع) خبر می دهد که رایت حضرت حجت (عج) را بر کوه سفیدی می زنند که مردم امروز به آن کوه خضر می گویند. مردم معتقدند که روزگار حضرت خضر پیامبر (ع) را در بالای این کوه دیده اند و به همین دلیل آن را به این نام می خوانند. در بالای این کوه مسجد کوچکی ساخته شده و بقعه دیگری که نشان از ارزش این کوه نسبت به کوه های دیگر دارد.

از پایین که نگاه کنید، کوه چندانن مرتفع به نظر نمی رسد اما برای رسیدن به مسجد و قدمگاه باید از بیش از 300 پله بالا بروید که یکی از زائران آن را نذر کرده و ساخته است. کوه خضر حد فاصل قم و جمکران قرار دارد و حدود سه کلیومتر با جمکران فاصله دارد.

 قدمگاه خضر نبی,قدمگاه خضر نبی,قدمگاه خضر نبی در آبادان,شهرهای استان قم- دیدنی های استان قم

روایت می شود که: «این محل مامن بزرگانی مثل ملا صدرا فیلسوف و حکیم متاله و مرحوم شیخ مرتضی زاهدقمی برادر حاج شیخ عباس قمی خاتم المحدثین(ره) بوده است، و در این اواخر مخصوصا مرحوم حاج شیخ جعفر مجتهدی که از علاقه مندان جدی به این مسجد بودند فراوان در آنجا ماوا می گرفتند، و می توان گفت ایشان آخرین چله نشین این مسجد مقدس بودند.»

 قدمگاه خضر نبی,قدمگاه خضر نبی,قدمگاه خضر نبی در آبادان,شهرهای استان قم- دیدنی های استان قم

 

 

بخش گردشگری تبیان


 


گردآوری ایران شناسی آکاایران
دیدار با قدمگاه خضر نبی(ع) گردآوری توسط بخش شهرهای استان قم- دیدنی های استان قم سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات