درست است که همه میلان را به عنوان یک شهر توریستی در ایتالیا می شناسند، اما لازم نیست برای سفر به «میلان» یک قاره پرواز کنید! در 20 کیلومتری تبریز هم یک میلان کوچک قرار دارد که سفر به آن می تواند یکی از تجربه های خوب گشت و گذار شما باشد!

روستای میلان یکی از روستاهای تاریخی و قدیمی استان آذربایجان شرقی است که در نزدیکی شهر اسکو قرار گرفته است و طبیعت سرسبز غرب کشور را در کنار بناهای باستانی به شما نمایش می دهد.

میلان این بار در ایران! - آکا

میلان در گذشته روستای مستقلی از توابع شهرستان اسکو بود، اما امروز، بر اساس تقسیمات جدید کشوری، یکی از محلات شمالی اسکو به حساب می‌آید. اسکو هم که حتما می دانید یکی از آبادترین بخش‌های پنج‌گانه حومه تبریز است.

در سفر به روستای میلان چیزی که بیشتر از همه توجه تان را جلب خواهد کرد این است که این روستا برخلاف دیگر روستاهای کشور، آنقدرها دچار مهاجرت نشده و جمعیت آن نسبت به سال های قبل بیشتر هم شده است

اسکو از شمال به تبریز، از جنوب به آذرشهر، از غرب به دهستان ممقان و ایلخچی و ساحل شرقی دریاچه ارومیه و از شرق به روستاهای حومه تبریز محدود می‌شود. بنابراین در سفر به میلان و اسکو، می توانید با یک تیر چند نشان بزنید و از شهرهای اطراف که دیدن هر کدام یک تجربه منحصر به فرد است، بهره ببرید.

در سفر به روستای میلان چیزی که بیشتر از همه توجه تان را جلب خواهد کرد این است که این روستا برخلاف دیگر روستاهای کشور، آنقدرها دچار مهاجرت نشده و جمعیت آن نسبت به سال های قبل بیشتر هم شده است.

میلان این بار در ایران! - آکا

بد نیست بدانید که در گذشته


منبع تبیان

گردآوری ایران شناسی آکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

دهستان میلان

تبلیغات