ابشار شلماش آذربایجان غربی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ابشار شلماش آذربایجان غربی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ایرانگردی آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آبشار شلماش از مهم‌ترین آبشارهای حوضه زاب در مسیر رودخانه شلماش قرار دارد و به رودخانه زاب می‌‌ریزد. این رودخانه بر روی گسل فرعی روستای المان و روستای شلماش جاری است.

آبشار شلماش در سفر هیات دولت به استان به عنوان منطقه ویژه گردشگری مصوب شد. در این محل مجتمع‌های اقامتی و توریستی برای رفاه حال گردشگران ساخته خواهد شد. آبشار شلماش از مهم‌ترین آبشارهای است که در سطح استان آذربایجان غربی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

[categoriy],
شلماش آذربایجان غربی ,دیدنی های شلماش آذربایجان غربی ,جاذبه های گردشگری شلماش آذربایجان غربی

این آبشار که از سه آبشار تشکیل شده است. سه آبشار به ترتیب و پشت سر هم قرار گرفته‌اند که نخستین آن‌ها در نزدیکی محل توقف و پارکینگ قرار گرفته است. برای دیدن دو آبشار بعدی باید مسافتی نسبتاً زیاد را پایین رفته و وارد دره‌ای عمیق شد. در حال حاضر با احداث پله و حصارها رفت و آمد از دره راحت‌تر شده‌ است.

 

در فصل بهار این آبشار پرآب‌ترین روزهای خود را می‌گذراند، گرچه آب و هوای منطقه تا اواسط اردیبهشت هم سرد است ولی خرداد ماه می‌تواند فصل مناسبی برای سفر به این منطقه باشد.

شهرستان سردشت از شهرستان‌های کردنشین و مرزی استان آذربایجان غربی است که در جنوب این استان قرار دارد و با مناطق کردنشین شمال کشور عراق (کردستان عراق) همسایه است. بیشتر مردم این شهرستان کردزبان هستند. مرکز این شهرستان، شهر سردشت است.

ویکیپدیا

ابشار شلماش آذربایجان غربی گردآوری توسط بخش شهرهای آذربایجان غربی - دیدنی های آذربایجان غربی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات