ابشار شلماش آذربایجان غربی

آبشار شلماش از مهم‌ترین آبشارهای حوضه زاب در مسیر رودخانه شلماش قرار دارد و به رودخانه زاب می‌‌ریزد. این رودخانه بر روی گسل فرعی روستای المان و روستای شلماش جاری است.

آبشار شلماش در سفر هیات دولت به استان به عنوان منطقه ویژه گردشگری مصوب شد. در این محل مجتمع‌های اقامتی و توریستی برای رفاه حال گردشگران ساخته خواهد شد. آبشار شلماش از مهم‌ترین آبشارهای است که در سطح استان آذربایجان غربی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

[categoriy],
شلماش آذربایجان غربی ,دیدنی های شلماش آذربایجان غربی ,جاذبه های گردشگری شلماش آذربایجان غربی

این آبشار که از سه آبشار تشکیل شده است. سه آبشار به ترتیب و پشت سر هم قرار گرفته‌اند که نخستین آن‌ها در نزدیکی محل توقف و پارکینگ قرار گرفته است. برای دیدن دو آبشار بعدی باید مسافتی نسبتاً زیاد را پایین رفته و وارد دره‌ای عمیق شد. در حال حاضر با احداث پله و حصارها رفت و آمد از دره راحت‌تر شده‌ است.

 

در فصل بهار این آبشار پرآب‌ترین روزهای خود را می‌گذراند، گرچه آب و هوای منطقه تا اواسط اردیبهشت هم سرد است ولی خرداد ماه می‌تواند فصل مناسبی برای سفر به این منطقه باشد.

شهرستان سردشت از شهرستان‌های کردنشین و مرزی استان آذربایجان غربی است که در جنوب این استان قرار دارد و با مناطق کردنشین شمال کشور عراق (کردستان عراق) همسایه است. بیشتر مردم این شهرستان کردزبان هستند. مرکز این شهرستان، شهر سردشت است.

ویکیپدیا

zavaran

اخبار اکاایران

تبلیغات