فواید پیاده روی را همه می دانند، پیاده روی مساوی است با سلامت، اما اینکه پیاده روی صحیح به چه صورت است، در چه زمانی بهتر است پیاده روی انجام شود و ...، در این بخش از سایت آکاایران میخواهیم اطلاعا کاملی را در مورد پیاده روی به شما بدهیم، با ما همراه باشید.

ورزش و سلامت,فواید پیاده روی,پیاده روی

فواید پیاده روی و مضرات دویدن

پیاده روی

به اعتقاد پژوهشگران، پیاده روی ورزشی مناسب برای همه سنین به شمار می آید، اما دویدن برای سالخوردگان خطرناک است و برای مبتلایان به بیماری قلبی مناسب نیست.

ورزش های سخت و تند، باعث لخته شدن خون در داخل رگ های خونی و در نتیجه توقف گردش خون در ماهیچه های قلب و درد شدید در قلب می گردد. برعکس "پیاده روی با کمی سرعت" ورزشی ساده و امن بوده و نقش مهمی در سلامت بدن و پیشگیری از بیماری ها دارد و باعث از بین بردن افسردگی می شود.

هنگام راه رفتن، عضلات همانند تلمبه کار می کنند و خون به راحتی در قلب جریان می یابد.

در ورزش، ران ها و ساق های پا نسبت سایر اعضای بدن نقش مهم تری دارند. اگر حرکت این اندام ضعیف و سست باشد، قوه محرکه بدن برای انتقال خون به قلب کافی نیست. لذا پیاده روی سریع به مراتب بهتر از دویدن است.

پیاده روی سریع به گردش بهتر خون کمک کرده و برای افزایش مصرف اکسیژن مناسب است و بر شدت ضربان قلب می افزاید.

پژوهشگران معتقدند، هنگام راه رفتن سریع باید طی 10 دقیقه حدود یک کیلومتر راه رفت. البته برای سالخوردگان و افراد ضعیف تر این مسافت کمتر است.
افرادی که چاق هستند و ورزش می کنند، به تدریج باید سرعت راه رفتن را بیشتر کنند، طوری که در هر دقیقه تقریبا 70 متر راه بروند.

بسیاری از افراد هنگام صبح پیاده روی می کنند و حدود 15 دقیقه این کار را انجام می دهند. پیاده روی روی اشتها و کیفیت خواب تاثیر مثبتی دارد.

نکات مهم در پیاده روی سریع

پژوهشگران توصیه می کنند که در پیاده روی سریع باید به چند نکته مهم توجه کرد:

- هنگام راه رفتن باید سر را بالا نگه داشت؛

- سینه را جلو و دست ها را تا حد امکان باز و بسته کرد.

- گام ها باید بلند برداشته شود و سرعت آن باید سریع تر گردد.

- مرکز ثقل کمر باید بر روی گام های بلند باشد.

- هنگام راه رفتن باید از همه عضلات بدن استفاده کرد.

- این راه رفتن برای کاهش دردهای کمر و شانه و بهبود کارایی اعضای داخلی بدن مفید است.

- این پیاده روی باید مستمر باشد و همیشه ادامه یابد.

- با این حال نباید در این زمینه افراط کرد. به ویژه سالخوردگان مبتلا به بیماری های قلبی در پیاده روی باید بر اساس توانایی خود عمل کنند و بیش از حد از نیروی بدنی خود استفاده ننمایند.

منبع: خبرگزاری چین

مترجم: ساناز صفحات

گردآوری توسط بخش ورزش و سلامت سایت آکاایران
پیاده روی

رابطه بین پیاده روی و کاهش وزن -آکا

احتمالش هست که بتوانید بدین ترتیب وزن کم کنید. البته باید به مسافتی که می پیمایید، شدت پیاده روی و رژیم غذایی تان هم توجه کنید. اما آنطور که بنظر می رسد، مصرف کال
پیاده روی

پیاده روی یک ورزش کامل و بدون مشکل -آکا

پیاده روی یک ورزش کامل و فاقد مشکل به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ هیچ چیز مانند یک اظهار نظر نا امید کننده در مورد تمرین شما، نمی تواند حس سرخوشی
پیاده روی

چگونه پیاده روی را شروع کنیم؟ -آکا

چگونه پیاده روی را شروع کنیم؟ پیاده روی برای خیلی ها هیجان و انگیزه کافی را ایجاد نمیکند و خیلی زود از ادامه آن منصرف میشوند، برای تداوم پیاده روی باید چگونه شرو
پیاده روی

تقویت استخوان با کمک پیاده روی -آکا

تقویت استخوان با کمک پیاده روی داشتن استخوان های قوی تر بهانه خوبی است تا بتوانید با پیاده روی روزانه علاوه بر آن مقداری هم کاهش وزن داشته باشید. به گزارش آلام
پیاده روی

آیا با پیاده روی می توان لاغر شد؟ -آکا

ماه هاست که پیاده روی می کنید، اما حتی یک گرم هم از وزنتان کم نشده است؟ احساس می کنید این قدم زدن های روزانه بی فایده است و نمی تواند شما را به وزن دلخواه تان برساند؟
برای لاغری

آیا پیاده روی برای لاغری مفید است

آیا پیاده روی برای لاغری مفید است پیاده روی نه تنها به عنوان یک ورزش در حفظ سلامتی بدن مؤثر است،بلکه یکی از بهترین ورزش ها برای کنترل وزن به شمار می رود.  ب
پیاده روی

10 فایده جالب پیاده روی

10 فایده جالب پیاده روی پیاده روی ورزشی است که همراه برای سلامتی و تناسب اندام توسط پزشکان و متخصصان توصیه می شود. می خواهیم 10 فایده جالب پیاده روی را به شما بگوییم.  
پیاده روی

» چقدر پیاده روی کنم تا وزنم کم شود؟

وقتی پای کاهش وزن به میان می آید، خیلی ها فکر می کنند ورزش سخت تنها راه خلاص شدن از وزن اضافی است، اما کاهش وزن در اثر ورزش شدیدی که فقط یکی دو بار
برای لاغری

20 نکته پیاده روی برای لاغری سریعتر

20 نکته پیاده روی برای لاغری سریعتر آیا می دانید چه پیاده روی ، پیاده روی سالم است ؟ چه مشخصاتی دارد ؟  تعداد زیادی از پزشکان مشوق هر نوع پیاده روی هستند.
سوزاندن کالری

سوزاندن کالری بیشتر در پیاده روی

سوزاندن کالری بیشتر در پیاده روی نکاتی بسیار مهم برای اینکه در پیاده روی کالری بیشتر بسوزانید. پیاده روی در هر زمان و مکانی می تواند انجام شود و اگر به درستی انجام شود می تواند
تبلیغات