در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد بیماری گریوز را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: لاغر شدن علل مختلفی دارد. افسردگی شدید، بیماری های بدخیم و پرکاری تیروئید از مهم ترین علل کاهش وزن است. اگر کاهش وزن با عصبانیت، تحریک پذیری، عرق کردن زیاد، احساس گرمای بیش از حد، لرزش دستان و چشم های بیرون زده و خیره همراه باشد باید به پرکاری تیروئید فکر کرد. با ما همراه شوید تا مطالبی درمورد بیماری گریوز مطالعه کنید.

بیماری گریوز,عوارض بیماری گریوز,بیماری گریوز چیست؟

راه درمان بیماری گریوز

گریوز

آکاایران: بیماری «گریوز» که نوعی بیماری خود ایمنی است، شایع ترین بیماری عامل پرکاری تیروئید است. هورمون های تیروئید تولید انرژی و حرارت در بدن را افزایش می دهد و به همین سبب بیمار اشتهای بسیاری دارد، ولی روز به روز لاغر می گردد و به سبب هدر رفتن انرژی احساس خستگی دائمی دارد.

در اشخاص پیر علائم ممکن است بکلی متفاوت باشد و بیماری با اختلال رفتاری مثل بی تفاوتی و ضعیف شدن عضلات یا کاهش وزن تظاهر کند.این بیماری که در زنان چند برابر مردان شیوع دارد، اگر بموقع تشخیص داده شود درمان های خوب و مؤثری دارد.

تظاهرات بالینی گریوز به صورت بزرگ شدن منتشر و یکنواخت غده تیروئید است که حجم آن را به ۲ تا ۳ برابر طبیعی می رساند همچنین سفت شدن آن و حتی گاهی شنیده شدن بروئی بر روی غده که به دلیل افزایش میزان عروق غده و جریان خون بسیار فعال آن است از تظاهرات بیماری گریوز می باشد. همچنین اغلب گزروفتالمی یا بیرون زدگی چشم از کاسه چشم و علائم پرکاری تیروئید مانند افزایش ضربان قلب ، عدم تحمل نسبت به گرما ، ضعف عضلانی ، لاغر شدن ، ریزش مو ، تعریق و کمخوابی بروز میکند.

در افراد پیر علائم ممکن است بکلی متفاوت باشد و بیماری با اختلال رفتاری مثل بی تفاوتی و ضعیف شدن عضلات یا کاهش وزن تظاهر کند.

این بیماری که در زنان چند برابر مردان شیوع دارد، اگر بموقع تشخیص داده شود درمان های خوب و مؤثری دارد. آزمایش خون و سنجش سطح هورمون های تیروئیدی بخوبی بیماری را مشخص می سازد. البته در بیماری گریوز برخلاف التهاب تیروئید، درد وجود ندارد و در بسیاری از مبتلایان مشکلات مختلف چشم هم ایجاد می شود.

گردآوری: بخش سلامت آکاایران

گردآوری توسط بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکاایران
بیماری گریوز، گریوز چیست؟

بیماری گریوز، گریوز چیست؟

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد بیماری گریوز را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. به نقل از لاغر شدن علل مختلفی دارد. افسردگی شدید، بیمار
تبلیغات