گیاهان خطرناک در دوران بارداری - آکا
loading...

یکی از زمان‌هایی که به هیچ وجه نباید دارویی گیاهی را بدون مشاوره با پزشک مصرف کرد، دوران بارداری است.

یکی از اصول طبیعت درمانگران در پیشنهادهای گیاهی که برای بیماری‌های مختلف به بیماران می‌دهند این است که همه داروهای گیاهی کاملاً بی‌خطر نیستند و برای استفاده بیشتر و بهره از گیاهان باید ابتدا برخی از اطلاعات اساسی را درباره آن‌ها کسب کنیم. به عبارت دیگر اگرچه به خاطر این که ترکیبات مۆثر داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی رقیق‌تر و در نتیجه اثرات جانبی آن‌ها کمتر است اما همچنان باید در استفاده از داروهای گیاهی با احتیاط عمل کرد. یکی از نخستین دستورات احتیاطی در این زمینه توجه به این مسئله است که تا وقتی کاملاً مطمئن نشده‌اید که گیاهی برایتان مناسب است آن را مصرف نکنید و در این باره هیچ‌کس مثل یک متخصص این حوزه نمی‌تواند کمک‌کننده باشد. در این میان گاهی عوارض استفاده سرخود از برخی از داروهای گیاهی می‌تواند نتایج بسیار بدی به همراه داشته باشد. یکی از زمان‌هایی که به هیچ وجه نباید دارویی گیاهی را بدون مشاوره با پزشک مصرف کرد، دوران بارداری است. مهم‌ترین دلیل این موضوع این است که برخی از گیاهان باعث سقط جنین می‌شوند.

 

زنان آبستن در خوردن مواد زیر باید احتیاط کرده و حتی‌المقدور به مقدار کم مصرف نماید:

* از نگاه برخی از متخصصان طبیعت درمانگر، زنان باردار باید از خوردن گیاهانی چون پوست ریشه زرشک، بابونه گاوی، افسنطین، پونه معطر، سداب، فلوس، کدو تلخ، جعفری فرنگی، سنبل چینی، نعناع کوهی و مینا پرهیز کنند.

* از جمله ممنوعیت‌های گیاهی زنان باردار همچنین استفاده از کافئین است چرا که از نظر علمی ارتباط مستقیم بین مصرف کافئین در دوران بارداری و سقط جنین ثابت شده است. خوردن 163 میلی گرم کافئین در روز معادل یک یا دو فنجان قهوه، خطر سقط جنین را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

* زنان باردار بایستی از خوردن گیاه بولاغ اوتی خودداری نمایند چون ممکن است باعث سقط جنین شود.

* برای زن آبستن افراط در کلیه خوراکی‌ها ممنوع است و نباید هیچ غذایی را خارج از اندازه بخورد. تنوع بهترین روشی است که زن آبستن بکار بسته و از تمام خوراکی‌ها استفاده نماید.

از نگاه برخی از متخصصان طبیعت درمانگر، زنان باردار باید از خوردن گیاهانی

چون پوست ریشه زرشک، بابونه گاوی، افسنطین، پونه معطر، سداب، فلوس،

کدو تلخ، جعفری فرنگی، سنبل چینی، نعناع کوهی و مینا پرهیز کنند

* زعفران، جعفری، غوره، آب‌غوره، مارچوبه، زیره، سیاه دانه، دارچین، مسهل.

* غذاهای مانده مخصوصاً غذاهای گوشتی برای زن آبستن بدترین سم‌هاست. خوردن موادی مثل کالباس، سوسیس، ژامبون و ساردین و سایر کنسروها و ماهی مانده به کلی ممنوع است.

* بانوان حامله چنانچه کرفس میل نمایند، ممکن است نوزادشان دچار ناراحتی‌های عصبی، مخصوصاً حملات شبه صرع گردد.

* بانوان باردار نباید سیاه دانه مصرف کنند زیرا قاعده آور و سقط کننده جنین است.

* خوردن جعفری برای زن آبستن جایز نیست.

 

در سه ماهه اول بارداری زعفران نخورید

مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد زنان باردار به هیچ وجه نباید در غذاهای خود از زعفران استفاده کند. زرشک و زعفران برای زنان باردار خطرات جبران ناپذیری دارد و سقط کودکشان را به دنبال دارد. به گزارش گوگل هلث، در طی آزمایشاتی که روی 150 زن انجام شد دانشمندان دریافته‌اند کسانی که در سه ماهه اول بارداری زرشک و زعفران مصرف می‌کنند جان کودکشان در خطر می‌افتد و دچار زایمان زودرس نیز می‌شوند.

نتایج تحقیقات پژوهشگران حاکی است که این دارو سبب انقباض عضله‌ها می‌شود و حتی مصرف آن تنفس مادران را نیز با مشکل دچار می‌کند.

گیاهان خطرناک در دوران بارداری

در 3 ماهه اول بارداری گلپر نخورید

گلپر یکی از معروف‌ترین گیاهان در طب سنتی برای درمان بیماری‌های گوارشی به خصوص نفخ محسوب می‌شود. گلپر، هضم‌کننده غذا و تقویت‌کننده معده است. برای بهره بردن از خواص ضدنفخ گلپر، بهتر است یک گرم از پودر دانه‌های این گیاه را همراه رازیانه بعد از غذا و با آخرین لقمه به اندازه نصف قاشق غذاخوری بخورید.

از آنجا که گلپر طبیعت گرم و خشکی دارد، افراد گرم مزاج باید دانه‌های این گیاه را یک شب در سرکه بخوابانند و بعد از 24 ساعت و خشک شدن دانه‌ها، آن را در روز، پودر و استفاده کنند. غیر از خواص درمانی از دیگر کاربردهای گلپر در طب سنتی، تلطیف گوشت‌ها به خصوص گوشت آبزیان و ماهی است و توصیه می‌شود به عنوان ادویه در پخت ماهی از گلپر استفاده کنید.

اما مصرف بیش از 2 گرم گلپر در روز در دوران بارداری به خصوص 3 ماهه اول جایز نیست زیرا باعث سقط جنین می‌شود. گاهی مصرف گلپر در افراد گرم مزاج باعث سردرد می‌شود، در این صورت می‌توانند گلاب بو کنند تا سردردشان رفع شود.

منابع:

دنیای سلامت

باشگاه خبرنگاران

سلامتیران - دکتر مهرداد کریمی، متخصص طب سنتی

تبیان

گردآوری سلامت اکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

جینسینگ و عسل آیا برای باردار شدن خوب است , چرا زنان بارداری نباید شیرین بیان بخورند , علت تاثیر آویشن بر سقط جنین از نظر علمی , خوردن گوجه فرنگی در سه ماهه اول بارداری , آیا بهارنارنج در زمان بارداری مضر است , داروی گیاهی برای سقط جنین در ماه اول , زنان باردار نبایند شیرین بیان بخورند , آیا چای سبز در دوران بارداری مضر است , آیا جنین با خوردن سرکه سیب سقط میشود , آیا نعناع برای زنان باردار ضرر دارد , آیا گیاه کما برای زن باردار خوب هست , زنان باردار نباید شیرین بیان بخورند , آیا خوردن سنجد در بارداری ضرر دارد , رد ماه اول بارداری میشود حجامت کرد , دمنوش بوبری برای بارداری ضرر دارد؟ , خوردن گوجه فرنگی در دوران بارداری , تخم شبدر برای بارداری خوبه یا نه , راههای سقط جنین با داروهای گیاهی , خوردن اب هویج در ماه اخر بارداری , خوردن میوه زیاد در دوران بارداری , ایا هویج برای زن باردار مضر است , خوردن خاکشیر در ماه آخر بارداری , عرقشنبلیلهبرای حاملگی ضرر ندارد , طرز استفاده گلپر برای سقط جنین , خوردن زرشک و زعفران در بارداری , نوشیدنیهای گرم مجاز دز بارداری , خوردن دم توش بابونه در یارداری , تأثیر جوشانده گزنه بر بارداری , زرشک در بارداری باعث سقط جنین , داروهای قاعده آور تست حاملگی , مصرف زیتون در دوران بارداری , خوردن کندر در دوران بارداری , تاثیر کندر در دوران بارداری , خوردن زرشک در دوران بارداری , خوردن کنگر در دوران بارداری , خوردن تخم گشنیز در بارداری , خواص پودر سنجد در بارداری , مصرف پودر سنجد در بارداری , مصرف دانه به در بارداری , خوردن آش برای زن باردار , خرفه دربارداری ضررداره , خوردن شوید در بارداری , خوردن زرشك در بارداري , مصرف گشنیز در بارداری , زیره در دوران بارداری , کنجد در دوران بارداری , مصرف زیره در بارداری , تخم گشنیز در بارداری , مصرف کندر در بارداری , گشنیز برای زن باردار , گیاه خوژه در بارداری , گل خطمی زن حامله , بارداری وطب سنتی , سداب در بارداری , خواص گیاه کارده , سنجد در بارداری , طب سنتی بارداری , خواص سبزی کارده , هل در بارداري , قرص اوا بوست , خواص کارده

تبلیغات