.

 باشگاه فوتبال فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در شهر اصفهان پایه گذاری شده است. این باشگاه هم اکنون در لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) حضور دارد. مالک این باشگاه، مجتمع فولاد مبارکه است.

سپاهان پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر ایران با پنج مقام قهرمانی در دوره های دوم، نهم، دهم، یازدهم و چهاردهم است و اولین تیم ایرانی است که به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده و تنها تیمی از ایران است که به جام باشگاه های جهان در سال ۲۰۰۷ میلادی راه یافت. این تیم پرافتخارترین تیم دههٔ ۱۳۸۰ فوتبال ایران و اولین و تنها باشگاهی است که توانست در فصل ۹۱-۱۳۹۰ برای دومین بار پیاپی از عنوان قهرمانی خود در لیگ برتر دفاع کند و برای سومین سال متوالی قهرمان شود. سپاهان با این سه قهرمانی پیاپی، تنها تیمی است که توانسته در تاریخ لیگ فوتبال ایران سه بار متوالی قهرمان شود. سپاهان با قهرمانی در جام حذفی ۹۲-۱۳۹۱ توانست با سه قهرمانی متوالی در لیگ برتر و یک قهرمانی حذفی برای چهارمین سال متوالی جام کسب کند.

سپاهان در ایران به عنوان باشگاهی با مدیریت با ثبات، ساختار مناسب، منظم و اصولی شناخته شده است و با قهرمانی در فصل ۸۲-۱۳۸۱ به عنوان اولین قهرمان غیر تهرانی در تاریخ لیگ فوتبال ایران به سلطهٔ بی چون و چرای دو تیم استقلال و پرسپولیس پایان داد.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما جدیدترین اخبار سپاهان را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار سپاهان,اخبار سپاهان اصفهان,اخبار باشگاه سپاهان

اخبار باشگاه سپاهان اصفهان

اخبار تیم سپاهان

گردآوری توسط بخش اخبار ورزشی سایت آکاایران
ورزشی

مدافع سامورایی در سپاهان! - اخبار ورزشی

مدافع سامورایی در سپاهان! مدافع سامورایی در سپاهان! خالد شفیعی مدافع سرشناس به تیم سپاهان اصفهان پیوست.قرارداد خالد شفیعی با سپاهان خالد شفیعی مدافع فصل قبل ذوب آهن با نظر امیر ق
قلعه نویی

اقدام عجیب قلعه نویی در سپاهان! - اخبار ورزشی

اقدام عجیب قلعه نویی در سپاهان! اقدام عجیب قلعه نویی در سپاهان! سپاهان با خرید سجاد شهباززاده حالا در خط حمله خود 6 مهاجم دارند!سپاهان این همه مهاجم می خواهد چه کار؟ تیم فوتبال س
تبلیغات