.

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو گروه هشت به شمار می آید.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱٫۶ درصد مردم آن مسیحی هستند.

ایتالیا پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا است. ایتالیا آب وهوای معتدل فصلی دارد و آب وهوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان های داخلی تفاوت زیادی دارد.

دو کشور مستقل بسیار کوچک به نام های واتیکان و سان مارینو در درون خاک ایتالیا قرار دارند و یک تکه از خاک ایتالیا نیز بیرون از خاک اصلی این کشور و در سوئیس قرار دارد که کامپیونه دیتالیا نامیده می شود.

رم، پایتخت ایتالیا، به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ، برای سده های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود.

در این بخش از سایت آکاایران برای شما آخرین اخبار ایتالیا را آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

اخبار ایتالیا,اخبار ایتالیا,اخبار روز ایتالیا

اخبار ورزشی ایتالیا اسپانیا

اخبار ایتالیا

ورزشی

ایتالیا، بهشت رونالدو - اخبار ورزشی

مجموعه: اخبار ورزشی و نتایج مسابقات تاریخ انتشار : سه شنبه, 19 تیر 1397 08:14 ایتالیا، بهشت رونالدو خبرگزاری های ایتالیایی خبر از توافق رونالدو و یوونتو
باشگاه های سری آ، اخبار لیگ ایتالیا

باشگاه های سری آ، اخبار لیگ ایتالیا

سری آ دسته برتر لیگ حرفه ای فوتبال ایتالیا است که از ۱۹۲۹ تاکنون در این کشور برگزار می شود. تیم های سری آ بیشترین حضور را در فینال لیگ قهرمانان اروپا
تبلیغات