شش خاصیت برای خوردن کیوی، کیوی، خاصیت کیوی، فواید کیوی، خواص کیوی - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شش خاصیت برای خوردن کیوی، کیوی، خاصیت کیوی، فواید کیوی، خواص کیوی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک خواص کیوی را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

[categoriy],خواص کیوی ,خواص دارویی کیوی ,فواید کیوی
کیوی از جمله میوه‌های پرخاصیتی است که در اینجا به برخی از خواص آن پرداخته‌ایم. یک عدد کیوی بزرگ بدون پوست دارای عناصر زیر است:

1. 3 گرم فیبر که کلسترول را کاهش داده، از سرطان روده جلوگیری می‌کند و به کنترل انسولین کمک می‌کند.

2. در مقایسه با یک عدد پرتقال هم اندازه خود، ویتامین C بیشتری دارد.

3. حاوی مقادیر قابل توجهی آنتی‌اکسیدان محلول در چربی است (ویتامین A و E که برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد که به سلول‌ها آسیب می‌زنند) مفید هستند.

4. حاوی فیتوناترینت‌هائی از جمله کارتونویید و فلاونویید است که تحقیقات نشان داده که از DNA در برابر رسیدن آسیب‌های مربوط به اکسیژن محافظت می‌کنند.

5. حدود 10 درصد از پتاسیم پیشنهادی روزانه را داراست (حدود 300 میلی‌گرم) که یک الکترولیک خوب برای ریکاوری بعد از تمرین است.

6. دارای مقادیر قابل ملاحظه‌ای فولات است که بدن را درمقابل بیماری‌های قلبی، سرطان و غیره محافظت می‌کند و برای شکل‌گیری هموگلوبین‌های حامل اکسیژن ضروری است.
سلامت نیوز


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شش خاصیت برای خوردن کیوی، کیوی، خاصیت کیوی، فواید کیوی، خواص کیوی شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

شش خاصیت برای خوردن کیوی، کیوی، خاصیت کیوی، فواید کیوی، خواص کیوی گردآوری توسط بخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت سایت آکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات