آکاایران: زردچوبه در دوران شیردهی باعث کم شدن شیر می شود

با خوردن زردچوبه لاغر شوید

زردچوبه

آکاایران: با خوردن زردچوبه لاغر شوید

به گزارش آکاایران: زردچوبه در دوران شیردهی باعث کم شدن شیر می شود

اختصاصیآکا ایران:  

زردچوبه ادویه ای با طعم و عطر تیز می باشد که در آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد . این ادویه به خاطر خواص ضد باکتریایی ، ضد ویروسی ، ضد سرطانی ، ضد اکسیدانی و ضد التهابی شهرت دارد .

زردچوبه خواص زیادی دارد که از آن جمله می توان به ویتامین ، پروتئین ، مواد معدنی و مواد مغذی موجود در آن اشاره کرد . زردچوبه در طول دوران بارداری و شیردهی خواص درمانی فوق العاده ای برای خانم ها به ارمغان می آورد .

در طول دوره شیردهی باید به مواد غذایی مصرفی تان توجه داشته باشید و در این دوران زردچوبه برای شما مفید خواهد بود اما استفاده زیاد از آن باعث کم شدن شیر می شود .

زردچوبه و کاهش کلسترول

کلسترول عوارض بدی  روی سلامت قلب و دیگر ارگان های بدن خواهد داشت . بر طبق تحقیقات پزشکی زردچوبه سطح کلسترول خون را پایین می آورد و از بیماری های قلبی و عروقی پیش گیری می کند .

زردچوبه و کاهش التهاب

خیلی از خانم های شیرده به خاطر سینه های ورم کرده ، نمی توانند به کودک شان شیر  دهند . زردچوبه در طول شیردهی مفید خواهد بود و تورم را کاهش می دهد تا مادر بتواند بدون درد به کودک خود شیر دهد . البته زردچوبه برای کاهش تورم تمام نقاط بدن مفید خواهد بود .

زردچوبه و تقویت سیستم ایمنی بدن

زردچوبه با دارا بودن لیپوپلی ساکارید ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند . این ادویه خاصیت ضد باکتری ، ضد ویروسی و ضد قارچ دارد و از بدن در مقابل بیماری ها محافظت می کند .

زردچوبه و بهبود دستگاه گوارش

زردچوبه باعث تحریک کیسه صفرا می شود تا به اندازه لازم صفرا تولید شود و در نهایت باعث بهبود گوارش و کاهش نفخ و گاز معده زنان شیرده می شود . زردچوبه بیماری های التهاب روده را درمان می کند و از مشکلات گوارشی چون سوء هاضمه جلوگیری می کند .

زردچوبه و کاهش وزن

زردچوبه باعث تنظیم وزن بدن می شود ، جریان صفرا را بیشتر می کند و خطر ابتلا به اضافه وزن را کاهش می دهد . مادران شیرده با چاقی مفرط رو به رو می شوند و توصیه می شود بعد از هر وعده یک قاشق چای خوری زردچوبه بخورند .

زردچوبه و پیشگیری از آرتروز

زردچوبه از ابتلا به آرتروز و آرتریت روماتوئید جلوگیری می کند . خاصیت آنتی اکسیدانی زردچوبه باعث خنثی شدن رادیکال های آزاد در بدن می شود . رادیکال های آزاد به سلول بدن صدمه می زند و مادران شیرده که مرتب از زردچوبه استفاده کنند کمتر دچار التهاب مفاصل خواهند شد .

زردچوبه و سم زدایی بدن 

زردچوبه عمل سم زدایی طبیعی پوست را انجام می دهد و تولید آنزیم های مهم که کبد برای سم زدایی خون به آن نیاز دارد را بیشتر می کند . درواقع آنزیم های حیاتی باعث از بین رفتن و به حداقل رساندن سموم بدن می شود . علاوه بر آن زردچوبه باعث بهبود گردش خون در مادران شیرده می شود و سلامت آن را تضمین می کند .

باید در طول دوران شیردهی کمتر از زردچوبه استفاده کنید و از مصرف مکمل های حاوی زردچوبه پیش گیری کنید . استفاده زیاد زردچوبه در دوران شیردهی باعث کم شدن شیر مادر می شود.

در این مورد خواندن مقاله "درمان بیماری ها با استفاده از زردچوبه" و همچنین "کبد سالم با مصرف زردچوبه و زنجبیل" را به شما پیشنهاد می کنیم.

منبع :

تبلیغات