پوست موز | فواید و خواص پوست موز -آکاپوست موز | فواید و خواص پوست موز -آکا

آکاایران: پوست موز | فواید و خواص پوست موز

آکاایران: پوست موز | فواید و خواص پوست موز

پوست موز را اکثر ما به داخل سطل آشغال می اندازیم بدون اینکه از فواید و خواص آن استفاده کنیم. پوست موز خواص بسیار زیادی دارد که یکی از آنها زیبایی پوست است. در ادامه این بخش سماتک استفاده های پوست موز برای انسان را بیان خواهد کرد.

سفید کردن دندان
یکی دیگر از خواص پوست موز سفید کردن دندان است. برای این کار کافی است پوست موز را به طور منظم به مدت 15 روز روی دندان هایتان بمالید تا از سفیدی آن شگفت زده شوید.

مسکن درد
پوست موز خاصیت آرام کردن درد را دارد. کافی است پوست موز را برداشته و بر روی بخشی از بدن که درد می کند، بکشید. در این صورت، شاهد تسکین نسبی درد آن خواهید بود.

 زگیل و پسوریازیس
پوست موز می تواند به شما در برداشتن زگیل های پوستی کمک کند و مانع از ظهور مجدد آن ها شود. یکی دیگر از کاربردهای پوست موز، استفاده آن در درمان پسوریازیس یا صدفک است.

آکنه و چروک
موز برای پوست بدن هم خوب است، چرا که آن را مرطوب می کند. علاوه بر این مسئله، پوست موز سرشار از آنتی اکسیدان و خواص ضد پیری است که می تواند باعث قوت بخشیدن به پوست بدن شما شود. از این رو، شما می توانید پوست موز را روی بخش آسیب دیده پوست بمالانید و اجازه دهید تا یک ساعت کار خودش را انجام دهد.

منبع :

پربازدیدها
تبلیغات