فواید لیمو


تنها طعم، عطر و رنگش نیست که خیلی ها را مجذوب خود کرده است، بلکه این لیموی خوش رنگ و بو، خواص بسیاری نیز دارد. نگاهی کلی به فواید لیمو می اندازیم:

خواص لیمو شیرین

* یک ضد عفونی کننده طبیعی است و از مسمومیت های عفونی پیشگیری می کند.

* در تمیز کردن و میکروب زدایی داخل بدن نقش مؤثری دارد.

* به خاطر خاصیت هضم کننده می تواند مسکن مفیدی هنگام بروز اختلالات هاضمه باشد.

* برای ارتقا بخشیدن به فعالیت کبد مفید است. برای تسکین درد کبد ، هر روز یک ساعت قبل از صبحانه، یک قاشق غذاخوری لیمو را در یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و نوش جان کنید.

* برای درمان بیماری هایی مانند مالاریا بسیار مؤثر ظاهر می شود.

* افرادی که از روماتیسم مزمن یا نقرس رنج می برند، با نوشیدن مرتب آبلیمو قدم مؤثری برای درمان بیماری خود برداشته اند.

* خانم های باردار با خوردن آن می توانند به رشد استخوان های جنین خود کمک بزرگی کرده باشند.

* حاوی پتاسیم، کلسیم، فسفر و منیزیم است.

* برای تسکین بیماری آسم بسیار سودمند است. برای تسکین آسم خود، هر روز یک ساعت قبل از وعده های غذایی یک قاشق غذاخوری آبلیمو بخورید.

* هنگام سرماخوردگی ، گلو درد و سرفه از آن غافل نشوید.

* آبلیمو به نحوه عملکرد آنزیم های موجود در کبد قدرت می بخشد.

* اکسیژن و کلسیم موجود در کبد را در بهترین حالت خود نگه می دارد و در نتیجه به بهبود اکسیژن موجود در خون کمک می کند.

* به خاطر داشته باشید میزان استفاده از لیمو به عواملی چون سن و وضعیت جسمانی بستگی دارد. حتی گفته می شود بعضی از افراد نسبت به این میوه حساسیت دارند.

* یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید این است که روزانه یک لیوان آبلیموی حل شده در آب، نوش جان کنید.


منبع:تبیان
ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تاثیر لیمو شیرین بر سرماخوردگی , خواص مخلوط شیر و لیمو ترش , تاثیر لیمو شیرین بر جنین , خواص لیمو ترش و آبلیمو , خاصیت لیمو ترش بر کهیر , خواص درمانی لیمو شیرین , مشخصات لیمو شیرین خوب , خیساندن لباس با لیمو , خواص بوییدن لیمو ترش , بیماری گومز لیمو ترش , خسیاندن لباس با لیمو , حساست سرما لیمو ترش , سریع خوردن لیمو ترش , خواص هسته لیمو ترش , خواص آب لیمو شیرین , آب لیمو شیرین شیرخ , لیمو شیرین و یبوست , مشخصات لیمو شیرین , خاصیت لیمو شیرین , فواید لیمو شیرین , خواص آب لیمو ترش , مزاياي ليمو ترش , فواید لیمو ترش , خاصیت لیموترش , لیمو ترش سلام , فواید آبلیمو , بو کردن لیمو , لیموترش خواص , خاصیت لیوترش , خواص ليمو

خواص لیمو ترش

خواص لیمو ترش و لیمو شیرین

خواص لیمو ترش و لیمو شیرین همانطور که می دانید، درخت لیمو در دو نوع لیمو شیرین و لیموترش شناخته شده است. شما می توانید از این میوه به روش های مختلف مصرف کنید:   لیمو محصو
لیمو

لیمو؛ هم ترش و هم شیرین

لیمو شیرین و معده  مصرف لیمو شیرین برای مبتلایان به درد معده و ورم معده بر خلاف تصور عموم، مفید است و مصرف روزانه یک عدد آن در این افراد ضروری است. دکتر مسعود کیمیاگر متخصص تغ
لیمو

لیمو هم ترش و هم شیرین

  مصرف لیمو شیرین برای مبتلایان به درد معده و ورم معده بر خلاف تصور عموم، مفید است و مصرف روزانه یک عدد آن در این افراد ضروری است.دکتر مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه می گوید:
تبلیغات