مطالب بیشتر

خاصیت خربزهخواص درمانی خربزه، خریزه، خواص خربزه، فواید خربزه، خاصیت خربزه

1393/11/16

آشنایی با خواص درمانی خربزهیک کارشناس تغذیه گفت: مصرف خربزه در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی نقش به سزایی دارد.

[categoriy],خواص خربزه ,خواص دارویی خربزه ,فواید خربزه

خواص درمانی خربزه، خریزه، خواص خربزه، فواید خربزه، خاصیت خربزه

خواص سبزیجات,خواص خربزه ,خواص دارویی خربزه ,فواید خربزه ,خاصیت خربزه ,خربزه در طب سنتی ,فواید درمانی خربزه ,مضرات خربزه ,فوائد خربزه , خربزه ,طب سنتی ,خواص سبزیجات ,خواص میوه جات , خواص خربزه در طب سن

 

"یوسف نقیایی"  با اشاره به اینکه میوه خربزه در زمره میوه‌های شیرین قرار می‌گیرد، اظهار کرد: هر یکصد گرم خربزه، 8 گرم کربوهیدرات دارد که بیشترین نوع قند موجود در آن از نوع گلوکز و فروتوز است، بنابراین مصرف بیش از حد آن برای بیماران دیابت ی توصیه نمی‌شود.

وی یک گرم فیبر، ‌12 میلی‌گرم کلسیم، 17 میلی‌گرم فسفر،‌ 238 میلی‌گرم پتاسیم، ‌1250 واحد پیش‌ساز ویتامین A و 31 کیلو کالری انرژی را از مواد تشکیل دهنده درهر یک صد گرم خربزه ذکر کرد.

این کارشناس تغذیه با اشاره به وجود 37 میلی‌گرم ویتامین C در هر یکصد گرم میوه خربزه، نقش این میوه را در طراوت و شادابی پوست و جلوگیری از بیماری‌های لثه موثر دانست.

نقیایی تاکید کرد: ‌میزان پتاسیم موجود در خربزه برای بیماران مبتلا به بیماری قلبی - عروقی بسیار موثر است و مصرف این ماده غذایی نقش به سزایی در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی دارد.

وی با اشاره به مقدار قابل توجه پیش‌ساز ویتامین A موجود در میوه خربزه، گفت: پیشگیری از بیماری‌های چشمی،‌ جلوگیری از بیماری‌های عفونی، ‌طراوات و شادابی پوست از جمله اثرات خربزه به علت داشتن این ویتامین است.
خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت - Hamshahrionline.irمطالب مرتبط