خواص خرمالو، خواص تغذیه ای خرمالو، خاصیت خرمالو، فواید خرمالو - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خواص خرمالو، خواص تغذیه ای خرمالو، خاصیت خرمالو، فواید خرمالو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +خواص +خرمالو را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 در این بخش از سایت آکاایران شما را با خواص خرمالو، فواید خرمالو آشنا می کنیم، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خوردن میوه ها و سبزیجات در تمامی سنین به تمامی افراد توصیه می گردد ، بسته به نوع میوه و مواد تشکیل دهنده آن ویتامین ها و مواد معدنی و آنتی اکسیدان های آنها با هم تفاوت دارند ،در این مقاله از سایت سلامت آکا ایران قصد داریم از فواید خرمالو بگوییم ، این میوه بسیار مقوی و خوشمزه در موارد متعددی استفاده میگردد ، از ترشی خرمالو گرفته تا مربای آن که بسیاری خوشمزه و مقوی می باشد .میوه های شیرین و خوشمزه خرمالو سرشار از مواد مغذی مفیدی (مثل ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها) هستند که برای سلامت مطلوب بدن حیاتی می باشند.

 

خواص خرمالو، خواص تغذیه ای خرمالو، خاصیت خرمالو، فواید خرمالو
خواص سبزیجات,خواص خرمالو ,خواص دارویی خرمالو

فوائد خرمالو

 

به نقل از آکا ایران :این میوه خوشمزه تزئینی شرقی بومی چین است. مدت ها پیش در ژاپن گسترش یافته و در اواسط قرن نوزدهم به کالیفرنیا معرفی شده است. بهترین رشد درخت خرمالو در مناطقی است که زمستان های معتدل و تابستان های نسبتاً ملایم دارند.

درختان خرمالو به طور عمده به دو گروه اساسی طبقه بندی می گردند. آن هایی که میوه سفت دارند تا این میوه ها در رسیدگی نرم گردند و آن هایی که میوه شان سفت نباشد.

خرمالویی که سفت نیست، حاوی تانن کمتری بوده و تا زمانی که به شاخه است قابل خوردن و شاداب می باشد. رنگ میوه از زرد- نارنجی روشن تا نارنجی- قرمز تیره متغیر است، میوه به طور کامل به جز دانه ها و کلاهک آن خوردنی است.

 

ویتامین ها

زآگزانتین یک کاروتنوئید مهم غذایی است که به طور انتخابی توسط ماکولای شبکیه چشم جذب می گردد و به جلوگیری از بیماری ماکولای چشم در کهنسالی کمک می کند. خرمالو منبع بسیار خوب ویتامین C یکی دیگر از آنتی اکسیدان های قدرتمند است. مصرف منظم غذاهای غنی از ویتامین C به بدن کمک می کند که مقاومت خود را در برابر عوامل عفونت زا، مواد مضر و رادیکال های التهابی افزایش دهد. این میوه حاوی بسیاری از ویتامین های گروه B مثل اسیدفولیک، پیریدوکسین (ویتامین B6)، تیامین و ... می باشد. این ویتامین ها به عنوان کوفاکتورهای لازم برای عملکرد بسیاری از متابولیسم های آنزیمی بدن عمل می کنند.

 خواص سبزیجات,خواص خرمالو ,خواص دارویی خرمالو

خرمالو

 فواید میوه خرمالو برای سلامتی

این میوه کم کالری است و نیز چربی کمی دارد، اما منبع غنی فیبر غذایی است. خرمالو حاوی ترکیبات مفیدی از قبیل فیتوکمیکال هایی چون فلاوونوئیدها و آنتی اکسیدان هایی چون کاتچین و گالوکاتچین و نیز ترکیبات ضدتورمی مهمی است. کاتچین ها دارای خواص ضدعفونت، ضدالتهاب و ضدهموراژی (از خونریزی شریان های خونی کوچک جلوگیری می کند) می باشند. خرمالوهای تازه حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی مثل بتاکاروتن، لیکوپن، لوتئین، زآگزانتین و کریپتوگزانتین هستند. این ترکیبات به عنوان محافظت کننده در مقابل رادیکال های آزاد عمل می کنند.

خواص سبزیجات,خواص خرمالو ,خواص دارویی خرمالو

مربای خرمالو

 

مواد معدنی

خرمالوی تازه حاوی مقادیر مناسبی از مواد معدنی مثل پتاسیم، منگنز، مس و فسفر است. منگنز کوفاکتوری برای سوپراکسید دیسموتاز (آنزیم از بین برنده قوی رادیکال های آزاد) می باشد. مس کوفاکتوری برای بسیاری از آنزیم های حیاتی مثل سیتوکروم C- اکسیداز و سوپراکسید دیسموتاز است (دیگر مواد معدنی که به عنوان کوفاکتور این آنزیم عمل می کنند منگنز و روی هستند). همچنین مس برای تولید گلبول های قرمز خون لازم است.

 

نگهداری

خرمالوهای سخت زمانی که سفت اما کاملاً رسیده هستند چیده می شوند. خرمالوهای نوع نرم زمانی که کاملاً رنگ پیدا می کنند و نرم می شوند آماده برداشت هستند. خرمالوهای سخت می توانند بعداً در دمای اتاق برسند. هر دو نوع خرمالو باید با استفاده از چنگک های دستی مخصوص برداشت از درخت جدا شوند. در نگهداری، میوه های تازه خرمالو با رنگ زرد و نارنجی روشن و بدون هرگونه فساد یا بریدگی روی آن ها را انتخاب کنید. خرمالوی سخت و رسیده می تواند در یخچال تا چند ماه نگهداری شود. نوع نرم خرمالو ماندگاری کمتری دارد و می تواند در دمای اتاق تنها چند روز باقی بماند.

خرمالو منبع بسیار خوب ویتامین C یکی دیگر از آنتی اکسیدان های قدرتمند است. مصرف منظم غذاهای غنی از ویتامین C به بدن کمک می کند که مقاومت خود را در برابر عوامل عفونت زا، مواد مضر و رادیکال های التهابی افزایش دهد

 

 خواص سبزیجات,خواص خرمالو ,خواص دارویی خرمالو

خرمالو

روش های آماده سازی

 

خرمالو می تواند به صورت تازه، خشک یا پخته استفاده شود. خرمالوی تازه و خام را می توان به 4 قسمت تقسیم کرد و یا تمامی آن را مانند یک سیب خورد. گوشت خرمالو از حالت سخت تا آبدار وجود دارد و بسیار شیرین است.

 خواص سبزیجات,خواص خرمالو ,خواص دارویی خرمالو

مربای خرمالو

چند دستور تهیه

* از خرمالوی خشک در بیسکویت ها، کیک ها، پودینگ ها و سالادها استفاده کنید.

* پودینگ خرمالو یک دسر بسیار محبوب می باشد که با استفاده از خرمالوی تازه تهیه می شود.

* از خرمالوی خشک به عنوان میان وعده یا در دسرها استفاده کنید.

منبع:تبیان


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله خواص خرمالو، خواص تغذیه ای خرمالو، خاصیت خرمالو، فواید خرمالو شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

خواص خرمالو، خواص تغذیه ای خرمالو، خاصیت خرمالو، فواید خرمالو گردآوری توسط بخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات