خواص خرما در طب قدیم، خرما، خواص خرما، فواید خرما، خاصیت خرما

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خواص خرما در طب قدیم، خرما، خواص خرما، فواید خرما، خاصیت خرما ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک خواص خرما را کلیک نمایید و یا در دسته خواص میوه ها از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

خواص بسیار خرما بر هیچ کس پوشیده نیست، کسی را پیدا نمی کنید که نداند که خرما چقدر مفید است، حتی در بسیاری از آیات قرآن هم در مورد خرما صحبت شده است، خرما را به نحوه های مختلف می توان استفاده کرد. در این بخش از سایت آکاایران می خواهیم شما را با فواید و خواص خرما آشنا کنیم، با ما همراه باشید.
 
خواص خرما در طب قدیم، خرما، خواص خرما، فواید خرما،

خاصیت خرما

خواص خرما,خرما,خواص دارویی خرما
 
نحوه استفاده : خوراکی
خواص : به گفته یک کارشناس تغذیه؛ آهن موجود در خرما در پیشگیری از بروز بیماری فقر آهن موثر است.

یوسف نقیایی با بیان این مطلب، افزود: خرما در گروه میوه ها قرار دارد و سرشار از انواع ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن است.

وی با بیان این که هر یکصد گرم خرمای تازه حاوی 250 کیلوکالری انرژی است، افزود: عمده ترین مواد تشکیل دهنده خرما را کربوهیدراتها تشکیل می دهند؛ به طوری که 67 درصد از اجزای تشکیل دهنده خرما را کربوهیدرات ها به ویژه ساکاروز و فروکتوز تشکیل می دهد.
قیایی همچنین 5/2 درصد پروتئین، 5/7 گرم فیبر خوراکی، یک میلی گرم آهن، پتاسیم، ویتامین A ، بتاکاروتن، 41 میلیگرم کلسیم، 57 میلیگرم فسفر را از دیگر اجزای تشکیل دهنده خرما عنوان کرد و یادآور شد: خرما با توجه به داشتن مقدار قابل توجه فیبر خوراکی در پیشگیری از سرطان های دستگاه گوارش به خصوص سرطان کولون و نیز کاهش چربی های خون موثر است.

وی تصریح کرد: امروزه خرما در پیشگیری از فقر آهن موثر شناخته شده است، چرا که میزان آهن موجود در خرما در هر یکصد گرم به یک میلیگرم می رسد که این مقدار نسبت به سایر مواد غذایی مقدار قابل توجهی محسوب می شود.

نقیایی با اشاره به مقدار پتاسیم موجود در خرما اظهار کرد: به همین دلیل مصرف خرما، بیماری های قلبی-عروقی را نیز بهبود می بخشد.

وی با بیان این که خرما دارای مقدار قابل توجهی ویتامین A و بتاکاروتن است، افزود: ویتامین A موجود درخرما از بروز بیماری های عفونی پیشگیری می کند.

این کارشناس تغذیه در پایان با تاکید بر ارزش غذایی این ماده غذایی، خرما را بهترین ماده غذایی هنگام شروع افطار در ماه رمضان دانست و خاطرنشان کرد: از آنجایی که خرما دارای کالری زیادی است، مصرف بی رویه این ماده غذایی نیز توصیه نمی شود، چرا که می تواند منجر به افزایش وزن و چاقی شود


منبع : کتب طب سنتی

خواص خرما در طب قدیم، خرما، خواص خرما، فواید خرما، خاصیت خرما گردآوری توسط بخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت سایت آکاایران

خواص خرما

پربازدیدترین مقالات

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین

جدیدترین مقالات

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات