فواید سیب زمینی در درمان زخم ها و سوختگی ها - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فواید سیب زمینی در درمان زخم ها و سوختگی ها ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته خواص میوه ها از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 

سیب زمینی و فواید  زیاد آن به گوش شما آشناست ، البته بیشتر از فواید آن طعم خوشمزه آن در بین غذاهای مختلف برای شما آشناست ، استفاده از سیب زمینی به عنوان ی غذای کامل و مقوی باعث شده که اکثر موارد از بقیه فواید و ویتامین های و مواد مغذی آن غاقل شویم و به این بسنده کنیم که این غذای کامل برای بدن ما مفید است و از دیگر خواص این غذای خوشمزه غافل میشویم ، با توجه به این موضوع سایت سلامت آکاایران برای شما مطلبی را آماده کرده که از خواص دیگر این خوردنی خوشمزه پرده بر میدارد و برای شما بیان می کند تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید ، امیدواریم از خواندن این مطلب استفاده کافی را ببرید :

فواید سیب زمینی در درمان زخم ها و سوختگی ها

به نقل از آکاایران : تحقیقات جدید نشان می دهدکه پودرساخته شده از سیب زمینی معمولی می تواند خون را منعقد کند، بریدگی های کوچک را ببندد و به روشهای جراحی کمک می کند . مصرف نکردن سیب زمینی در وعده های غذایی مختلف می تواند موجب بروز مشکلات عصبی و پرخاشگری شود.

فواید سیب زمینی در درمان زخم ها و سوختگی ها

خواص سیب زمینی

مراقبت از پوست :
ویتامین C و B کمپلکس و مواد معدنی مانند پتاسیم ، منیزیوم ، فسفر و روی برای پوست مناسب هستند .
علاوه بر این تفاله ای که از سیب زمینی خام خرد شده به دست می آید ، وقتی با عسل مخلوط شود می تواند به عنوان خمیر آرایشی بر روی پوست و صورت به کار رود .این ترکیب حتی جوش و خالهای روی پوست را نیز درمان می کند . علاوه بر این تفاله خام سیب زمینی برای التیام سوختگی ها نیز به کار می رود . سیب زمینی رنده شده ، حتی عصاره آن ماده بسیار خوبی برای نرم و تمیز کردن پوست مخصوصاً اطراف آرنج و پشت دستهاست.

گیاهی علفی ، یک ساله و دارای ساقه های تغییر شکل یافته زیر زمینی است که غده آن از تورم و ضخیم شدن قسمتهای انتهایی این ساقه ها به وجود می آید.
سیب زمینی دارای انواع زیادی است که بر مبنای زود رس یا دیررس بودن ، رنگ پوست و بافت ، شکل غده ضخامت پوست و سایر صفات گروه بندی می شوند .
در ایران کشت ارقام ذیل از سیب زمینی متداول است . 1- اسلامبولی 2- پشندی 3- همدانی 4- آلفا
سیب زمینی ازنظر اهمیت غذایی بعد از گندم و برنج در رتبه سوم قرار دارد و تولید سالیانه آن در دنیا به حدود 290میلیون تن می رسد .
متوسط عملکرد یک هکتار سیب زمینی در ایران 7تن است .

خواص سیب زمینی


فواید : 1- سیب زمینی دارای مقدار زیادی ویتامین( آ – ب- ث)نشاسته و مواد معدنی است .
2- سیب زمینی به علت داشتن ویتامین برای قلب مفید است .
3- سیب زمینی به علت داشتن فسفر ، تقویت کننده نیروی جنسی و مغز می باشد .
4- اگر سیب زمینی رنده شده را به صورت مرهم بر روی سوختگی های سطحی بگذارید و این کار را دو ساعت به دو ساعت تکرار کنید سوختگی به زودی التیام می یابد.
5- برای درمان ضرب خوردگی می توان 200گرم سیب زمینی پوست کنده را پخته و پس از له کردن ، آ ن را در پارچه نازکی بریزید و وقتی که گرمی آن معتدل شد ب صورت مرهم ، روی عضو ضرب خورده بگذارید .
6- مرهم پوره سیب زمینی بیماری جرب را درمان می کند ، لذا باید 200گرم سیب زمینی را پوست کنید و آ ب پز کنید و پس از له کردن به صورت پوره در آورید و در پارچه نازکی ریخته وقتی ملایم شد روی محل مورد نظر قرار دهید .
7- رژیم غذایی با سیب زمینی ، بیماری دیابت را معالجه می کند . لذا اشخاص بیمار باید سیب زمینی را به صورت آب پز ، پوره ، سرخ کرده ، و تنوری مصرف کنند

 سیب زمینی


8- در معالجه اسهال ، ورم روده و التهاب دستگاه هاضمه از جوشانده سیب زمینی به صورت تنقیه استفاده می شود .
9- اگر سیب زمینی آب پز را با گیاهان یا دانه های لعاب دار ( مانند قدومه ، اسپرزه – و غیره ) به صورت جوشانده در آورند و مرهم آن را بر روی ورمها و التهابات سطحی ،کوبیدگی ها ، ضرب خوردگی ها ،  و ورم حاد انگشتان قرار دهند اثر شفا بخشی خواهد داشت
10- اگر سیب زمینی رنده شده یا گرد سیب زمینی را در محل سوختگی ها ی بدن ، خراشهای سطحی پوست ، بیماری اگزما قرار دهند و روزی چند مرتبه تعویض نمایند آنها را تسکین خواهد  داد .11- سیب زمینی ضد کم خونی است .
12- جوشانده سیب زمینی مخلوط با دم کرده شیرین بیان،  ادرار آور است و برای اشخاصی که به سنگ کلیه و مثانه و بند آمدن ادرار مبتلا هستند مفید است .
13- جوشانده برگ و گل سیب زمینی به مقدار 30گرم دریک لیتر آب ، نوشابه ای به وجود می آورد که به مقدار کمی دارای مواد مخدر و خواب آور است .
14- جوشانده 30 گرم برگ سیب زمینی در یک لیتر آب ، برای اشخاص که مبتلا به رماتیسم و نقرس هستند تجویز می شود .
15- سیب زمینی ،سبزی سالم و مفیدی است که مصرف ان برای اشخاص مبتلا به ورم مفصل یا باد مفصل و اشخاصی که زیاد چاق شده اند و نباید چربی و روغن بخورند تجویز شده است .
16- سیب زمینی از سبزیها یی است که خیلی زود هضم می شود .
17 با سیب زمینی رنده شده مخلوط  با روغن زیتون ، مرهمی می توان تهیه نمود که برای معالجه مفاصل دردناک بسیار مفید است .

انواع سیب زمینی


18- جوشانده  برگ و گل سیب زمینی به مقدار 30 گرم در یک لیتر آب برای اشخاص مبتلا به اسهال ، تشنج و حملات عصبی مفید است .
19- سیب زمینی غشاء معده را اصلاح می کند و اسهال و اسهال خونی را درمان می نماید .
20- سیب زمینی به علت داشتن مقدار زیادی مواد نشاسته ای یک غذای نیرو بخش می باشد .
21-آب سیب زمینی خام را در مورد زیادی ترشی اسید معده ، انواع اولسرهای معده و اسهال کودکان شیر خواره تجویز کرده اند و نتایج بسیار مفیدی از آن گرفته اند .
22- آب سیب زمینی خام برای درمان زخم معده ، مفید است .چون مزه سیب زمینی خام نامطبوع است می توان آن را با عسل یا آب گوجه فرنگی یا هویج مخلوط کرد و مصرف نمود .
23- اگر سیب زمینی خام را رنده کرده و با روغن زیتون مخلوط کنند برا ی معالجه بواسیر مفید است .
24- اگر سیب زمینی خام را رنده کرده و با روغن زیتون مخلوط نمایند برا ی معالجه زخم های ناشی از سوختگی ، کورک و دمل های چرکی و اولسرهای ساق پا که بر اثر کمبود ویتامین ث ایجاد می گردد مفید است .

شما می توانید سیب زمینی را پخته و داخل اسلایسر (سبزی خردکن آکاالکتریک) ریخته و به صورت پوره در بیاورید و از آن در مصارف دارویی که در بالا ذکر شد استفاده کنید .
ghalbe3alin.blogfa.com

فواید سیب زمینی در درمان زخم ها و سوختگی ها گردآوری توسط بخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت سایت آکاایران
تبلیغات