آکاایران: روش های آسان و بدون دردسر برای تناسب اندام

تنبل ها هم می توانند به آسانی لاغر شوند !

تنبل ها هم می توانند به آسانی لاغر شوند ! - آکا

آکاایران: تنبل ها هم می توانند به آسانی لاغر شوند !

به گزارش آکاایران: روش های آسان و بدون دردسر برای تناسب اندام

اختصاصی بیست ستون:  

برای بسیاری از افراد کاهش وزن و تناسب اندام کار بسیار سخت و طاقت فرسایی است، خصوصا اگر از دسته افراد تنبل باشید. اما آیا می دانید برای تنبل ها هم روش هایی برای کاهش وزن وجود دارد؟! با ما همراه باشید تا شما را با روش های آسان تناسب اندام و کاهش وزن افراد تنبل آشنا کنیم ...

اگر برای تناسب اندام به سراغ ورزش یوگا می روید ، اگر به صورت مداوم سفارش فست فود چرب را می دهید ، شما تنبل هستید !! شاید انجام این کارها برایتان آسان باشد اما باید بدانید این کارها باعث نمی شود بدنی سالم و متناسب داشته باشید .

در ادامه نکاتی را بیان می کنیم تا بتوانید به راحتی و بدون سختی وزن را پایین بیاورید و به تناسب اندام دست یابید .

برای غذاخوردن بشقاب کوچکتری داشته باشید

این شیوه باعث کاهش وزن و کم خوردن تان می شود و قطعا راه موثری است . با این کار به بدن تان یاد می دهید که تنها آنچه نیاز دارد را مصرف کند ، نه هر چیزی که دوست داشت .

حتما صبحانه بخورید

افراد تنبل برای کاهش وزن هیچ گاه نباید مهم ترین وعده غذایی روزانه را نادیده بگیرند .

برای تناسب اندام بیشتر بخوابید

پزشکان پیشنهاد می کنند بین 8-9 ساعت در طول شب بخوابید . حتی در بین روز هم اگر احساس می کنید انرژی تان کم شده ، چرتی بزنید .

قهوه خوردن را فراموش نکنید

مصرف قهوه باعث می شود کالری سوزی تان افزایش یابد . کافئین موجود در قهوه به شما کمک می کند تا پوست تان بهتر شود و چین و چروک های روی پوست از بین برود .

برای پایین آوردن وزن ویتامین دی مصرف کنید

افراد در حال کاهش وزن که کمبود ویتامین دی داشته اند ، می دانند که روند کاهش وزن شان کندتر بوده است . ویتامین دی در لبنیات وجود دارد ، پس مصرف فست فود و ساندویچ را با یک لیوان شیر و ماست جایگزین کنید . می توانید ویتامین دی مورد نیاز بدن تان را از موز ، شیر سویا و آب پرتقال نیز دریافت کنید .

از یک گام شمار استفاده کنید

می توانید برای حساب کردن کالری مصرفی روزانه تان از یک گام شمار استفاده کنید . تمام کارها اعم از ظرف شستن ، پیاده روی ، غذاخوردن و ... را حساب کنید .

آدامس بدون قند بجوید تا لاغر شوید

آدامس جویدن استرس را از شما دور می کند و این امکان را می دهد تا تمرکز بیشتری داشته باشید . علاوه بر آن کمک می کند تا زودتر انرژی بسوزانید . البته باید زیاده روی نکنید زیرا بیش از حد آدامس جویدن می تواند همانند یک ملین قوی عمل کند.

برای کاهش وزن بخندید !

خندیدن باعث سوزاندن کالری می شود . اگر به مدت 15 دقیقه بخندید ، بدن تان حدود 50 کالری می سوزاند . البته وقتی بعد از تمام شدن کارتان به یک نمایش کمدی می روید ، گام شمارتان را همراه خود داشته باشید.

برای خود سرگرمی ایجاد کنید

برای پایین آوردن وزن باید برای خود مشغولیت و سرگرمی جدیدی پیدا کنید . مثلا یک حیوان خانگی بخرید یا کارهای بیشتری برای خود ایجاد کنید تا دیگر وقتی برای هله هوله خوردن نداشته باشید .

یک میان وعده خوب همراه داشته باشید

باید میان وعده ای کم کالری مانند بعضی از شکلات ها همراه خود داشته باشید تا علاوه بر نگهداشتن متابولیسم بدن تان ، سوخت و سازتان هم بیشتر شود .

کفش های راحتی بپوشید

بهتر است برای پایین آوردن وزن تان کفش های راحتی را با کفش های پاشنه بلند عوض کنید و هر زمانی که به سرکار می روید یا با دوستان تان بیرون هستید ، این کفش ها را بپوشید . کفش های راحتی برای عضلانی کردن پاهایتان بسیار مناسب هستند.

برای تناسب اندام به خودتان استراحت دهید

اغلب افراد وقتی استرس می گیرند ، تمایل دارند وزن شان افزایش پیدا کند . باید کاری کنید که  استرس تان کاهش پیدا کند ، مثلا به موسیقی مورد علاقه تان گوش کنید ، با دوستان تان یک فیلم خنده دار ببینید ، به مسافرت چند روزه یا پیاده روی کوتاه بروید و یا از شهر دیگری دیدن کنید .

یادتان باشد تنها برای یک بار شانس زندگی دارید و بدن تان تنها بدنی است که دارید . اگر می خواهید زندگی سالمی داشته باشید ، باید بدانید بهترین یاری کننده برای دست یابی به سلامتی ، خودتان هستید و بس !

 

 

.

منبع :

گردآوری توسط بخش ورزش و سلامت سایت آکاایران
تبلیغات