چرا با بالا رفتن سن لاغر شدن سخت تر می شود؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چرا با بالا رفتن سن لاغر شدن سخت تر می شود؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: زمان که سپری می شود و سن و سال بالا می رود چربی ها بیشتر میل دارند که روی هم تلنبار شوند و به همین دلیل هم سخت می شود از شرشان خلاص شد.
آکاایران: چرا با بالا رفتن سن لاغر شدن سخت تر می شود؟
بله با گذر زمان و بالا رفتن سن لاغر شدن سخت تر می شود. نتایج بررسی های محققان ژاپنی نشان می دهد فعالیت یکی از دو گونه چربی که در بدن وجود دارد کمتر شده و مانع از آن می شود که چربی های گروه دیگر به خوبی بسوزند. بزرگ شدن شکم، چاق شدن ران ها و غیره. زمان که سپری می شود و سن و سال بالا می رود چربی ها بیشتر میل دارند که روی هم تلنبار شوند و به همین دلیل هم سخت می شود از شرشان خلاص شد.
به گزارش آکاایران: به عقیده ی محققان ژاپنی این مسئله به دلیل وجود انواع مختلف چربی ها در بدن ماست یعنی همان چربی های سفید و چربی های قهوه ای. اولی یعنی چربی های سفید زیر پوست شکم و ران ها قرار دارند و در نتیجه ی مصرف مواد غذایی سنگین و چرب به وجود می آیند.
چربی های قهوه ای با بالا بردن متابولیسم یا همان سوخت و ساز بدن باعث تولید گرما شده و به سوختن چربی های سفید کمک می کنند. این چربی های قهوه ای از همان زمان تولد وجود دارند تا نوزادان را گرم نگه دارند و تا زمان بزرگسالی نیز همچنان هستند به خصوص در بدن خانم ها.
با بالا رفتن سن تعداد این چربی ها (چربی های قهوه ای) کاهش می یابد.
در واقع فعالیت این چربی ها کمتر می شود و گرمای کمتری هم تولید می کنند.
برای همین هم نمی توانند چربی های سفید زیادی را بسوزانند و به این ترتیب
لاغر شدن هم سخت تر می شود
اما محققان ژاپنی مشاهده کردند که با بالا رفتن سن تعداد این چربی ها (چربی های قهوه ای) کاهش می یابد. در واقع فعالیت این چربی ها کمتر می شود و گرمای کمتری هم تولید می کنند. برای همین هم نمی توانند چربی های سفید زیادی را بسوزانند و به این ترتیب لاغر شدن هم سخت تر می شود.
محققان معتقدند که افراد سالمند باید بیشتر به تغذیه ی خود اهمیت بدهند و تحرک بدنی شان را بالا ببرند تا اینکه چربی ها روی هم انباشته نشوند.
.
منبع :
چرا با بالا رفتن سن لاغر شدن سخت تر می شود؟ گردآوری توسط بخش ورزش و سلامت سایت آکاایران
تبلیغات