فواید پیاده روی را همه می دانند، پیاده روی مساوی است با سلامت، اما اینکه پیاده روی صحیح به چه صورت است، در چه زمانی بهتر است پیاده روی انجام شود و ...، در این بخش از سایت آکاایران میخواهیم اطلاعا کاملی را در مورد پیاده روی به شما بدهیم، با ما همراه باشید.

ورزش و سلامت,فواید پیاده روی,پیاده روی

پیاده روی

به اعتقاد پژوهشگران، پیاده روی ورزشی مناسب برای همه سنین به شمار می آید، اما دویدن برای سالخوردگان خطرناک است و برای مبتلایان به بیماری قلبی مناسب نیست.

ورزش های سخت و تند، باعث لخته شدن خون در داخل رگ های خونی و در نتیجه توقف گردش خون در ماهیچه های قلب و درد شدید در قلب می گردد. برعکس "پیاده روی با کمی سرعت" ورزشی ساده و امن بوده و نقش مهمی در سلامت بدن و پیشگیری از بیماری ها دارد و باعث از بین بردن افسردگی می شود.

هنگام راه رفتن، عضلات همانند تلمبه کار می کنند و خون به راحتی در قلب جریان می یابد.

در ورزش، ران ها و ساق های پا نسبت سایر اعضای بدن نقش مهم تری دارند. اگر حرکت این اندام ضعیف و سست باشد، قوه محرکه بدن برای انتقال خون به قلب کافی نیست. لذا پیاده روی سریع به مراتب بهتر از دویدن است.

پیاده روی سریع به گردش بهتر خون کمک کرده و برای افزایش مصرف اکسیژن مناسب است و بر شدت ضربان قلب می افزاید.

پژوهشگران معتقدند، هنگام راه رفتن سریع باید طی 10 دقیقه حدود یک کیلومتر راه رفت. البته برای سالخوردگان و افراد ضعیف تر این مسافت کمتر است.
افرادی که چاق هستند و ورزش می کنند، به تدریج باید سرعت راه رفتن را بیشتر کنند، طوری که در هر دقیقه تقریبا 70 متر راه بروند.

بسیاری از افراد هنگام صبح پیاده روی می کنند و حدود 15 دقیقه این کار را انجام می دهند. پیاده روی روی اشتها و کیفیت خواب تاثیر مثبتی دارد.

نکات مهم در پیاده روی سریع

پژوهشگران توصیه می کنند که در پیاده روی سریع باید به چند نکته مهم توجه کرد:

- هنگام راه رفتن باید سر را بالا نگه داشت؛

- سینه را جلو و دست ها را تا حد امکان باز و بسته کرد.

- گام ها باید بلند برداشته شود و سرعت آن باید سریع تر گردد.

- مرکز ثقل کمر باید بر روی گام های بلند باشد.

- هنگام راه رفتن باید از همه عضلات بدن استفاده کرد.

- این راه رفتن برای کاهش دردهای کمر و شانه و بهبود کارایی اعضای داخلی بدن مفید است.

- این پیاده روی باید مستمر باشد و همیشه ادامه یابد.

- با این حال نباید در این زمینه افراط کرد. به ویژه سالخوردگان مبتلا به بیماری های قلبی در پیاده روی باید بر اساس توانایی خود عمل کنند و بیش از حد از نیروی بدنی خود استفاده ننمایند.

منبع: خبرگزاری چین

مترجم: ساناز صفحات

گردآوری توسط بخش ورزش و سلامت سایت آکاایران
روزانه چقدر باید پیاده روی کنیم؟

روزانه چقدر باید پیاده روی کنیم؟

آکاایران: به گفته سازمان جهانی بهداشت برای سالم بودن باید روزانه۱۰ هزار قدم معادل ۸ کیلومتر پیاده روی کرد که بیش از یک ساعت زمان می برد.  از نظر
بهترین زمان پیاده روی چه زمانی است؟

بهترین زمان پیاده روی چه زمانی است؟

آکاایران: بهترین زمان پیاده روی چه زمانی است؟آکاایران: بهترین زمان پیاده روی چه زمانی است؟پیاده روی شما نباید خیلی به طول بیانجامد تا خسته شوید چه مو
رابطه ی پیاده روی مرگ زود هنگام !

رابطه ی پیاده روی مرگ زود هنگام !

آکاایران: رابطه ی پیاده روی مرگ زود هنگام ! آکاایران: ارتباط تنگاتنگ پیاده روی و مرگ زود هنگام؛ به گزارش فراناز تحقیقی نوین نشان داده است که ورزش نک
ورزش پیاده روی برای ذهن معجزه می کند

ورزش پیاده روی برای ذهن معجزه می کند

آکاایران: ورزش پیاده روی برای ذهن معجزه می کند اگر از نظر ذهنی با چالش مواجه هستید به شما پیشنهاد می کنیم که پیاده روی کنید تا ذهنتان آزاد شود و خاطر
صفحه 1 از 5
تبلیغات