پیاده روی

1 2
1 2

فواید پیاده روی -مضرات دویدن

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فواید پیاده روی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +پیاده +روی را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

فواید پیاده روی را همه می دانند، پیاده روی مساوی است با سلامت، اما اینکه پیاده روی صحیح به چه صورت است، در چه زمانی بهتر است پیاده روی انجام شود و ...، در این بخش از سایت آکاایران میخواهیم اطلاعا کاملی را در مورد پیاده روی به شما بدهیم، با ما همراه باشید.

ورزش و سلامت,فواید پیاده روی,پیاده روی

پیاده روی

به اعتقاد پژوهشگران، پیاده روی ورزشی مناسب برای همه سنین به شمار می آید، اما دویدن برای سالخوردگان خطرناک است و برای مبتلایان به بیماری قلبی مناسب نیست.

ورزش های سخت و تند، باعث لخته شدن خون در داخل رگ های خونی و در نتیجه توقف گردش خون در ماهیچه های قلب و درد شدید در قلب می گردد. برعکس "پیاده روی با کمی سرعت" ورزشی ساده و امن بوده و نقش مهمی در سلامت بدن و پیشگیری از بیماری ها دارد و باعث از بین بردن افسردگی می شود.

هنگام راه رفتن، عضلات همانند تلمبه کار می کنند و خون به راحتی در قلب جریان می یابد.

در ورزش، ران ها و ساق های پا نسبت سایر اعضای بدن نقش مهم تری دارند. اگر حرکت این اندام ضعیف و سست باشد، قوه محرکه بدن برای انتقال خون به قلب کافی نیست. لذا پیاده روی سریع به مراتب بهتر از دویدن است.

پیاده روی سریع به گردش بهتر خون کمک کرده و برای افزایش مصرف اکسیژن مناسب است و بر شدت ضربان قلب می افزاید.

پژوهشگران معتقدند، هنگام راه رفتن سریع باید طی 10 دقیقه حدود یک کیلومتر راه رفت. البته برای سالخوردگان و افراد ضعیف تر این مسافت کمتر است.
افرادی که چاق هستند و ورزش می کنند، به تدریج باید سرعت راه رفتن را بیشتر کنند، طوری که در هر دقیقه تقریبا 70 متر راه بروند.

بسیاری از افراد هنگام صبح پیاده روی می کنند و حدود 15 دقیقه این کار را انجام می دهند. پیاده روی روی اشتها و کیفیت خواب تاثیر مثبتی دارد.

نکات مهم در پیاده روی سریع

پژوهشگران توصیه می کنند که در پیاده روی سریع باید به چند نکته مهم توجه کرد:

- هنگام راه رفتن باید سر را بالا نگه داشت؛

- سینه را جلو و دست ها را تا حد امکان باز و بسته کرد.

- گام ها باید بلند برداشته شود و سرعت آن باید سریع تر گردد.

- مرکز ثقل کمر باید بر روی گام های بلند باشد.

- هنگام راه رفتن باید از همه عضلات بدن استفاده کرد.

- این راه رفتن برای کاهش دردهای کمر و شانه و بهبود کارایی اعضای داخلی بدن مفید است.

- این پیاده روی باید مستمر باشد و همیشه ادامه یابد.

- با این حال نباید در این زمینه افراط کرد. به ویژه سالخوردگان مبتلا به بیماری های قلبی در پیاده روی باید بر اساس توانایی خود عمل کنند و بیش از حد از نیروی بدنی خود استفاده ننمایند.

منبع: خبرگزاری چین

مترجم: ساناز صفحات


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله فواید پیاده روی شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اثرات پیاده روی بر سلامت روح - عصر ایران , ایا پیاده روی برای ارتروز مضر است , معجزه پیاده روی در سلامت افراد , پیاده روی درست است یا دویدن ؟ , نقش پیاده روی در گوارش , زیاده روی یا پیاده روی , عوارض پیاده روی طولانی , مضرات پیاده روی در شب , نقش پیاده روی درسلامت , پیاده روی روی شن ضرر , توضیح ورزش پیاده روی , فواید پیاده روی تند , پیاده روی وفوایدآن , پیاده روی در استخر , خواص پیاده روی تند , پیاده روی روی ریل , تاثیرات پیاده روی , فواید بیاده روی , خواص روی در بدن , اثرات پیاده روی , فواید پیاده‌روی , خواص پیاده روی , ورزش پیاده روی , پیاده روی سریع , پیاده روی تند , پیاده روی مد , فواعد دویدن , فواید دویدن , مضرات دویدن , ضررهای ورزش , پياده روى , خاصیت روی , پیاده روی , پياده روي , ضرر دویدن , خواص روی

فواید پیاده روی گردآوری توسط بخش ورزش و سلامت سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات