آکاایران:  

تقویت و استحکام استخوان های بدن

آکاایران: تقویت و استحکام استخوان های بدن

به کار گیری دستورهای طب اسلامی برای پیشگیری از بیماری ها و درمان بیماری بسیار مفید است.در این مقاله به توصیه ها و سفارش های طب اسلامی برای تقویت استحکام استخوان های بدن خواهیم پرداخت. امام رضا(ع) در مورد حفظ توان استخوان ها و جلوگیری از پیر شدن آن ها توصیه هایی دارند که از جمله آن می توان به خوردن باقلا، برگ چغندر و … اشاره کرد.

سبک زندگی مفهوم تازه ای در زندگی امروزه ما نیست و طی قرن های اخیر انسان ها و حتی حکومت ها تلاش زیادی کرده اند تا بر روی سبک زندگی خود و مردمان خود تأثیر بگذارند.

سبک زندگی شامل علایق، نظرات و رفتارهای انسان است که بر روی زندگی آینده او تأثیر بسزایی دارد و می توان گفت بهترین نوع سبک زندگی، سبک زندگی اسلامی است که در آن دستورات خداوند و ائمه(ع) در راستای زندگی بهتر گنجانده شده است.

درمان بیماری ها یکی از مهم ترین دغدغه های بشر از ابتدای پیدایش زندگی بشر بوده است و امروزه یکی از بیماری های شایع در بین افراد جامعه دردهای مفصلی است.

یکی از موضوعاتی که در طب الائمه(ع) مورد اشاره قرار گرفته راه های تقویت و استحکام استخوان های بدن است.

امام رضا(ع) در مورد حفظ توان استخوان ها و جلوگیری از پیر شدن آن ها توصیه هایی دارند که از جمله آن می توان به خوردن باقلا، برگ چغندر و … اشاره کرد.

ایشان همچنین در بیانی دیگر درخت انجیر را شبیه ترین گیاه به گیاهان بهشتی دانسته اند و در خواص اعجاب انگیز این میوه بهشتی در تقویت استخوان های بدن می فرماید: انجیر رطوبت بدن را از بین می برد و استخوان را محکم کرده و مو را بر بدن می رویاند و درد را از بین می برد و با وجود انجیر نیازی به دارو نیست.

امام رضا(ع) در توصیه ای پزشکی در این زمینه می فرمایند: آب گرم، چنان چه آن را هفت جوش بجوشانى و از ظرفى به ظرف دیگر درآورى، تب را می بَرَد و نیرو را به ساق پاها و قسمت پایین ‏تر از مچ، سرازیر می کند.

منبع/چهارمحال و بختیاری

.

منبع : hidoctor.ir

تبلیغات