تاثیر دسری ترش مزه در تقویت حافظه و مهار دیابت

آکاایران: تاثیر دسری ترش مزه در تقویت حافظه و مهار دیابت

آکاایران: تاثیر دسری ترش مزه در تقویت حافظه و مهار دیابت

طب سنتی

دسر تمشک حاوی انواع ویتامین های A ، C ، E ، گروه ویتامین های B مانند B۱، B۲، B۳، B۶، B۱۲ ، پتاسیم، کربوهیدرات، فیبر، قند، پروتئین، کلسیم، آهن، منیزیم، آنتی اکسیدان، فلاونوئیدها، آنتوسیانین ها، منگنز، اسید فولیک، فسفر، روی، مس، اسید های چرب امگا ۳ و ۶ است

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی دسر ترش مزه را در تقویت حافظه و کنترل دیابت نوع یک و ۲ موثر دانست.

دسر تمشک حاوی انواع ویتامین های A ، C ، E ، گروه ویتامین های B مانند B۱، B۲، B۳، B۶، B۱۲ ، پتاسیم، کربوهیدرات، فیبر، قند، پروتئین، کلسیم، آهن، منیزیم، آنتی اکسیدان، فلاونوئیدها، آنتوسیانین ها، منگنز، اسید فولیک، فسفر، روی، مس، اسید های چرب امگا ۳ و ۶ است.

برای بررسی خواص دسر تمشک و اینکه مصرف این دسر برای چه افرادی مفید است با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی(Traditional medicine) مطالبی را عنوان نمودند.

مهم ترین خواص دسر تمشک

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم ترین خواص دسر تمشک اظهار کرد: این دسر نقش موثری در افزایش قدرت و کارایی مغز و تقویت حافظه دارد و به علت داشتن پتاسیم موجب بهبود کارکرد سیستم قلبی و عروقی می شود؛ دسر تمشک از بروز حمله های قلبی و افزایش فشار خون هم مانع می شود.

وی درباره خواص دیگر دسر تمشک بیان کرد: این دسر به علت وجود ویتامین های A ، C و E خاصیت آنتی اکسیدانی دارد بنابراین سیستم ایمنی(Safety system) بدن را تقویت و بدن را در برابر بیماری های مختلف به ویژه سرطان های مری، ریه، دهان، حنجره، رحم، لوزالمعده، پروستات و روده بزرگ محافظت می کند؛ دسر تمشک دیابت نوع یک و ۲ را هم کنترل می کند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: دسر تمشک به علت داشتن فیبر برای مبتلایان به یبوست مفید است؛ این دسر خون را تصفیه می کند و خارش و اگزما را هم از بین می برد.

عظمایی تاکید کرد: دسر تمشک به علت وجود منیزیم و ویتامین C قدرت باروری را در مردان و زنان افزایش و احتمال سقط جنین را هم کاهش می دهد.

وی یادآور شد: دسر تمشک به بهبود بیماری پسوریازیس (نوعی تخریب پوستی بدن همراه با خارش)، تقویت و شادابی پوست و افزایش سرعت رشد مو کمک شایانی می کند.

مواد لازم برای تهیه دسر تمشک (چهار تا پنج نفر)

تمشک تازه ۴۰۰ گرم
عسل ۷۰ تا ۱۰۰ گرم
به گزارش آکاایران: خامه ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم
سفیده تخم مرغ ۲ عدد
وانیل نصف قاشق چای خوری
برگ نعناع برای تزئین به مقدار لازم
طرز تهیه دسر تمشک

-۳۰۰ گرم از تمشک را به همراه عسل در مخلوط کن بریزید تا یکنواخت شود.
-تمشک و عسل مخلوط شده را از صافی عبور دهید و داخل ظرف بریزید.
-وانیل و خامه را به مخلوط تمشک و عسل اضافه کنید.
-مواد را به خوبی هم بزنید.
-سفیده های تخم مرغ را جداگانه هم بزنید و کم کم به مواد اضافه کنید.
-همه مواد را هم بزنید.
-دسر را به مدت ۲ ساعت در فریزر بگذارید.
-پس از این مدت دسر را از فریزر بیرون بیاورید و روی آن را با تمشک و برگ نعناع تزئین کنید.

.

منبع : pezeshk.us

تبلیغات