آکاایران: حضرت محمد(ص) فرموده اند که حجامت شفاست. ذکر شده است که به طور تقریبی برای درمان تمامی بیماری های روحی و جسمی حجامت جوابگو است. ما در این مقاله از فواید حجامت به طور کامل نوشته ایم.

در طب اسلامی و سنتی به فواید حجامت بسیار اشاره شده است و گفته اند درمان بسیاری از بیماری های جسمی و روحی با انجام حجامت امکان پذیر است.

فواید حجامت در درمان بیماری ها:

بسیاری از بیماری ها را با استفاده از فواید حجامت می توان درمان نمود که ما به برخی از آنها در ذیل اشاره می کنیم:

فواید حجامت

آکاایران: با فواید حجامت و انواع حجامت آشنا شوید

فواید حجامت

فواید حجامت

معرفی انواع حجامت و نقطه مورد نظر برای انجام آن در بدن:

برای انجام هر حجامت در بدن یک نقطه خاص وجود دارد که ما در ادامه به شرح آن پرداخته ایم:

  • برای درمان بیماری های اعصاب و جنون و تقویت چشم و مغز از حجامت سر که در بالای سر انجام می شود، استفاده می کنند.
  • برای تفصیه خون، درمان خفقان، درمان همپیتزی یا سرفه خونی، طپش قلب، هموراژیک، دوران سر که از سنگینی معده می باشد و درمان درد های مزمن مثل درد کلیه، مثانه، رحم، باز کردن قاعدگی، درمان آکنه و جوش بدن، میگرن و سر درد های مزمن از حجامت عام یا نافع که در بین دو کتف انجام می شود، استفاده می کنند.
  • محل انجام حجامت اختدعین یا کتف ها در دو طرف پشت کتف ها و بر روی استخوان های اسکاپولا (برابر با کتف) می باشد و نتیجه عمل آن شبیه فصد ورید قیفال می باشد و برای درمان و رفع سنگینی سر، صورت، چشم ها، گوش ها و شروع درد دندان ها (خصوصا دندان های آسیاب) بر طرف کردن حالت لرزش در سر، باز کردن رنگ رخسار، رفع درد در دست ها و درمان سندرم مچ دستی که نوعی احساس درد و مورمور شدن در مچ دست ها است که بیشتر در خانم ها دیده می شود، استفاده می کنند.
  •  برای درمان زخم های دهانی، بهبود وضعیت گردن، بهبود رنگ رخسار، رفع بیماری های دهان و دندان، تصفیه خون از سر، فک ها و لثه ها از حجامت زیر چانه یا تحت الذقن استفاده می نماید. اگر این حجامت هر ماه انجام شود به شرط مسواک زدن مرتب، لثه ها و دندان ها را برای همیشه سالم نگه می دارد.

فواید حجامت

از فواید حجامت برای درمان بیماری ها بهره بگیرید و برای انجام این کار حتما به پزشک مراجعه کنید و در یک مکان معتبر این عمل را به انجام رسانید تا برای بهر مندی از مزیت های حجامت عوارض دیگری را برای خود به وجود نیاورید.

.

منبع :آرگا

تبلیغات