آکاایران: گیاهان دارویی مفید برای دستگاه گوارش

در این مطلب از ابرتازه ها گیاهان دارویی مفید برای دستگاه گوارش را بیان کرده ایم. برای استفاده از این مطلب با ما همراه باشید.

دستگاه گوارش

آکاایران: گیاهان دارویی مفید برای دستگاه گوارش

درمان معده درد ٬ گیاهان دارویی

در افراد مسن، بدن آنزیم های گوارشی کمتری ترشح می کند، و همین روند منجر به برخی مشکلات گوارشی می شود. مصرف برخی مکمل های غذایی را تحت نظر پزشک آغاز کنید تا سیستم گوارشی سالمتری داشته باشید:

شیرین بیان: شیرین بیان سالهاست که برای درمان علائم سوء هاضمه مانند سوزش سر دل و برگشت اسید معده استفاده می شود. شیرین بیان خام البته می تواند همراه با عوارض جانبی مانند افزایش فشار خون شود. مصرف شیرین بیان توسط زنان باردار فاقد مشورت با پزشک به هیچ وجه توصیه نمی شود.

دستگاه گوارش

دستگاه گوارش ٬ گیاهان دارویی

روغن نعنا: مطالعات مختلفی نشان می دهد که روغن نعنا در درمان درد و نفخ ناشی از سندرم روده تحریک پذیر مؤثر است. مصرف مکمل روغن نعنا در دوزهای کوچک ایمن است.

دستگاه گوارش

روغن نعنا در درمان درد و نفخ ناشی از سندرم روده تحریک پذیر مؤثر است

چای بابونه: به طور گسترده ای در درمان بیماری های مختلف کاربرد دارد. طبیعت بابونه برای درمان مشکلات گوارشی از قبیل ناراحتی معده، قولنج و حالت تهوع بعلاوه اضطراب و بی خوابی است. البته مصرف بابونه برای کسانی که مبتلا به آلرژی ابروسیا هستند (آلرژی آبروسیا، آلرژی بسیار شایعی است که توسط گیاه آبروسیا از خانواده گل آفتابگردان ایجاد می شود)، باید تحت تجویز پزشک باشد.

دستگاه گوارش

بابونه برای درمان مشکلات گوارشی از قبیل ناراحتی معده، قولنج و حالت تهوع مفید است

زنجبیل: این گیاه برای از بین بردن تهوع و استفراغ در دوران بارداری مفید است. زنجبیل به راحتی در دسترس است و می تواند به صورت قرص یا به عنوان یک ریشه در حالت عادی مصرف شود و باید در دوزهای کوچک ۱ تا ۳ گرم در روز استفاده گردد.

دستگاه گوارش

زنجبیل، برای از بین بردن تهوع و استفراغ در دوران بارداری مفید است

اسفرزه: فیبر بسیار بالایی دارد و محتوای فیبر بالای آن در روده جذب می شود. گیاه اسفرزه از وخیم شدن یبوست مانع می شود.

دستگاه گوارش

گیاه اسفرزه از وخیم شدن یبوست مانع می شود

منبع: salamaneh.com

.

منبع : abartazeha.com

تبلیغات