آکاایران: نمک یکی از مواد غذایی ضروری برای بدن است و به عملکرد صحیح بدن و مغز کمک می کند، البته باید بسیار مراقب بود که مصرف زیاد نمک می تواند خطرات بی شماری برای بدن داشته باشد.

چرا قبل از افطار کردن نمک میخورند ؟؟؟ -آکا

آکاایران: چرا قبل از افطار کردن نمک میخورند ؟؟؟

بزرگان دین اسلام در راستای سفارشات خود برای تامین سلامت جسمانی انسان ها به نکات ریزی توصیه کرده اند که عمل درست و به دور از افراط و تفریط به آن ها می تواند سلامت ما را تضمین کند یکی از این سفارش ها درباره خوردن نمک، آثار و فواید آن به ویژه آغاز کردن و پایان دادن غذا با نمک است که به آن ها اشاره می کنیم.رسول گرامی اسلام(صلی الله علیه وآله) درباره این که آغاز کردن و پایان دادن غذا با نمک چه فوایدی دارد؟ فرمودند: “هر کس غذای خود را با نمک آغاز کند و با نمک به پایان ببرد، از ۷۲ درد – که جذام و بَرَص(پیسی) از آن جمله است – در امان می‏ ماند.

امام علی(علیه السلام) می فرمایند: “غذای خود را با نمک آغاز کنید. اگر مردم آنچه را در نمک هست می‏ دانستند، آن را بر تریاقِ تجربه‏ شده برمی‏ گزیدند، هر کس غذای خود را با نمک آغاز کند، ۷۰ درد و نیز دیگر دردهایی که فقط خداوند از آنها آگاه است، از او می‏ رود.

امام باقر(علیه السلام) نیز فرمودند: “خداوند به موسی بن عمران علیه‏ السلام وحی کرد که: «به طایفه‏ ات بفرمای که (غذای خود را) با نمک آغاز کنند و با نمک به پایان ببرند، و گرنه جز خویش را نکوهش نکنند».

امام کاظم(علیه السلام): “سفره‏ ای که در آن نمک نباشد، بی‏ برکت است. آغاز کردن غذا با نمک، برای تن‏درستی، بهتر است.

پیامبرگرامی اسلام درباره این که کدام خوردنی است که از ۷۰ بیماری مانع می شود؟ می فرمایند: “خداوند عز و جل به موسی بن عمران، وحی فرستاد که: «غذا را با نمک، آغاز کن و با نمک، پایان ده؛ چرا که در نمک، درمان ۷۰ درد است که کمترین آن ها، دیوانگی، جذام، پیسی، گلودرد، دندان‏ درد و شکم درد باشد.

پیامبر خدا(صلی الله علیه وآله): “در سفارش‏ های ایشان به امام علی(علیه السلام): ای علی! غذا را با نمک، آغاز کن و با نمک، پایان ده؛ چه، هر کس غذای خویش را با نمک آغاز کند و با نمک پایان دهد، از ۷۲ نوع از انواع بلا که جذام، دیوانگی و پیسی از آن جمله است، به دور باشد.

همچنین پیامبرگرامی اسلام درباره این که کدام خوردنی است که از ۷۰ بیماری مانع می شود؟ می فرمایند: “خداوند عز و جل به موسی بن عمران، وحی فرستاد که: «غذا را با نمک، آغاز کن و با نمک، پایان ده؛ چرا که در نمک، درمان ۷۰ درد است که کمترین آن ها، دیوانگی، جذام، پیسی، گلودرد، دندان‏ درد و شکم درد باشد.

گردآوری: گروه هفت گنج

.

منبع : 7ganj.org

تبلیغات