تخم شربتی منبع غنی کلسیم، آهن و امگا 3

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تخم شربتی منبع غنی کلسیم، آهن و امگا 3 ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته طب سنتی و گیاهان دارویی از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: تخم شربتی همان دانه های ریز خوراکی و بومی آمریکای جنوبی و مرکزی است که اتفاقاً طرفداران زیادی هم دارد. از زمان های قدیم یکی از تمدن های آمریکایی از این دانه ها به همراه ذرت به عنوان ماده ی غذایی استفاده می کردند. سالیان سال است که مردم مکزیک به خواص مقوی این دانه های ریز پی برده اند و از آن استفاده می کنند.
تخم شربتی منبع غنی کلسیم، آهن و امگا 3
آکاایران: تخم شربتی منبع غنی کلسیم، آهن و امگا 3
تخم شربتی
خوشبختانه ایرانی ها هم از طرفداران تخم شربتی هستند و برای رفع عطش از آن استفاده می کنند.
باید بدانید این دانه های ریز که در ترکیب با آب، لعاب دار می شوند خواص فوق العاده ای دارند که در این مطلب مرور کوتاهی بر آن ها می کنیم:
تخم شربتی منبع فوق العاده ی کلسیم است
تخم شربتی منبع فوق العاده ی اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ می باشد. در واقع حدود ۲۰ درصد وزن دانه های به این کوچکی حاوی این اسیدهای چرب است که از این نظر شباهت زیادی با تخم کتان دارد. حتماً می دانید که تخم کتان نیز یکی از منابع غنی اسیدهای چرب امگا ۳ می باشد. اگر می خواهید بیماری های قلبی عروقی از شما دور باشد حتماً به خواص محافظتی این دانه های ریز اعتماد کنید.
تخم شربتی منبع فوق العاده ی کلسیم است به طوری که ۵ تا ۶ برابر بیشتر از شیر می باشد. اگر موز را به عنوان منبع پتاسیم می شناسید باید بدانید که دانه های تخم شربتی دو برابر بیشتر از موز پتاسیم و ۳ برابر بیشتر از اسفناج آهن دارند. از نظر آنتی اکسیدانی نیز قوی تر از میوه ای مانند بلوبری هستند.
تخم شربتی همچنین منبع فوق العاده ی منیزیم، منگنز، مس، زینک(روی)، نیاسین(ویتامین ب۳) و ویتامین های دیگر بوده و سرشار از فیبرهای محلول در آب می باشد. تخم شربتی ۹ تا ۱۲ برابر وزن خود آب را به خود گرفته و لعاب مانند می شوند.

خواص و مضرات کامل تخم شربتی را در اینجا بخوانید

گردآوری و تنظیم: گروه ۷ گنج 

www.7ganj.ir

.
منبع : 7ganj.org

تخم شربتی منبع غنی کلسیم، آهن و امگا 3 گردآوری توسط بخش طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی سایت آکاایران
تبلیغات