دردهای مزمن را با مسکن های طبیعی درمان کنید! -آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد دردهای مزمن را با مسکن های طبیعی درمان کنید! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته طب سنتی و گیاهان دارویی از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی

دردهای مزمنی مثل سردرد و کمردرد، دردهای مفصلی و استخوانی از جمله شایع ترین مشکلات دوره میانسالی و سالمندی است که متاسفانه امروزه جوانان هم آن ها را تجربه می کنند. مشکل آنجاست که در خیلی از موارد این بیماری ها تنها نیستند و به دلیل وجود سایر بیماری ها افراد در خانه شان داروخانه ای از انواع داروها دارند. متاسفانه چیزی که ما امروزه یاد گرفته ایم این است که با اولین احساس درد، حتی یک سردرد ساده، سریعا یک قرص مسکن می خوریم. بی آنکه بدانیم مصرف طولانی مدت این قرص ها چه بر سر ما می آورند.
 
خیلی وقت ها هم این قرص ها دیگر تاثیری ندارند و ما همچنان به دنبال مسکن جدیدتر و قوی تر می گردیم. درادامه برخی مواد غذایی طبیعی معرفی می شوند که نتیجه مطالعات بسیاری خاصیت ضد درد و ضد التهاب آن ها را نشان داده اند. فاقد شک تاثیر مواد غذایی در تسکین درد به سرعت و قدرت یک مسکن قوی نیست اما مصرف طولانی مدت آن ها ارزش ها و خواص بسیار فراتر از مصرف طولانی مدت مسکن ها برای بدن دارد.
 
روغن زیتون
یکی از ضدالتهاب های طبیعی و البته پرطرفدار روغن زیتون است که در کاهش دردها و التهاب های مزمن تاثیر قابل توجهی دارد. براساس تحقیقات انجام شده، روغن زیتون بخش قابل توجهی از این خواص خود را مدیون ترکیبی به نام Oleocanthal است که تاثیری مانند داروهای NSAID یعنی همان ضد التهاب های غیر استروئیدی در تسکین دردهای مزمن دارد؛ اما علاوه بر خواص ضددرد و ضدالتهاب، روغن زیتون فواید ارزشمند دیگری هم برای سلامتی دارد که تاثیر آن بر کاهش چربی خون و سلامت قلبی وعروقی از جمله مهم ترین آن هاست.

 

دردهای مزمن را با مسکن های طبیعی درمان کنید!
,داروهای گیاهی, خواص داروهای گیاهی, داروهای گیاهی برای لاغری,[categoriy]

آکاایران: دردهای مزمن را با مسکن های طبیعی درمان کنید!

به گزارش آکاایران: روغن زیتون در کاهش دردها و التهاب های مزمن تاثیر قابل توجهی دارد

 
زردچوبه
مدت ها پیش این ادعا که ادویه های مرسوم در غذاهای هندی تاثیر مهمی در تسکین دردهای آرتریت روماتوئید دارند مطرح شد. بعدها انجام مطالعات متعدد نشان داد که این ادعا کاملا درست بوده است.   

,داروهای گیاهی, خواص داروهای گیاهی, داروهای گیاهی برای لاغری,[categoriy]

زردچوبه تاثیر مهمی در تسکین دردهای آرتریت روماتوئید دارد

 
گیاه مریم گلی
زمانی که احساس آزارنده خارش گلو را دارید برای یک بار هم که شده دمنوش تهیه شده از برگ های گیاه مریم گلی را امتحان کنید. مریم گلی گیاه دارویی است و در کتب طب سنتی به نام «مریمی» نام برده شده است و در زبان عربی به آن «مریمیه» و «شالبیه» و «مریمیه صغیره» می گویند. مریم گلی از روزگاران گذشته مورد استفاده قرار می گرفت و به عنوان داروی موثر برای معالجه عوارض نیش حشرات مفید است همچنین به عنوان داروی موثری برای تقویت روح، بدن و افزایش طول عمر به کار برده می شد؛ اما امروزه موارد مصرف گسترده و متعددی برای این دارو شناخته شده است که آن را به یک گیاه درمانی موثر در طب سنتی تبدیل کرده است.  

,داروهای گیاهی, خواص داروهای گیاهی, داروهای گیاهی برای لاغری,[categoriy]

مریم گلی برای معالجه عوارض نیش حشرات مفید است

 
سویا
نظرتان درباره یک کاهش 30 درصدی و یا حتی بیشتر در دردهای مفصلی ناشی از آرتریت چیست؟ اگر موافقید سویا را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. البته معامله در اینجا تمام نمی شود. شما با اضافه کردن سویا به رژیم غذایی خود از بیش از 10 فایده دیگر سویا برای سلامتی هم بهره مند می شوید. راز تمام این فواید در ایزوفلاوون های سویاست. هورمون های گیاهی که خواص ضدالتهابی قابل توجهی دارند.  

,داروهای گیاهی, خواص داروهای گیاهی, داروهای گیاهی برای لاغری,[categoriy]

سویا برای کاهش دردهای مفصلی ناشی از آرتریت مفید است

 
آلبالو
مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها در آلبالو و مخصوصا آلبالوی ترش آن را به یک ضدالتهاب و ضد درد فوق العاده تبدیل کرده است. افرادی که برای 10 روز، روزانه 60 میلی لیتر آب آلبالو مصرف می کنند قدرت بدنی بالاتر و تحمل پذیری بیشتری برای فعالیت های روزانه و نیز ورزش دارند. خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آلبالو آن را به یک مسکن قوی تبدیل کرده که می تواند مثل یک داروی ضد درد طبیعی عمل کند. مصرف آلبالو و آب آلبالو همچنین می تواند برای کاهش خستگی در ورزشکاران و رفع گرفتگی های عضلانی در آن ها مناسب باشد.  

,داروهای گیاهی, خواص داروهای گیاهی, داروهای گیاهی برای لاغری,[categoriy]

مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها در آلبالو آن را به یک ضدالتهاب و ضد درد فوق العاده تبدیل کرده است

 
ماهی ها ،به خصوص سالمون
مطالعات بسیاری نشان داده اند که امگا 3 نقش مهمی در فرونشاندن درد و ناراحتی همراه با آرتریت روماتوئید بر عهده دارد. این تاثیر امگا 3 بر دردهای مفصلی به دلیل خواص ضدالتهابی آن است و همان طور که می دانید آرتریت روماتوئید هم یک بیماری التهابی در مفاصل است. علاوه بر این امگا 3 در کاهش دردهای معدی و شکم دردها هم تاثیر قابل توجهی دارد. مخصوصا آن دسته از دردهای معدی که ناشی از استرس باشند.  

,داروهای گیاهی, خواص داروهای گیاهی, داروهای گیاهی برای لاغری,[categoriy]

امگا 3 نقش مهمی در فرونشاندن درد و ناراحتی همراه با آرتریت روماتوئید بر عهده دارد

 

 زنجبیل
زنجبیل فقط برای درمان درد معده و سرماخوردگی های شایع نیست. زنجبیل سرشار ازترکیباتی است که نقش مهمی در کاهش دردهای استخوانی و ماهیچه ها دارند. در یک مطالعه ای نوین، افرادی که کپسول های حاوی زنجبیل را برای تنها 11 روز دریافت کرده بودند 25 درصد کاهش در درد مفصلی در حال ورزش را گزارش کرده بودند. امروزه در خیلی از نقاط دنیا از تزریق عصاره زنجبیل در درمان دردهای ناشی از پوکی استخوان و دردهای مفصلی استفاده می کنند. 

,داروهای گیاهی, خواص داروهای گیاهی, داروهای گیاهی برای لاغری,[categoriy]

زنجبیل سرشار ازترکیباتی است که نقش مهمی در کاهش دردهای استخوانی دارد

  
قهوه
مصرف 200 میلی گرم کافئین، یعنی همان مقدار کافئینی که در دو فنجان قهوه وجود دارد می تواند در درمان سردردها و مخصوصا میگرن کمک کننده باشد؛ اما فراموش نکنید که وابستگی طولانی مدت به کافئین می تواند تاثیرات متفاوتی داشته باشد. در واقع افرادی که به مصرف قهوه عادت دارند و به آن وابسته شده اند در صورت مصرف نکردن نوشیدنی های کافئینی دچار سردردهای شدید می شوند. 

,داروهای گیاهی, خواص داروهای گیاهی, داروهای گیاهی برای لاغری,[categoriy]

قهوه می تواند در درمان سردردها و مخصوصا میگرن کمک کننده باشد

  


.

منبع : beytoote.com

دردهای مزمن را با مسکن های طبیعی درمان کنید! گردآوری توسط بخش طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات