برای تصفیه خون این دمنوش را بنوشید

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد برای تصفیه خون این دمنوش را بنوشید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته طب سنتی و گیاهان دارویی از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی

برای تصفیه خون این دمنوش را بنوشید
,تصفیه خـون, داروی تصفیه خـون, گیاه تصفیه خـون
آکاایران: برای تصفیه خون این دمنوش را بنوشید
آویشن و در درمان بی خوابی و امراض جهاز هاضمه مفید است
 
به گزارش آکاایران:  آویشن گیاهی است علفی، دارای شاخه های زیاد و چوبی که این گیاه می تواند درمانی طبیعی و بی خطر برای نفخ معده، بوی بد دهان، گلودرد، آب ریزش بینی، سرفه، تعریق و غیره باشد.
ترکیبات مهم
مهم ترین ترکیب گیاه، اسانس آن است که در برگ های آن وجود دارد. مهم ترین اجسام اسانس شامل تیمول و کارواکرول که به ترتیب از ۷۰ – ۳۰ درصد اسانس و ۳۰ – ۱۵ درصد اسانس را تشکیل می دهند.ترکیبات دیگر شامل لینالول، سیمن، تیمن و آلفا پی نن هستند. این ترکیبات و درصد آنها به شرایط محل کشت، زمان برداشت و سایر شرایط جغرافیایی، وابسته است.
 
خواص آویشن
آثار فارماکولوژیک اثر ضدسرفه و خلط آور و ضداسپاسم این گیاه در مطالعات بر روی حیوانات از عمده ترین آثار آن بوده اند. این گیاه خواص ضدعفونی کننده، هاضم غذا، ضدسرفه، ضدبو، ضدتشنج را داراست .جوشانده این گیاه در درمان پیچش روده و اسهال موثر است.
 
,تصفیه خـون, داروی تصفیه خـون, گیاه تصفیه خـون
آویشن دارای اثرات ضدقارچی و ضدباکتریایی قوی است
 
 درمان سرفه
روغن آویشن که از برگ های آن گرفته می شود اغلب به عنوان داروی طبیعی برای سرفه کاربرد دارد. در یک مطالعه مشخص شد ترکیب آویشن با برگ های گیاه «پاپیتال» به تسکین سرفه و دیگر علائم برونشیت کمک می کند
افزایش ایمنی بدن
تامین تمامی ویتامین های مورد نیاز بدن در روز از طریق خوردن موادغذایی تاحدودی سخت است. اما این گیاه منبع غنی از ویتامین C و A است. همچنین از دیگر فواید آویشن وجود مس، فیبر، منگنز و آهن در آن است.
خاصیت آویشن در گندزدایی
گرد و خاک یکی از خطرناک ترین آلاینده های هوا در فضای خانه است که می توان برای از بین بردن آن از روغن آویشن استفاده کرد. روغن این گیاه دارای خواص ضدقارچی است.آویشن یکی از عناصر تشکیل دهنده بسیاری از حشره کش ها به حساب می آید و برای از بین بردن ویروس، باکتری ها، موش ها و دیگر جانوران موذی استفاده می شود.
خلق وخو
روغن این گیاه اغلب برای معطر کردن استفاده می شود چرا که حاوی ماده فعالی به نام «کارواکرول» است. در مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۳ مشخص شد کارواکرول با تاثیر روی فعالیت اعصاب موجب تقویت احساس سرحالی و شاد بودن در فرد می شود.
تصفیه خون
آویشن و در درمان بی خوابی و امراض جهاز هاضمه مفید است. اگر ۵ تا ۱۰ گرم آویشن را در یک لیتر آبجوش دم کرده و با کمی عسل به بیماران مبتلا به تنگی نفس و کلیه و مثانه و درد مفاصل و سیاتیک داده شود موثر واقع خواهد شد.
مفید برای پوست
آویشن دارای اثرات ضدقارچی و ضدباکتریایی قوی است. برای درمان و کاهش ریزش مو کافی است موی سر را با محلول رقیق اسانس آویشن شست وشو دهید تا سبب افزایش جریان خون در پوست سر و قوی شود و از ریزش مو جلوگیری کند.
 
.
منبع :

برای تصفیه خون این دمنوش را بنوشید گردآوری توسط بخش طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات