هفته ای یکبار دم کرده گیاهی نشاط  آور بنوشید  -آکاهفته ای یکبار دم کرده گیاهی نشاط  آور بنوشید  -آکادرمان آسم

آکاایران: هفته ای یکبار دم کرده گیاهی نشاط آور بنوشید

آکاایران: هفته ای یکبار دم کرده گیاهی نشاط آور بنوشید

تندرستی و تغذیه, طب سنتی و مکمل ارسال دیدگاه 4,824 بازدید

کارشناس بهداشت روان مرکز بهداشت نهاوند گفت: انگیزه، نقش بسزایی در ایجاد نشاط و انرژی دارد و باید سعی کنیم انگیزه‌های ما درونی باشد، با انسجام بخشیدن به افکار و شناخت‌ها و باور کردن توان و استعدادهای خدادادی، می‌توان به اعتماد به نفس رسید.

مراد زمانی فرد با بیان این مطلب افزود: رسیدن به نشاط و شادی دائمی بستگی به عوامل جسمانی، روانی و شناختی دارد.

وی با اشاره به نقش تغذیه مناسب بیان کرد: تداوم نشاط و شادی به تغذیه کافی و داشتن یک رژیم غذایی مناسب به دور از پرخوری یا خوردن موادی که ارزش غذایی کمی دارند، وابسته است.

زمانی‌فرد توصیه کرد: هفته‌ای یک بار دم کرده گیاهی که تأثیر نشاط‌آور دارد، مانند گزنه، برگ درخت غان، بارهنگ، خاربن یا گل گاوزبان بنوشید.

وی ادامه داد: خوردن انگور، سلامتی بخش، آرام بخش، ضد التهاب، از بین برنده ترس و بسیار مقوی و مغذی است.

این کارشناس بهداشت روان مرکز بهداشت نهاوند اضافه کرد: مصرف عناصری مانند روی که در لبنیات، ماهی، ماکارونی و نان فراوان است و نیز ید که با مصرف نمک یددار تأمین می‌شود، به نشاط افراد خسته کمک می‌کند.

به گفته این کارشناس تحرک کلید موفقیت در هر چیز است، تحرک نه تنها بسیاری از بیماری‌ها را بهبود می‌بخشد و از اضافه وزن و کمردرد جلوگیری می‌کند، بلکه افسردگی را از بین می‌برد و نشاط کافی به آدمی ‌اعطا می‌کند.

وی اظها کرد: انسان می‌تواند تحرک را با ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، حمام آب سرد و پس از آن بلافاصله حمام آب گرم، کوهنوردی، شنا، استفاده از پله به جای آسانسور، دو ماراتن و مانند آن به دست آورد.

 طبق نظر کارشناسان رفتن به کنار سبزه و آب و تنفس در هوای مطبوع و تمیز آن، رفتن به کنار دریا، دامنه کوه‌ها و تماشای درختان و گل‌ها اگر به صورت دائمی ‌و هرچند وقت یکبار باشد و انسان سعی کند استراحت خود را در این مکان‌ها قرار دهد، تأثیر معجزه آسایی بر نشاط و شادی او می‌گذارد.

 

به نقل از ایسنا

اگر هم امکان رفتن به طبیعت نبود، با استفاده از مواد خوشبوکننده طبیعی مانند عطر گل یاس، بهارنارنج، گل سرخ، لیموترش و استفاده از عصاره‌های آرام‌بخش مانند بابونه، بنفشه، نعناع و دارچین، گیاه مرزنگوش و مانند آن به تأثیر فراوان آن‌ها بر سلامت و نشاط روانی خود دست پیدا کنید.

.

منبع :

تبلیغات