درمان خانگی پادرد با نمک فرنگی اصل

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد درمان خانگی پادرد با نمک فرنگی اصل ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته طب سنتی و گیاهان دارویی از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: درمان خانگی پادرد با نمک فرنگی اصل

روی خط خبرگزاری ها, طب سنتی
به گزارش آکاایران: نمک فرنگی اصل
نمک فرنگی اصل ماده ای آرام بخش بوده و باعث کاهش تورم هم می شود. ۲ تا ۳ قاشق از آن را به نصف یک تشت حاوی آب گرم اضافه کرده و پایتان را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه داخل آن بگذارید.
ماساژ پا
یک راه سریع برای کاهش ورم پا و افزایش جریان خون در آن و جلوگیری از درد این است که چند دقیقه ای پا را ماساژ دهید. می توانید از روغن عادی یا روغن کنجد، روغن بچه یا روغن زیتون برای این کار استفاده کنید و هر بار حدود ۱۵ دقیقه این کار را انجام دهید.
درمان پادرد با کمپرس یخ
استفاده از کمپرس یخ یکی از راه های تسکین درد از طریق منقبض کردن اعصابی ست که می تواند به تورم پا بیانجامد. یک تکه یخ برداشته و آن را روی پای خود بمالید. اگر کیسه ی یخ ندارید، می توانید آن را میان یک پارچه ی توری بپیچید و روی پایتان بگذارید. این کار را به مدت پانزده دقیقه انجام دهید.
ورزش های پا
اگر پایتان درد می کند و یا به خاطر فشار زیاد ماهیچه ها ورم کرده است، برخی تمرینات ساده می تواند درد آن را تسکین داده و از افزایش درد آن جلوگیری کند. روی یک صندلی راحتی بنشینید و پنجه پا و خصوصا نوک انگشتانتان را تا آنجا که می توانید به جلو بدهید. یک پا را بالا داده و آن را دایره ای بچرخانید، در جهت عقربه های ساعت، و بعد پای دیگر. برای هر پا ۶ تا ۷ بار این کار را انجام داده و در کل سعی کنید حدود ۱۰ دقیقه این کار را انجام دهید.
روغن های موثر
برای یک ماساژ آرام بخش، یک چهارم سطل را با آب پر کرده و چند قطره از روغن اکلیل کوهی و اوکالیپتوس و دو قطره عصاره نعناع در آن بریزید و حدود پانزده دقیقه پایتان را داخل آن بگذارید.
الودکتر
.
منبع :
درمان خانگی پادرد با نمک فرنگی اصل
درمان خانگی پادرد با نمک فرنگی اصل گردآوری توسط بخش طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات