رفع تب با دمنوش آویشن

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رفع تب با دمنوش آویشن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: رفع تب با دمنوش آویشن

روی خط خبرگزاری ها, طب سنتی
به گزارش آکاایران: محمدجواد اسلامی پور در رابطه با خواص درمانی گیاه آویشن اظهار داشت: این گیاه در درمان بسیاری از بیماری های مختلف مؤثر بوده و به طور کلی سه نوع آویشن شیراز، کوهی و کاکوتی وجود دارد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، وی افزود: آویشن مقوی معده و اعصاب است و به علت عطر و طعم مطبوعی که داشته یک داروی اشتها و هاضم غذا نیز محسوب می شود؛ همچنین این گیاه یک داروی ضدتشنج بوده و خاصیت آنتی اسپاسمودیک دارد.
متخصص طب سنتی ادامه داد: آویشن میکروب روده ها را نابود کرده و در درمان نفخ معده و ورم روده ها بسیار مؤثر است. همچنین گردش خون را تحریک و جریان آن را منظم می کند.
به گفته اسلامی پور آویشن هوش و قوه ادراک را زیاد کرده و در درمان بیماری های ریوی، برونشیت، آسم، سیاه سرفه مؤثر است.
متخصص طب سنتی با بیان اینکه آویشن به علت تیمول موجود در آن یک ضدعفونی و ضدانگل قوی محسوب شده و انواع کرم های روده از قبیل تیرکوسفال آلکسیتوم و اکسیور را می کشد. همچنین شستن سر با جوشانده غلیظ آویشن موجب جلوگیری از ریزش موی سر و تقویت پیازهای آن می شود و اگر این کار استمرار یابد سبب رویش مو نیز می شود برای این کار بهتر است 10 گرم آویشن را در صد گرم آب جوشانده، صاف کرد و به کار برد.
وی اضافه کرد: آویشن ضدباکتری و داروی ضدعفونی کننده قوی به شمار می رود لذا برای درمان بیماری های میکروبی و عفونت های داخل بدن جوشانده یا دم کرده آن تجویز می شود.
اسلامی پور تأکید کرد: خوردن آویشن با انجیر در درمان آسم و سرفه مؤثر بوده و اگر با آب کرفس مصرف شود سنگ شکن و ادرارآور است.
متخصص طب سنتی با اشاره به اینکه مصرف آویشن با پنیر تازه به صورت روزانه جهت چاق شدن افرادی که لاغر هستند مفید است، خاطرنشان کرد: جویدن برگ آویشن نیز برای تقویت چشم نافع است. همچنین مصرف دم کرده آویشن با پونه یا نعنا در درمان سرماخوردگی و عفونت های ریوی توصیه می شود البته لازم است هر 8 ساعت یک لیوان از این دم کرده مصرف شود.
.
منبع :
رفع تب با دمنوش آویشن
رفع تب با دمنوش آویشن گردآوری توسط بخش طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات