آکاایران: میگرن یکی از بیماری هایی است که حتی کمی پیش از شروع، نشانه های آن امان فرد مبتلا را می برد و احتمالا خیلی از افراد آن را تجربه کرده اند. راهکارهای متعددی برای کنترل درد ناشی از این بیماری وجود دارد از جمله: مصرف دارو، کمپرس آب سرد و حبس شدن در اتاق تاریک. اما راهکار بهتری هم برای کنترل این درد آزاردهنده وجود دارد. این روش تغذیه مناسب و نوشیدن بعضی دمنوش های آرام بخش است که می تواند به کنترل درد کمک کند.

گل مینا، داروی اروپایی

به گزارش آکاایران: از سال ها پیش، اروپایی ها برای درمان سردردهای شدید میگرنی از گل مینا استفاده می کردند. پس از آن طی دو دهه گذشته در طب نوین هم تاثیر مثبت این نوع دمنوش برای درمان میگرن به اثبات رسید. نوشیدن این دمنوش اثرات جانبی نیز به همراه ندارد. از آنجا که میگرن نوعی سردرد عروقی است و به دلیل بروز مشکل در بعضی از رگ های خونی مغز به وجود می آید، با مصرف مسکن ها درمان نمی شود. دلیل مصرف گل مینا به عنوان درمان خانگی برای رفع سردردهای میگرنی، ترکیب های این گیاه است که پایانه های عصبی را مورد هدف قرار می دهد.

شیوه مصرف: برای کاهش دردهای میگرنی بهتر است دمنوش این گیاه را هر روز بنوشید. این گیاه به شکل خشک شده در مراکز فروش داروهای گیاهی وجود دارد. اگر این گیاه را به صورت تازه بجوید، ممکن است دهانتان زخم شود.

میزان مجاز مصرف: حد مجاز مصرف این گیاه دارویی، روزانه ۱۲۵ میلی گرم است. برای آن که از حداکثر تاثیر گل مینا برای کاهش دردهای میگرن بهره مند شوید، بهتر است در طولانی مدت دمنوش گل مینا مصرف کنید. یک دوره مصرف چهار تا شش هفته ای برای بهبود نسبی ضروری است.

احتیاط کنید: زنان باردار نباید دمنوش گل مینا استفاده کنند. چون مصرف این گیاه دارویی باعث بروز انقباض های رحمی می شود.

این گیاه دارویی تلخ مزه می تواند زمینه ساز ایجاد دردهای شکمی شود. این مشکل ممکن است در میان افرادی دیده شود که دچار زخم معده یا مشکلات مربوط به کیسه صفرا هستند. افرادی که سابقه حساسیت دارند بعضی از گیاهان دارویی مانند گل مینا، جعفری و بابونه را نباید مصرف کنند.

.

منبع :

تبلیغات