خواص چای سبز

چای سبز،خواص چای سبز،مضرات چای ، انواع چای - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چای سبز،خواص چای سبز،مضرات چای ، انواع چای ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک خواص چای سبز را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

 چای سبز ، خواص چای سبز ، مضرات چای ، انواع چای

 

 

آکاایران : چای سبز از جوانه های و گلبرگ های تازه گیاه چای به دست می آید و در فرایند تولید این چای اکسایش بسیار کم صورت پذیرد که خواصی فراوان به همراه دارد و درکنار آن بالطبع دارای مضراتی است .

چای سبز به دلیل داشتن موادی مانند کاتچین آنتی اکسیدان و ضد سرطان به حساب می آید که متخصصان و پزشکان همواره استفاده از این نوشیدنی را مفید و خوب برای بدن انسانها نسبت به چای سیاه می دانند ، و همچنین نسبت به چای سیاه دارای کافئین کمتری است و به همین دلیل مضرات آن هم کم می باشد ، اگر میخواهید اطلاعاتی بیشتر درباره خواص چای سبز و مضرات این چای بدانید با ما در سایت سلامت آکاایران همراه باشید.

 

خواص چای سبز,خواص دارویی چای سبز,فواید چای سبز

خواص چای سبز

چای سبز محصولی است که از گیاه کاملیا سیننسیس (Camellia sinensis) بوجود می آید. از چای سبز نوشیدنی تولید شده که خواص و فواید درمانی ای هم درپی دارند. همچنین از برگهای چای سبز می شود عصاره ای تهیه و بعنوان دارو مصرف نمود.

به نقل از آکاایران : از چای سبز می شود برای افزایش هشیاری و سرعت تفکر استفاده می نمایند. همچنین از چای سبز برای کاهش وزن و درمان اختلالات معده، تهوع، اسهال، سردرد، پوکی استخوان و تومورهای سرطانی جامد استفاده می شود. بجز نوشیدن چای سبز، بعضی ها برروی پوست خود چای سبز گذاشته تا از شدت سوختگی ناشی از نور خورشید کاسته و همچنین به پیشگیری از سرطان پوست ناشی از آفتاب سوختگی و آسیب های خورشیدی کمک نماید. در ادامه به بررسی اثرات تایید شده چای سبز می پردازیم تا ببینیم در کدامیک از مشکلات و بیماری ها می شود از این گیاه استفاده نمود و در کدام مشکل این گیاه بی تاثیر است. 

 

پیشگیری و درمان سرطان:
چای سبز حاوی ترکیباتی بنام کاتچین، فیتوکمیکال و پولیفنول است که این ترکیبها نوعی آنتی اکسیدان (Antioxidant) محسوب می شوند. آنتی اکسیدان قابلیت مبارزه با سلولهای سرطانی را داراست. این ترکیب می تواند از رشد سلولها و تومورهای سرطانی جلوگیری کند. میزان شیوع سرطانهایی چون پستان، کولون، پوست، پانکراس و معده در بین افرادی که چای سبز می نوشند بسیار کمتر است. تحقیقات به عمل آمده نشان می دهد که افرادی که روزانه چای سبز می نوشند خطر ابتلا به سرطان خود را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهند.

جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی:

یکی از عوامل اصلی امراض و حمله هاب قلبی، وجود کلسترول بالا در خون انسان است. چای سبز علاوه بر ویتامینهای A و C خود، باعث کاهش کلسترول در خون نیز می گردد که این موضوع خطر احتمال حمله قلبی و امراضی از این دسته را پایین می آورد. مچنین مصرف چای سبز می تواند از بروز بیماری های قلبی عروقی جلوگیری کند. مصرف روزانه 5 فنجان یا بیشتر از این چای می تواند تا 61 درصد از بروز بیماری های قلبی بکاهد. وجود رادیکال های آزاد در سرخرگ می تواند منجر به بروز بیماری های قلبی عروقی شود. در حالی که کاتچین موجود در چای سبز قادر است از پوشش درونی سرخرگ در برابر رادیکال های آزاد محافظت کرده و به این وسیله از بروز بیماری های قلبی جلوگیری کند. در ژاپن با وجود اینکه استعمال سیگار بسیار رایج و معمول است اما کم ترین آمار بیماری های قلبی در آنها گزارش شده است، عده ای دلیل این کاهش را مصرف زیاد چای سبز میدانند.

خواص چای سبز,خواص دارویی چای سبز,فواید چای سبز

 

خواص چای سبز

 

چای سبز به احتمال زیاد موثر است برای:

چای سبز احتمالا موثر است برای:

   

  مضرات چای سبز

  چای سبز به خاطر داشتن کافئین، جلوگیری از جذب مواد معدنی مخصوصا آهن می کند. خانم های باردار، شیرده و افرادی که ناراحتی اعصاب دارند و آنهایی که ضربان قلبشان نامنظم است، بهتر است در مصرف آن زیاده روی نکنند. مصرف این چای همچون چای سیاه به همراه غذا جذب روی، آهن و کلسیم را کاهش می دهد.زیاده روی در مصرف این چای می تواند باعث دفع زیاد آب از بدن و خشکی مدفوع و یبوست شود.

   

  خواص چای سبز,خواص دارویی چای سبز,فواید چای سبز

   

  خواص چای سبز

   

   

   


  شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله چای سبز،خواص چای سبز،مضرات چای ، انواع چای شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

  فواید چای سبز برای پوست صورت , خواص چای سبز لاغری دکتر سینا , خواص چای سبز برای پوست صورت , خواص چای سبز برای پوست و مو , خواص چای سبز با طعم دارچین , دلیل انرژی زا بودن چای سبز , خاصیت چای سبز برای لاغری , فواید چای سبز برای پوست , خواص چای سبز برای لاغری , فواید چای سبز با دارچین , خاصیت چای سبز با دارچین , خواص چای سبز لاغری تیما , مضرات چای سبز دکتر سینا , فواید چای سبز دکتر سینا , خاصیت چای سبز دکتر سینا , خواص چای سبز برای پوست , خاصیت چای سبز در لاغری , خواص چای سبز با دارچین , خواص چای سبز دکتر سینا , خاصیت چای سبز و دارچین , خاصیت های چای سبز چیست , خواص چای سبز و به لیمو , خواص چای سبز روی پوست , خواص چای سبز در لاغری , خواص چای سبز و دارچین , خواص چای سبز بر پوست , خواص چای سبز و لاغری , مضرات چای لاغری تیما , فواید چای لاغری تیما , خاصیت چای لاغری تیما , خواص و مضرات چای سبز , مضرات چای سبز لاغری , فواید چای سبز لاغری , خواص چای لاغری تیما , خواص چای سبز دارچین , چای سبزبرای فشارخون , خواص چای سبز لاغری , فواید چای سبز تیما , خاصیت چای سبز تیما , مضرات چای سبز تیما , مضرات چای سبز چیست , خاصیت چای سبز چیست , فواید چای سبز چیست , خواص چای سبز پوست , خواص چای سبز تیما , خواص چای سبز چیست , فشار خون چای سبز , خاصیتهای چای سبز , 4 فواید چای سبز , خاصیت چایی سبز , فواید چایی سبز , بهترین چای سبز , خاصیت چای سبز , فوائد چای سبز , اثرات چای سبز , خواص چای سبز , خواص چای یبز , گیاه چای سبز , خواص چاي سبز , تهیۀ چای سبز , اثرات چای , انواع چاي , چایی سبز , چاي سبز , جای سبز , چای سبز , چای سز

  چای سبز،خواص چای سبز،مضرات چای ، انواع چای گردآوری توسط بخش طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی سایت آکاایران

  اخبار اکاایران

  تبلیغات