مضرات مصرف بی رویه گیاهان دارویی - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مضرات مصرف بی رویه گیاهان دارویی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

[categoriy],مضرات,مصرف,گیاهان

داروهای گیاهی را بی ضابطه مصرف نکنید

سازمان بهداشت جهانی یک استراتژی یا رهنمود جهانی در خصوص طب و داروهای سنتی و گیاهی ارائه کرده است.

این اقدام در واکنش به مصرف روز افزون این گونه داروها صورت گرفته و سازمان بهداشت جهانی امیدوار است، سندی که از این رهنمود تهیه کرده است ، به دولت ها کمک کند تا بتواند قوانین و مقررات لازم را برای مصرف این داروها وضع کنند.

 

تحقیقات سازمان بهداشت جهانی نشان داده است که در بعضی از کشورها بیشتر داروهایی که مردم  مصرف می کنند ، از نوع سنتی است. در اتیوپی این رقم به درصد می رسد.

در سال های اخیر ، مردم در کشورهای غربی نیز به داروهای سنتی گیاهی هومیوپاتی و مانند آنها رو آورده اند ، به عنوان مثال ، سه چهارم مردم فرانسه ، دست کم یک بار در عمرشان از داروهای سنتی استفاده می کنند. 

مقامات سازمان بهداشت جهانی می گویند که این داروهای غیر متعارف از جانب دو گروه زیان می بینند : یکی مشتاقان و هوادارانی که حاضر به هیچگونه انتقادی از آنها نیستند و دیگری مخالفان و منتقدان نا آگاه به عقیده این سازمان ، داروهای غیر متعارف و سنتی نقش مثبتی در طب امروزی دارند ، ولی باید درباره آنها تحقیقات کافی صورت گیرد و برایشان مقرراتی تهیه شود.

بعضی از کشورها مانند چین و ویتنام ، درمان های سنتی را در نظام بهداشت و درمان عمومی خود ادغام کرده اند و سازمان بهداشت جهانی اکنون می خواهد به کشورهای دیگر کمک کند تا خط مشی هایی ارائه کنند که مردم این کشورها بتوانند از مزایای این گونه داروها بهره گیرند و در عین حال از خطرات احتمالی آن مصون باشند.

هر چند که دنیای غرب ، داروهای غیر متعارف را " طبیعی " و " ملایم " می پندارند ، ولی تعدادی از این مواد به اندازه داروهایی که کارخانه های داروسازی غربی می سازند ، قوی است و می تواند همان اثرات طبی نامطلوب را در بر داشته باشد. بسیاری از پزشکان مایلند که داروهای سنتی نیز پیش از عرضه شدن به بازار برای فروش ، مانند داروهای متعارف در آزمایشگاه ها به طور دقیق آزمایش شوند.
منبع : تبیان


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله مضرات مصرف بی رویه گیاهان دارویی شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

عوارض شورت گیاهی

مضرات مصرف بی رویه گیاهان دارویی گردآوری توسط بخش طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات