این نوشیدنی خواص زیادی برای سلامتی دارد اما با این حال چندان شناخته شده نیست و احتمالاً تاکنون حتی اسم آن نیز به گوشتان نخورده بود. در این مطلب می خواهیم در خصوص این نوشیدنی، ترکیبات و خواص آن صحبت کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

کامبوجا

 

از بیش از دو هزار سال پیش، مردم سراسر جهان از نوشیدنی یا چای کامبوجا: نوشیدنی ناشناخته اما مفید - آکا

آیا می شود نوشیدنی کامبوجا را در منزل تهیه کرد؟

اگر قارچ کامبوجا در اختیار داشته باشید و یا بتوانید آن را در منزل تهیه کنید تهیه ی نوشیدنی آن کار چندان دشواری نیست؛ اما با این حال باید بدانید که امکان دارد در روند تخمیر این نوشیدنی در منزل اشکالاتی به وجود بیاید که در این صورت خطر مصرف این نوشیدنی جدی می شود. چون امکان دارد که این نوشیدنی به میکروارگانیسم های نامناسب دیگر آلوده شود. حتی گاهی آلودگی هایی در این قبیل نوشیدنی های دست ساز و خانگی دیده شده است که برای سلامت خطرساز است. بهتر است از نوشیدنی هایی که در بیرون به فروش می رسد استفاده کنید. چون شیوه ی تولید آن ها کنترل شده، بهداشتی و در دمای مناسب است.

 

توجه توجه

این نوشیدنی موارد منع مصرف نیز دارد. در واقع مصرف آن برای خانم های باردار، خانم های شیرده، کودکان و افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند مانند افراد سالمند توصیه نمی شود. در مصرف این نوشیدنی جانب احتیاط را رعایت کرده و از خواص بی نظیر آن بهره مند شوید.

درست است که کامبوجا حاوی خواص متعدد و میکروارگانیسم های مختلفی است؛ اما با این حال یک نوشیدنی مخصوص لاغری محسوب نمی شود و توصیه نمی شود که در مصرف آن افراط شود. توجه داشته باشید که این نوشیدنی حاوی قند است. اگر نگران تناسب اندام خود هستید حواستان باشد که مصرف روزانه بیش از سه لیوان کار دستتان می دهد.

 

اگر قصد خرید دارید

اگر قصد تهیه و مصرف کامبوجا را دارید بهتر است با شرکت هایی تماس بگیرید که این نوشیدنی را به صورت طبیعی و اصل تولید می کنند. به خاطر اینکه در برخی از شرکت های تولیدکننده این نوشیدنی به صورت سنتزی تولید می شود. این نوشیدنی های سنتزی با وجود اینکه طعمی مشابه با کامبوجای اصل دارند اما فاقد خواص و ویتامین های آن هستند. می توانید با جستجو در اینترنت نام شرکت های تولیدکننده ی این نوشیدنی را یافته و آن را سفارش دهید. گفته می شود که تولید یک نوشیدنی اصل کار زمان بری است که حدود 40 تا 45 روز طول می کشد.

فاطمه مهدی پور

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

فواید شربت کامبوجا , خواص شربت کامبوجا , شربت کامبوجا , عرق کامبوجا

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات