دستگاه های یونیزه کننده ی آب همان دستگاه هایی هستند که طی فرآیندهایی، آب شیر را به
آب

این آب خواص خود را دارد و شرکت های تولیدکننده ی این دستگاه ها با توجه به خواص آن تبلیغات گسترده ای در خصوص آن ها انجام می دهند. به زبان ساده وظیفه ی این دستگاه ها حذف ناخالصی های آب شیر و تبدیل آن به آبی به نام ,آب قلیایی, آب آلکالین, آب یونیزه,طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی

pH این آب به چه میزانی باید باشد؟

هفته ی اول شروع مصرف با Ph هشت و نیم. چون دستگاهی که این آب را یونیزه می کند درجه ی تنظیم pH دارد که به این ترتیب می شود آن را تنظیم کرد. اگر مشکلی برای فرد مصرف کننده پیش نیاید در هفته ی دوم با pH 9 و بعد از آن در هفته ی سوم با pH نه و نیم. توجه داشته باشید که مرحله ی چهارمی در کار نیست؛ یعنی اینکه این pH نباید بیشتر از نه و نیم باشد چون امکان دارد عوارضی مانند سردرد در پی داشته باشد. توجه داشته باشید که تطابق بدن افراد مختلف با شرایط بدنی متفاوت با این نوع آب با هم فرق دارد. امکان دارد فردی برای وارد شدن به مرحله ی دوم مصرف به بیش از یک هفته نیاز داشته باشد. امکان دارد با مصرف این آب عوارضی مانند سردرد، خستگی، گرفتگی عضلانی، تهوع یا علائمی مانند سرماخوردگی بروز کند. علاوه بر این امکان دارد مصرف این آب علائم دیگری مانند مدفوع تیره، شل یا آبکی ایجاد کند که البته این علائم آخر می تواند علائم مثبتی باشد چون می تواند نشان دهنده دفع سموم از بدن باشد. به خاطر اینکه آب قلیایی به دفع سموم و پاکسازی بدن کمک می کند.

 

بهترین زمان برای نوشیدن این آب چیست؟ آیا مصرف آن به همراه غذا توصیه می شود؟

توصیه می کنیم که این آب یک ساعت قبل و یک و نیم تا دو ساعت بعد از غذا مصرف نشود. دلیل آن نیز به خاطر تأثیر آن روی اسید معده است. توصیه می کنیم از این نوع آب برای مصرف داروها نیز استفاده نشود. چون امکان دارد عناصر موجود در آن اختلالی در اثرات داروها داشته باشد.

 

شیوه ی مصرف این آب برای افراد مسن و کودکان چگونه باید باشد؟

برای افراد مسن در هفته ی اول مصرف روزانه یک تا دو لیوان آب قلیایی با Ph هشت و نیم توصیه می شود. مصرف این آب برای کودکان زیر 3 سال توصیه نمی شود. برای این رده ی سنی فقط آب فیلترشده قابل استفاده است چون آلودگی های آب در این صورت از بین رفته اما یونیزه شده ی آن برای کودکان مناسب نیست. کودکان بین چهار تا دوازده سال تنها مرحله ی یک یعنی pH هشت و نیم را استفاده کنند یا pH نه اما وارد فاز بعدی مصرف نشوند.

 

طعم این آب با آب معمولی متفاوت است؟

آب شیر زمانی که داخل دستگاه قرار می گیرد در ابتدا فیلتر می شود تا طعم کلرید آن گرفته شود و سپس الکترولیز روی آن انجام می شود که املاح آن را از 12 تا 16 مولکول به 5 تا 8 مولکول ریز تغییر می دهد. همین امر باعث تلطیف مزه ی آب می شود. در واقع طعم آب تا حدودی بهتر و مطلوب تر می شود. آب قلیایی برای پخت و پز بسیار مناسب است چون در عین مرطوب نگه داشتن غذا طعم غذا را نیز بیشتر و بهتر می کند.

توصیه می کنیم که این آب یک ساعت قبل و یک و نیم تا دو ساعت بعد از غذا مصرف نشود. دلیل آن نیز به خاطر تأثیر آن روی اسید معده است. توصیه می کنیم از این نوع آب برای مصرف داروها نیز استفاده نشود

آب قلیایی یا یونیزه شده تا چه مدت قابل مصرف است؟

طراحی این آب یونیزه برای مصرف بلافاصله است؛ یعنی اینکه اگر این آب بعد از یونیزه شدن بلافاصله مصرف نشود دوباره خواص آن به حالت اولیه بر می گردد. به همین دلیل امکان بطری شدن و نگهداری طولانی مدت وجود ندارد. باید بدانید که آب قلیایی خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که در صورت نگهداری طولانی مدت آن یعنی در 18 تا 24 ساعت آتی از بین خواهند رفت و pH آن بعد از یک تا دو هفته به سطح 7 می رسد. برای نگهداری این آب بهتر است از ظروف شیشه ای استفاده شده و از محیط تاریک و سرد مانند یخچال استفاده شود.

 

آیا آب قلیایی برای ورزشکاران مناسب است یا خیر؟

در شرایط استرس های ورزشی یا ذهنی در طول رقابت های ورزشی هیدراسیون بسیار مهم است. نتایج بررسی ها نشان داده است که دهیدراته شدن بدن (کم آبی بدن) می تواند ضریب عملکرد بدن ورزشکاران را پایین بیاورد. آب قلیایی سریع تر جذب بدن می شود در نتیجه می تواند به ورزشکاران در جهت تامین مجدد آب بدنشان کمک بیشتری بکند. آب قلیایی باعث افزایش اکسیژن خون نیز می شود که برای فعالیت عضلانی مفید است. در ورزش هایی که بدن به دلیل عدم وجود اکسیژن کافی، اسیدلاکتیک بیشتری تولید می کند آب قلیایی با سرعت بیشتر اکسیژن خون را تامین می کند.

 

آیا امکان دارد با مصرف آب قلیایی بدن بیش از اندازه قلیایی شود؟

بعضی افراد با مصرف 4 لیتر آب قلیایی نیز به مشکلی بر نمی خورند. این مشکل امکان دارد در افرادی که اسیدیته ی بالایی دارند بروز کند. در واقع تأثیر آب قلیایی در افراد مختلف متفاوت است. بهترین راه برای تنظیم pH بدن رژیم غذایی مناسب و در کنار آن استفاده از این آب است؛ یعنی ضرورتی ندارد که برای تنظیم این وضعیت بدن صرفاً به مصرف آب قلیایی رو آورده شود. رژیم غذایی حاوی میوه ها و سبزیجات بهترین شیوه برای تنظیم pH بدن است.

 

عدم توازن PH بدن چگونه تشخیص داده می شود؟

این کار معمولاً با آزمایش انجام می شود اما با علائم ظاهری نیز می شود به آن پی برد. علائمی مانند وجود لکه های قرمز، آکنه، سیاهی دور چشم، پوست و ناخن شکننده، وزن بالای فرد، ناراحتی معده، عدم هضم صحیح، پریشانی، بی قراری، حساسیت غذایی، واکنش های آلرژیک، عفونت، خستگی و حتی افسردگی می تواند نشان دهنده ی عدم توازن pH بدن باشد.

 

در حالت کلی مصرف این آب برای همه مفید است یا خیر؟ آیا الزاماً باید همه از این نوع آب استفاده کنند؟

بهتر است این نوع آب در شرایط خاص مانند اسیدی شدن خون و با مشورت پزشک مصرف شود. در واقع بهتر است افرادی از آب قلیایی استفاده کنند که بدنشان به آن نیاز داشته باشد.

فاطمه مهدی پور

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اب با ph 0

گردآوری توسط بخش طب سنتی و گیاهان دارویی- داروی گیاهی سایت آکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات