جینسینگ: تقویت سیستم ایمنی بدن

جینسینگ باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. بر اساس نتایج یک پژوهش ایتالیایی این گیاه همچنین می تواند باعث افزایش تأثیر واکسن آنفلوانزا شود.

روش مصرف

برای تقویت سیستم دفاعی بدنتان 2 قاشق چای خوری ریشه ی خرد شده ی جینسینگ را در یک لیتر آب سرد بریزید و با شعله ی ملایم بجوشانید. سپس شعله را خاموش کنید و اجازه دهید به مدت 15 تا 30 دقیقه دم بکشد. جوشانده را از صافی رد کنید. صبح و ظهر بعد از غذا یک فنجان از این جوشانده میل کنید. این دوره ی درمانی را حداکثر 3 ماه ادامه دهید.

 

جینسینگ: برای مقابله با ریزش موها

جینسینگ با کمبودها و نتایج آن مقابله می کند. ریزش مو نتیجه ی کمبودهایی در بدن است. برای همین این گیاه با ریزش مو نیز مقابله می کند.

روش مصرف

یک قطره عصاره ی روغنی جینسینگ،1 قطره عصاره ی روغنی گیاه رازک، 1 قطره روغن سویا و 1 قطره روغن ذرت را به شامپویتان اضافه کرده  و موهایتان را با آن شامپو بزنید. اجازه دهید این شامپو به مدت 15 دقیقه روی موهایتان بماند و سپس شستشو دهید. مدت زمان این دوره ی درمانی 3 ماه است.

از زمان های دور در طب سنتی برای مقابله با ضعف بدن و خستگی از گیاه

جینسینگ استفاده کرده اند. این گیاه انرژی را بالا می برد و قدرت فیزیکی بدن

را افزایش می دهد

جینسینگ: آنتی استرس است

گیاه جینسینگ به بدن کمک می کند تا با اثرات استرس فیزیولوژیکی یا روحی مقابله کند. در واقع این گیاه می تواند باعث آرامش سیستم عصبی شود.

روش مصرف

هر روز صبح دو کپسول 25 تا 50 میلی گرمی عصاره ی خشک جینسینگ و دو کپسول ظهر با یک لیوان بزرگ آب میل شود. این دوره ی درمانی نباید بیش از 3 ماه طول بکشد.

 

موارد منع مصرف

درست است که مردم می گویند داروهای گیاهی بی خطر هستند اما باید بدانید همین گیاهان دارویی اگر درست و به اندازه مصرف نشوند می توانند باعث آسیب هایی شوند.

مصرف گیاه جینسینگ برای برخی مورد منع مصرف دارد مثل زنان باردار، شیرده.

توجه داشته باشید اگر دچار چاقی مفرط، مشکلات حاد عصبی، بی خوابی، فشار خون بالا، سرطان هستید نباید از این گیاه استفاده کنید.

مصرف جینسینگ برای کودکان و نوجوانان نیز توصیه نمی شود.

فاطمه مهدی پور

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

خواص جینسینگ برای پوست , خرید ریشه جینسینگ هندی , خواص گیاه جنسینگ , تاثیرات جینسینگ , تاثیرات جنسینگ , گیاه جین سینگ , شامپوی جنسینگ , ریشه جین سینگ , جینسینگ و عسل , خاصیت جنسینگ , دمنوش جنسینگ , روغن جینسینگ , فواید جنسینگ , پودر جینسینگ , قطره جینسینگ , خاصیت جینسنگ , گیاه جنسینگ , خواص جنسينگ , گیاه جینسین , گیاه جینسیگ , خواص جیسینگ , خواص جنسینگ , روغن جنسینگ , مکمل جنسینگ , قطره میراکل , جنسینگ خشک , گل جنسینگ , جينگ سينگ , جینگ سینگ , جین سینگ

تبلیغات