اگر در بین گیاهان دنبال مسهل برای رفع یبوست می گردید برگ سنا بهترین مورد برای استفاده است،که علاوه بر درمان یبوست ، پاکسازی سیستم گوارشی از بهترین خواص ان است.

برگ سنا در طب سنتی ایران مسهلی است که به اقصی نقاط بدن(مانند مفاصل، پوست و مغز) نفوذ می کند و مواد زائد آن قسمت را پاکسازی می کند.
محسن عبدی متخصص طب سنتی  گفت:  برگ سنا گرم و خشک و دارای عملکرد قوی است که متاسفانه افراد در زمان های گذشته مصرف دائمی آن را برای مبارزه با یبوست پیش گرفته اند و در واقع دوایی اشتباه را برای خود در نظر گرفته اند.
وی افزود: متاسفانه دستگاه گوارشی به برگ سنا عادت می کند و با مصرف نکردن آن روده به هیچ وجه کار نمی کند و روده ی بزرگ این افراد بیش از اندازه بزرگ و تنبل می شود و گاهی اوقات خونریزی می کند، این افراد باید با یک رژیم غذایی مناسب و ملین های مناسب مانند تخم کتان، سبوس گندم عادت بد خود را ترک کنند.
وی اذعان داشت: سنا در طب سنتی ایران مسهلی است که به اقصی نقاط بدن ( مانند مفاصل، پوست و مغز) نفوذ می کند و مواد زائد آن قسمت را پاکسازی می کند، مصرف سنا بیش از یک هفته و حداکثر 10 روز ممنوع است و همچنین اطفال زیر 12 سال نباید سنا مصرف کنند.

منبع : hidoctor.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

وسنا ولوویچ

تبلیغات