خاصیت دارویی  برگ به‎لیمو

به‎لیمو در معالجه سوء هاضمه، نفخ، دردهای عصبی، سردردهای یک طرفه، سرگیجه و علائم سرماخوردگی بکار می رود

همچنین به عنوان ادویه در مصارف خانگی برای خوشبو و معطر کردن گوشت، ماهی، انواع مربا، پوره و… به کار می رود. اسانس به‎لیمو در صنایع عطرسازی و تهیه ادکلن کاربرد دارد.

برگ و سرشاخه گلدار این گیاه، محرک، ضد تشنج، پایین آورنده درجه گرما (تب) در بیماری های گوناگون بوده و از برگ این گیاه مانند بادرنجبویه در رفع درد معده، تپش قلب، احساس صداهای مبهم در گوش، حالات عصبی و خستگی های روحی- روانی استفاده می‎شود.

این گیاه را از نظر تقویت معده، باید در ردیف بهترین داروها قرار داد و بهتر است همیشه به صورت دم کرده مانند چای مصرف شود.

مصرف به‎لیمو همچنین باعث تقویت حافظه می شود و دهان شویه برگ های آن برای جلوگیری از پوسیدگی دهان مؤثر است. همچنین می توان پودر برگ های خشک شده آن را به بستنی اضافه کرد و برگ های خشک شده آن می‎توانند سال ها عطر و بوی خوش خود را حفظ کنند.

به منظور تهیه آب آشامیدنی مطبوع (تیزان) باید 5 تا 10 گرم برگ به‎لیمو در 500 میلی لیتر آب ریخته شود، همچنین جهت مصرف همراه غذا یا به صورت دم کرده، یک تا 2 قاشق مرباخوری از برگ تازه در یک فنجان آب ریخته و 2 تا 5 فنجان در روز مصرف شود.

اسانس دارای اثر ضد باکتری بویژه بر روی میکروب های فلور دندان و بطور عمده انواع گرم مثبت مؤثر است.

 

منبع : hidoctor.ir

 


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

گیاه به لیمو و خواص درمانی آن , خواص به لیمو در طب سنتی , عوارض دانه به لیمو , خواص دمنوش به لیمو , به لیمو به انگلیسی , دمنوش به لیمو چیست , طبع به لیمو دمنوش , به لیمو و خواص آن , خواص گیاه به لیمو , خواص برگ لیمو ترش , دمنوش برگ به لیمو , خواص عرق به لیمو , چای به لیمو خواص , خواص چای به لیمو , خواص برگ به لیمو , نوشیدنی به لیمو , زرد شدن به لیمو , چای برگ به لیمو , دم کرده برگ به , فواید به لیمو , خاصیت به لیمو , دم نوش برگ به , به لیمو خواص , خواص به لیمو , مزاج به لیمو , فواید برگ به , گیاه به لیمو , درخت به لیمو , دانه به لیمو , فواید بهلیمو , خواص به ليمو , برگ درخت به , چای به لیمو , خواص برگ به , به لیمو چای , به ليمو

تبلیغات