گیاه آلوورا برای افزایش مقاومت بدن در مقابل بیماری‌ها موثر است. این گیاه دارای برگهای پهن است که از آن یک ماده ژله‌ای تراوش می‌شود که دارای اسیدهای آمینه می‌باشد و می‌توان از آن در سالاد و یا بصورت کمپوت استفاده کرد.
گیاه آلوورا گیاهی است که در مناطق مدیترانه‌ ای رشد می‌کند که اکنون این گیاه در چند مرکز گلخانه ‌ای در شهرستان شیروان نیز تولید می ‌شود.
دکتر مسعود مسنن مظفری با اشاره به اینکه بدن انسان همیشه یک سری پروتئین‌هایی که در ایمنی بدن نقش دارند را تولید می ‌کند، گفت: این گیاه نیز کمک بزرگی در روند پروتئین‌ سازی بدن دارد.
این پزشک داروساز با تاکید بر اینکه پوست یکی از بزرگترین محافظ‌ های بدن در مقابل عوامل بیماری‌ زا است، گفت: این گیاه همچنین در ترمیم، زیبایی، شادابی صورت و ایجاد ایمنی در مقابل عوامل بیماری ‌زا بسیار موثر است.
دکتر مسنن مظفری یادآور شد: بهترین عامل در مقابله با بیماری آنفلوانزای خوکی و یا فصلی محافظت فیزیکی است که عمده آن از طریق دهان و پوست انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه استفاده از ماسک یکی از راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ ها است، ادامه داد: اکنون دو نوع ماسک تحت عنوان ماسک‌ های غیر قابل شستشو و قابل شستشو در بازار موجود است اما به دلیل اینکه ممکن است هنگام شستشوی ماسکهای قابل شستشو عوامل بیماری ‌زا کاملا پاک نشود استفاده از آن توصیه نمی‌شود.

منبع : pardad.ir

تبلیغات