پیشگیری از سنگ کلیه
در پیشگیری و درمان این بیماری، باید توجه زیادی به دستگاه گوارش کرد.

یک کارشناس طب سنتی گفت: مهمترین راه پیشگیری از بروز سنگ، جلوگیری از ایجاد فضولات و اخلاط غلیظ و لزج است و این مهم با تقویت معده و قوت هاضمه و نیز مصرف مواد غذایی مناسب امکان پذیر است.
سید جواد علوی درباره سنگ مجاری ادراری اظهار داشت: در فصل تابستان افراد در معرض کم آبی قرار می‌گیرند و مواد زائد با غلظت بالا در ادرارشان دفع می‌شود. به این منظور در خصوص کسانی که سنگ کلیه و مجاری ادراری دارند، باید توجه ویژه‌ای به سلامت دستگاه ادراری داشته باشند.

به گفته وی مکتب طب سنتی ایران، مکتبی کل نگر است که بر اساس اصول، قواعد و زاویه دید خاص خود راه حل‌هایی مختص شرایط مختلف را ارائه می‌دهد. این کارشناس طب سنتی افزود: از اصول اولیه در طب ایرانی حفظ سلامتی بر اساس تصحیح روش زندگی است. تغییر و اصلاح روش‌های تغذیه و آشامیدن یکی از روش‌های پُر کاربرد در طب ایرانی محسوب می‌شود.    

علوی ادامه داد: از دیدگاه طب سنتی، علت ایجاد سنگ در کلیه و مثانه، وجود حرارت خارج از اعتدال در بدن و تأثیر آن بر روی اخلاط غلیظ و لزج است که حرارت باعث خشک شدن و افزایش غلظت رسوبات شده و اخلاط غلیظ را متحجر و تبدیل به سنگ می‌کند.

وی بیان داشت: ضعف قوت دافعه کلیه و تنگی مجاری ادراری نیز مزید بر علت شده و احتمال تشکیل سنگ را افزایش می‌دهد. اما مهمترین راه پیشگیری از بروز سنگ، جلوگیری از ایجاد فضولات و اخلاط غلیظ و لزج است و این مهم با تقویت معده و قوت هاضمه و نیز مصرف مواد غذایی مناسب امکان پذیر است.

این کارشناس طب سنتی گفت: در پیشگیری و درمان این بیماری، باید توجه زیادی به دستگاه گوارش کرد. غذا را باید زیاد جوید تا کاملاً با آب دهان آغشته شود. از پُر خوری باید پرهیز کرد و در تقویت معده باید کوشید تا خوراک را به خوبی گوارش دهد. در نهایت شکم نیز باید نرم نگه داشت، بنابراین روزی 2 بار صبح و عصر در ساعتی معین نسبت به تخلیه اقدام شود.

منبع : تسنیم

گردآوری سلامت اکاایران

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

داروی پیشگیری از سنگ کلیه , سنگ کلیه طب سنتی

تبلیغات