در این روش اعتقاد بر این است که بسیاری از بیماری‌ها و ناراحتی‌ها و دردها در نتیجه ی ذهن آشفته و بیمار فرد است و چنانچه ذهن از هر گونه فشار روانی و تجربه‌ها و خاطرات تلخ گذشته رها شود، بدن قادر خواهد بود خود را بازسازی کرده و انرژی‌های طبیعی خود را برای درمان خود باز یابد.

بنابراین در طبیعت درمانی از هر روش برای اصلاح شیوه زندگی و بازگرداندن تعادل طبیعی بدن استفاده می‌شود.

ارتباط با طبیعت، گوش سپردن به آوای طبیعت، غرش جویباران، رقص برگ‌ها در وزش بادها و ... می‌تواند ذهن را از تمام فشارهای روانی تخلیه کند.

خو گرفتن به طبیعت، آرامش درون را برمی‌انگیزد و در پی آن، انسان به دنبال لذت و لحظه ی شادی است که در وجود خود احساس می‌کند.

طبیعت‌درمانی و به عبارتی بازگشت به طبیعت، احساسی را در ما بیدار می‌کند که باعث ایجاد آرامش می‌شود. حال ممکن است فردی این احساس را در ارتباط با یک گیاه خانگی پیدا کند. مهم نیست در کجا، ولی حتی در خانه ی خود و در کنار گیاهان خانگی نیز می‌توانید این احساس را تجربه کنید.

در دنیای امروز که سرشار از استرس و اضطراب است، طبیعت می‌تواند روح و جسم را جوان کند.

از سویی ورزش کردن، سیگار نکشیدن، استفاده از میوه‌ها و سبزیجات تازه و داشتن رژیم غذایی سالم هم در این روش حائز اهمیت هستند. تمام این راهکارها سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و تعادل انرژی بدن را بهبود می‌بخشند.

منبع جام جم

*


گردآوری سلامت اکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات