تبخال یکی از آن بیماری هایی هست که کما بیش حداقل یک بار با آن مواجه شده اید ، این بیماری یک بیماری ویروسی که معمولا با دانه ی قرمز رنگی شناخته میشود که معمولا در ناحیه لب یا لثه و بعضی مواقع در زبان ظاهر میشود ، این بیماری به دلایل متعددی ظاهر میشود و هنوز دلیل خاصی که با رعایات آن از آین بیماری جلوگیری کنیم ارائه نشده است ، سایت سلامت آکاایران در این مقاله تعدادی از راه حل ها برای درمان این بیماری را خدمت شما ارائه میدهد که امیدواریم موثر واقع شود ، امیدواریم که این مطلب مورد توجه شوما واقع شود :

 در میان شیوه​های طبیعی درمان تبخال ، روشهایی وجود دارد که می​تواند علاوه بر تسکین درد روند درمان تبخال را تسریع کند و هیچ عارضه ای هم نداشته باشد.


به نقل از آکاایران : لابد می دانید که تبخال بیماری​ شایعی ناشی  از ابتلا به عفونت ویروسی از خانواده هرپس سیمپلکس است و خودش را  با برجستگی​هایی قرمز رنگ یا تاول​هایی کوچک در ناحیه لب، لثه​، بینی و زبان نشان می دهد. این ضایعه پوستی که گاهی با علائمی مانند سوزش و خارش همراه است به دلایل مختلف از قبیل  استرس، هیجان و یا مصرف بی​رویه بعضی از خوراکی​ها و موادغذایی در بدن به وجود می​آید. افرادی که ابتلا به تبخال​های دهانی را تجربه کرده​اند حتما می​دانند که در طب مدرن درمانی برای این بیماری وجود ندارد و متخصصان تنها با تجویز داروهای ضدویروسی مانند  آسیکلوویر به تسریع بهبودتبخال کمک می​کنند و البته گاهی همین دارو، باعث ایجاد حساسیت در پوست می شود. در حالی که در میان شیوه​های طبیعی درمان تبخال ، روشهایی وجود دارد که می​تواند علاوه بر تسکین درد روند درمان تبخال را تسریع کند و هیچ عارضه ای هم نداشته باشد. توصیه ما به شما این است که اگر این شیوه​های طبیعی را برای درمان تبخال انتخاب می​کنید پیش از هر چیز با متخصص طب سنتی مشورت کنید.


درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

تبخال


«جعفری» معجزه می کند

در شرایطی که تبخال در ناحیه دهان، لب و لثه به وجود می آید درمان آن ساده تر و راحت تر از زمانی است که ویروس ناحیه تناسلی را به خود درگیر می کند. یکی از روش های درمان تبخال دهانی شست وشوی محل تبخال با عصاره یا جوشانده ریشه گیاه جعفری است. شست وشوی محل تبخال با این عصاره که یکی از طبیعی ترین داروهای ضدویروس هرپس است، موجب تسکین درد و افزایش سرعت درمان می شود. علاوه بر این افرادی که با جوشانده به دست آمده از ریشه جعفری محل تبخال و اطراف آن را شست وشو دهند از انتقال بیماری به بخش های دیگر لب، لثه و زبان پیشگیری می کنند.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

درمان تبخال


تسکین درد و التهاب با برگ زیتون

درمانگران طب سنتی چین و هند بر این باورند که استفاده از مرهم برگ زیتون می تواند تاثیر زیادی در کاهش التهاب و درد ناشی از ابتلا به تبخال داشته باشد. از آنجا که برگ زیتون خاصیت ضدالتهابی و ضدویروسی دارد می تواند بهترین داروی طبیعی برای درمان بیماری های پوستی ویروسی مانند تبخال باشد. امروزه نیز محققان از همین خاصیت برگ زیتون برای تهیه پماد ضدتبخال استفاده می کنند که علاوه بر جنبه های درمانی می تواند به پیشگیری از ابتلا به این بیماری نیز کمک کند. علاوه بر این عصاره زیتون موجود در محصولات درمانی و بهداشتی مثل پماد، صابون یا کرم با کنترل رادیکال های آزاد می تواند ابتلا به بسیاری از بیماری های پوستی را کنترل کند و حتی برای درمان سوزش و التهاب نیش حشرات مفید باشد.

روغن گل راعی ضدخارش

بروز تبخال در بدن همواره با سوزش و خارش شدید همراه است. به گونه ای که بیمار را کلافه کرده و او را وادار به تحریک، خارش و لمس ناحیه تبخال می کند. در حالی که این کار نه تنها تسکینی برای درد بیمار محسوب نمی شود بلکه موجب انتقال ویروس تبخال به سایر قسمت های لب، لثه و حتی اندام های دیگر می شود. متخصصان طب سنتی برای برطرف شدن مشکل خارش موضع تبخال در طول مدت درمان استفاده از روغن گل راعی را به صورت استعمال خارجی توصیه می کنند. برای این منظور پنبه ای را به روغن یا اسانس بدون افزودنی با گل راعی آغشته کرده و محل تبخال را به روغن آغشته کنید.

پیشگیری از پیشرفت تبخال با چای

استفاده از روغن تهیه شده از چای طبیعی تاثیر زیادی در پیشگیری از انتقال بیماری تبخال به سایر قسمت های عضو درگیر دارد. به توصیه درمانگران طب چینی برای این منظور روغن چای را توسط گوش پاک کن روی تبخال بزنید و این کار را چند بار در طول روز تکرار کنید. البته پیش از استفاده از روغن چای باید از سلامت بودن روغن، خالص بودن و اصل بودن آن و همین طور از افزودنی های درون آن مطمئن باشید. فراموش نکنید که مصرف هرگونه افزودنی معطر به روغن های طبیعی می تواند از خاصیت درمانی آنها بکاهد و حتی موجب افزایش و توسعه تبخال شود.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

درمان تبخال

 

معجون سیب و عسل را امتحان کنید

در میان برخی درمانگران شیوه های طبیعی استفاده از معجون سیب و عسل می تواند تاثیر زیادی در بهبود تبخال های دهانی داشته باشد. برای تهیه این معجون کافی است سیب پوست کنده و رنده شده را با یک قاشق عسل مخلوط کنید و این مرهم را یک بار در روز با آرامش میل کنید. مصرف این معجون به مدت 3 تا 4 روز می تواند تاثیر زیادی در بهبود تبخال های دهانی داشته باشد.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

درمان تبخال با دارو  گیاهی


خاصیت ضدویروسی گل همیشه بهار

مرهم گل همیشه بهار از دیگر مواد طبیعی و گیاهی برای درمان تبخال به ویژه تبخال هایی است که روی لثه و لب دیده می شود. قرار دادن این مرهم روی تبخال علاوه بر آنکه به کنترل و از بین رفتن ویروس ها کمک می کند، موجب تسریع روند درمان تبخال و از بین رفتن ویروس می شود. افرادی که از جوشانده، مرهم گل همیشه بهار یا داروهای صنعتی تهیه شده از این گیاه برای درمان بیماری خود استفاده می کنند علاوه بر تسریع روند درمان به کاهش میزان خارش و سوزش موضع تبخال نیز کمک می کنند.

تا تبخال دارید کدام غذاها ممنوع است؟

برای درمان تبخال بهتر است در طول دوره درمان از خوردن غذاها و خوراکی هایی مثل انواع شکلات، کاکائو، آجیل، گندم، عدس، بادام زمینی، انواع سس، غذاهای حاضری و سرخ کردنی، کره بادام زمینی و جو پرهیز کنید. مصرف این مواد موجب تحریک بیماری تبخال شده و به طول درمان آن می افزاید. این مواد از آن جهت که موجب افزایش حساسیت و تحریک پذیری تبخال می شوند، بهتر است در طول مدت درمان و تا مدتی پس از بهبودی بیماری توسط بیمار مصرف نشود.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

بیماری تبخال


فورا به پزشک مراجعه کنید، اگر ...

اگرچه ابتلا به تبخال به ویژه تبخال های دهانی از جمله بیماری های نگران کننده و خطرناک نیست اما سهل انگاری در درمان این بیماری می تواند عوارض جبران نشدنی به همراه داشته باشد.

اگر تبخال روی بینی و در نواحی نزدیک به چشم بروز کرده، باید فورا برای درمان آن به پزشک مراجعه کرد و از هرگونه خوددرمانی پرهیز کرد زیرا یکی از شایع ترین اختلال های ناشی از عفونت های چشمی ناشی از تبخال یا ویروس هرپس، اختلال در بینایی است.

در شرایطی که تبخال بزرگ، قرمزرنگ و دارای کانون های عفونی و چرکی است باید برای درمان سریع تر به پزشک مراجعه کرد.

در شرایطی که ابتلا به تبخال با افزایش حرارت بدن و تب و لرز همراه بود باید از پزشک مشورت گرفت تا احتمال ابتلا به بیماری های دیگر نیز بررسی شود. شاید بروز تبخال علامتی برای ابتلا به بیماری ای دیگر باشد.

در صورتی که درون تبخال به جای رطوبت و ترشحات معمول تبخال سطحی چروک خورده داشت و علائمی مانند سردرد و دردهای عضلانی نیز با تبخال همراه بود در این شرایط نیز باید به پزشک مراجعه کرد و روند بیماری را بررسی کرد.

افرادی که در ناحیه تناسلی دچار تبخال یا ضایعات پوستی شبیه آنچه با نام تبخال های دهانی است، می شوند نیز باید فورا به پزشک مراجعه کنند تا احتمال ابتلا به تبخال تناسلی را بررسی کنند.

4هشدار مهم

هرگز تبخال هایی که در اطراف چشم ایجاد شده را نخارانید یا آنها را دستکاری نکنید.

در دوران ابتلا به تبخال مصرف مایعات خنک، بستنی و عرق های گیاهی با طبع خنک را جدی بگیرید.

در روز اول و دوم شروع بیماری محل بروز  ضایعه پوستی را با یک تکه یخ کمپرس کنید.

برای گذاشتن دارو، روغن یا مرهم های گیاهی روی تبخال حتما از گوش پاک کن استفاده کنید و در صورتی که دست شما با آن تماس داشت برای پیشگیری از انتقال به  دیگر افراد خانواده در طول روز چندین بار دست هایتان را بشویید.


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

درمان سریع تبخال با کمک گیاهان دارویی , درمان سریع تبخال تناسلی درزمان پریودی , چه چیزهایی در درمان تبخال موثر هستند؟ , دارو های مخصوص برای رفع زگیل تناسلی , ازبین رفتن تبخال تناسلی با طب سوزنی , درمان زگيل تناسلي با داروهاي گياهي , بهترین راه برای ازبین بردن تبخال , درمان آفت دهان با داروهای گیاهی , دارویی که تبخال رو خشک می کنه , تبخال تب را چگونه درمان کنیم؟ , درمان زگیل تناسلی با طب سنتی , طول درمان تبخال تناسلی چقدره , محلولهای ضد عفونیننده تب خال , طب مکمل تب خال دستگاه تناسبی , برای درمان تبخال چه باید کرد , درمان طب سنتی تبخال تناسالی , چگونه تبخال را از بین ببریم , کاهش درد ناشی از تبخال گلو , درمان تب و لرز در طب سنتی , روش های درمان ویروس تبخال , درد پا ها در تبخال تناسلی , داروی گیاهی برای تب و لرز , درمان خانگی تبخال نناسلی , درمان گیاهی تبخال تناسلی , بعد از تبخال چه باید کرد , درمان خانگی تبخال تناسلی , امپول برای خوب شدن تبخال , دارو برای درمان تبخال لب , درمان قطعی تبخال تناسلی , درمان تبخال تناسلی زنان , درمان سریع تبخال تناسلی , قرص برای درمان تبخال لب , درمان سریع تبخال با نمک , درمان خانگی تبخال صورت , از بین بردن سریع تبخال , توصیه برای درمان تبخال , درمان گیاهی برای تبخال , راه درمان تبخال تناسلی , برای برطرف کردن تبخال , علل و درمان تب و لرز , درمان اورژانسی تبخال , روش درمان تبخال صورت , سیب و عسل برای تبخال , تب خال در اطراف مقعد , درمان های خانگی چیست , درمان تب خال شبنم ها , از بین بردن تبخال لب , شبنم ها درمان تبخال , راههای درمان تب خال , تبخال در سرماخوردگی , قرص رفع سریع تب خال , درمان تبخال شبنم ها , دلایل تپ خال تناسلی , درمان یک روزه تبخال , درمان تب در طب سنتی , ماست و درمان تب خال , درمان قطعی تبخال لب , درمان تبخال روی لب , درمان تبخال دور لب , محلول گیاهی تب خال , از بین بردن تب خال , بهترین درمان تبخال , روش درمان تبخال لب , راههای درمان تبخال , از بین رفتن تب خال , درمان تبخال تناسلی , درمان خانگی تب خال , کولتریمازول تبخال , نمک زدن روی تبخال , تصویر درمان خانگی , سرکه ودرمان تبخال , درمان تب خال شبنم , درمان طبیعی تبخال , درمان خانگی تبخال , درمان سریع تب خال , جوشانده تب و لرز , درمان تبخال شبنم , درمان تبخال بینی , درمان کامل تبخال , تبخال و درمان آن , درمان قطعی تبخال , درمان تبخال چشمی , درمان تبخال صورت , درمان سنتی تبخال , روش درمان تبخال , دارو برای تبخال , راه درمان تبخال , لرز پس از حجامت , علت تبخال چیست , تب خال و درمان , تب خال کنارچشم , درمان تبخال لب , دمنوش تب و لرز , درمان خانگی شو , درمان خانگی تب , علت بروز تبخال , تبخال در بینی , داروی تب خال , تبخال روی لب , درمان تب خال , دلایل تب خال , تب خال بینی , عسل و تبخال , تبخال درمان , علت درد خال , تب خال لیسی , عامل تب خال , داروی تبخال , تبخال چیست , علت تب خال , رفع تب خال , رمان تبخال , تبخال بینی , علل تبخال , تبخال گلو , رفع تبخال

درمان یک روزه تبخال

تبخال لب|درمان یک روزه تبخال

تبخال لب|درمان یک روزه تبخال تبخال لب|درمان یک روزه تبخال این بیماری نوعی بیماری عفونی و ویروسی می باشد اگر یک بار دچار بیماری تبخال شدید مطمئن باشید دوباره این بیماری به سراغت
ویروس تبخال

نقش ویروس تبخال در ابتلا به آلزایمر !

یک تیم سوئدی از دانشگاه اومئو در مورد رابطه با ویروس هرپس سمپلکس و علت گسترش آن به مغز و نقش آن در شروع آلزایمر تحقیقاتی داشتند… نقش ویروس تبخال در ابتلا به آلزایمر !
چند درمان خانگی برای تبخال

چند درمان خانگی برای تبخال

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی   چند درمان خانگی برای تبخال تبخال به خاطر ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) ایجاد می شود ویروس نوع یک تبخال بیشتر زمان خود را در
ویروس تبخال

ویروس تبخال مهمان ناخوانده روی لب ها

ویروس تبخال مهمان ناخوانده روی لب ها ویروس تبخال مهمان ناخوانده روی لب ها  همه ی ما بارها در طول عمر خود با تبخال روی لب مواجه شده ایم، زائده ای که یک هفته روی لب های ما جا خو
گیاهی

درمان گیاهی تبخال

درمان گیاهی تبخال درمان گیاهی تبخال درمان گیاهی تبخال دانستنیهای پزشکی 2 دیدگاه 1,856 بازدید
آفت دهان

آیا آفت دهان همان تبخال است؟

آیا آفت دهان همان تبخال است؟ آیا آفت دهان همان تبخال است؟ آیا آفت دهان همان تبخال است؟ تندرستی و تغذیه, دانستنیهای پزشکی,
تبخال

چگونه تبخال را بشناسید؟

چگونه تبخال را بشناسید؟ چگونه تب خال ( هرپس ) تشخیص دهید؟ تبخال یک بیماری فوق العاده مسری است که به راحتی می تواند به دیگران منتقل شود لذا دانستن علائم تبخال مهم است تا بت
درمان تبخال

نسخه طب سنتی برای درمان تبخال - آکا

نسخه طب سنتی برای درمان تبخال پربیننده ترین هـا متخصص طب سنتی اعلام کرد: برای درمان بیماری تب خال می توان از عصاره بادرنجبویه، جعفری، زیتون و نعنا استفاده کرد و به
آکا

تبخال را چقدر می شناسید؟ - آکا

تبخال را چقدر می شناسید؟ پربیننده ترین هـا درباره تبخال سوالات زیادی مطرح است از جمله اینکه آیا تبخال از شخصی به شخص دیگر سرایت می کند؟ و...در سایت هلث نیوز به سوا
گیاه

درمان سریع تبخال با گیاهان - آکا

اگر به دنبال راهی سریع برای درمان تبخال هستید،این مطلب را از دست ندهید تبخال یک تاول کوچک قرمز رنگ است که معمولاً در یکی از گوشه های خارجی لب به وجود می آید و بیشتر وقت ها پ
آکا

تبخال را سه دقیقه ای ناپدید کنید - آکا

تبخال را سریع درمان کنیدیک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود. به گزارش مدیر بخش علمی یک ش
تبخال

عوامل تبخال، عوارض و درمان آن - آکا

عوامل تبخال، عوارض و درمان آن آشنایی با بیماری تبخال مجموعه‌ای از تاولهای کوچک و دردناک هستند که معمولاً در نزدیکی لبها قرار دارند و توسط یک عفونت ویروسی ای
تبخال

خوددرمانی برای تبخال ممنوع! - آکا

خوددرمانی برای تبخال ممنوع! شب با اضطراب می خوابید و صبح وقتی بیدار می شوید، احساس می کنید گوشه لبتان گزگز می کند و می خارد و یک عارضه پوستی قرمزرنگ نسبتا متورم روی پوستتان ایجا
خال

تبخال تناسلی، علائم و پیشگیری - آکا

تبخال تناسلی، علائم و پیشگیری این ویروس که باعث بروز تبخال است HPV نام دارد، تنها از طریق تماس جنسی منتقل می شود. به گزارش عامل مولد «تبخال تناسلی» ویروس است این تب
تبلیغات