تبخال یکی از آن بیماری هایی هست که کما بیش حداقل یک بار با آن مواجه شده اید ، این بیماری یک بیماری ویروسی که معمولا با دانه ی قرمز رنگی شناخته میشود که معمولا در ناحیه لب یا لثه و بعضی مواقع در زبان ظاهر میشود ، این بیماری به دلایل متعددی ظاهر میشود و هنوز دلیل خاصی که با رعایات آن از آین بیماری جلوگیری کنیم ارائه نشده است ، سایت سلامت آکاایران در این مقاله تعدادی از راه حل ها برای درمان این بیماری را خدمت شما ارائه میدهد که امیدواریم موثر واقع شود ، امیدواریم که این مطلب مورد توجه شوما واقع شود :

 در میان شیوه​های طبیعی درمان تبخال ، روشهایی وجود دارد که می​تواند علاوه بر تسکین درد روند درمان تبخال را تسریع کند و هیچ عارضه ای هم نداشته باشد.


به نقل از آکاایران : لابد می دانید که تبخال بیماری​ شایعی ناشی  از ابتلا به عفونت ویروسی از خانواده هرپس سیمپلکس است و خودش را  با برجستگی​هایی قرمز رنگ یا تاول​هایی کوچک در ناحیه لب، لثه​، بینی و زبان نشان می دهد. این ضایعه پوستی که گاهی با علائمی مانند سوزش و خارش همراه است به دلایل مختلف از قبیل  استرس، هیجان و یا مصرف بی​رویه بعضی از خوراکی​ها و موادغذایی در بدن به وجود می​آید. افرادی که ابتلا به تبخال​های دهانی را تجربه کرده​اند حتما می​دانند که در طب مدرن درمانی برای این بیماری وجود ندارد و متخصصان تنها با تجویز داروهای ضدویروسی مانند  آسیکلوویر به تسریع بهبودتبخال کمک می​کنند و البته گاهی همین دارو، باعث ایجاد حساسیت در پوست می شود. در حالی که در میان شیوه​های طبیعی درمان تبخال ، روشهایی وجود دارد که می​تواند علاوه بر تسکین درد روند درمان تبخال را تسریع کند و هیچ عارضه ای هم نداشته باشد. توصیه ما به شما این است که اگر این شیوه​های طبیعی را برای درمان تبخال انتخاب می​کنید پیش از هر چیز با متخصص طب سنتی مشورت کنید.


درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

تبخال


«جعفری» معجزه می کند

در شرایطی که تبخال در ناحیه دهان، لب و لثه به وجود می آید درمان آن ساده تر و راحت تر از زمانی است که ویروس ناحیه تناسلی را به خود درگیر می کند. یکی از روش های درمان تبخال دهانی شست وشوی محل تبخال با عصاره یا جوشانده ریشه گیاه جعفری است. شست وشوی محل تبخال با این عصاره که یکی از طبیعی ترین داروهای ضدویروس هرپس است، موجب تسکین درد و افزایش سرعت درمان می شود. علاوه بر این افرادی که با جوشانده به دست آمده از ریشه جعفری محل تبخال و اطراف آن را شست وشو دهند از انتقال بیماری به بخش های دیگر لب، لثه و زبان پیشگیری می کنند.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

درمان تبخال


تسکین درد و التهاب با برگ زیتون

درمانگران طب سنتی چین و هند بر این باورند که استفاده از مرهم برگ زیتون می تواند تاثیر زیادی در کاهش التهاب و درد ناشی از ابتلا به تبخال داشته باشد. از آنجا که برگ زیتون خاصیت ضدالتهابی و ضدویروسی دارد می تواند بهترین داروی طبیعی برای درمان بیماری های پوستی ویروسی مانند تبخال باشد. امروزه نیز محققان از همین خاصیت برگ زیتون برای تهیه پماد ضدتبخال استفاده می کنند که علاوه بر جنبه های درمانی می تواند به پیشگیری از ابتلا به این بیماری نیز کمک کند. علاوه بر این عصاره زیتون موجود در محصولات درمانی و بهداشتی مثل پماد، صابون یا کرم با کنترل رادیکال های آزاد می تواند ابتلا به بسیاری از بیماری های پوستی را کنترل کند و حتی برای درمان سوزش و التهاب نیش حشرات مفید باشد.

روغن گل راعی ضدخارش

بروز تبخال در بدن همواره با سوزش و خارش شدید همراه است. به گونه ای که بیمار را کلافه کرده و او را وادار به تحریک، خارش و لمس ناحیه تبخال می کند. در حالی که این کار نه تنها تسکینی برای درد بیمار محسوب نمی شود بلکه موجب انتقال ویروس تبخال به سایر قسمت های لب، لثه و حتی اندام های دیگر می شود. متخصصان طب سنتی برای برطرف شدن مشکل خارش موضع تبخال در طول مدت درمان استفاده از روغن گل راعی را به صورت استعمال خارجی توصیه می کنند. برای این منظور پنبه ای را به روغن یا اسانس بدون افزودنی با گل راعی آغشته کرده و محل تبخال را به روغن آغشته کنید.

پیشگیری از پیشرفت تبخال با چای

استفاده از روغن تهیه شده از چای طبیعی تاثیر زیادی در پیشگیری از انتقال بیماری تبخال به سایر قسمت های عضو درگیر دارد. به توصیه درمانگران طب چینی برای این منظور روغن چای را توسط گوش پاک کن روی تبخال بزنید و این کار را چند بار در طول روز تکرار کنید. البته پیش از استفاده از روغن چای باید از سلامت بودن روغن، خالص بودن و اصل بودن آن و همین طور از افزودنی های درون آن مطمئن باشید. فراموش نکنید که مصرف هرگونه افزودنی معطر به روغن های طبیعی می تواند از خاصیت درمانی آنها بکاهد و حتی موجب افزایش و توسعه تبخال شود.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

درمان تبخال

 

معجون سیب و عسل را امتحان کنید

در میان برخی درمانگران شیوه های طبیعی استفاده از معجون سیب و عسل می تواند تاثیر زیادی در بهبود تبخال های دهانی داشته باشد. برای تهیه این معجون کافی است سیب پوست کنده و رنده شده را با یک قاشق عسل مخلوط کنید و این مرهم را یک بار در روز با آرامش میل کنید. مصرف این معجون به مدت 3 تا 4 روز می تواند تاثیر زیادی در بهبود تبخال های دهانی داشته باشد.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

درمان تبخال با دارو  گیاهی


خاصیت ضدویروسی گل همیشه بهار

مرهم گل همیشه بهار از دیگر مواد طبیعی و گیاهی برای درمان تبخال به ویژه تبخال هایی است که روی لثه و لب دیده می شود. قرار دادن این مرهم روی تبخال علاوه بر آنکه به کنترل و از بین رفتن ویروس ها کمک می کند، موجب تسریع روند درمان تبخال و از بین رفتن ویروس می شود. افرادی که از جوشانده، مرهم گل همیشه بهار یا داروهای صنعتی تهیه شده از این گیاه برای درمان بیماری خود استفاده می کنند علاوه بر تسریع روند درمان به کاهش میزان خارش و سوزش موضع تبخال نیز کمک می کنند.

تا تبخال دارید کدام غذاها ممنوع است؟

برای درمان تبخال بهتر است در طول دوره درمان از خوردن غذاها و خوراکی هایی مثل انواع شکلات، کاکائو، آجیل، گندم، عدس، بادام زمینی، انواع سس، غذاهای حاضری و سرخ کردنی، کره بادام زمینی و جو پرهیز کنید. مصرف این مواد موجب تحریک بیماری تبخال شده و به طول درمان آن می افزاید. این مواد از آن جهت که موجب افزایش حساسیت و تحریک پذیری تبخال می شوند، بهتر است در طول مدت درمان و تا مدتی پس از بهبودی بیماری توسط بیمار مصرف نشود.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

بیماری تبخال


فورا به پزشک مراجعه کنید، اگر ...

اگرچه ابتلا به تبخال به ویژه تبخال های دهانی از جمله بیماری های نگران کننده و خطرناک نیست اما سهل انگاری در درمان این بیماری می تواند عوارض جبران نشدنی به همراه داشته باشد.

اگر تبخال روی بینی و در نواحی نزدیک به چشم بروز کرده، باید فورا برای درمان آن به پزشک مراجعه کرد و از هرگونه خوددرمانی پرهیز کرد زیرا یکی از شایع ترین اختلال های ناشی از عفونت های چشمی ناشی از تبخال یا ویروس هرپس، اختلال در بینایی است.

در شرایطی که تبخال بزرگ، قرمزرنگ و دارای کانون های عفونی و چرکی است باید برای درمان سریع تر به پزشک مراجعه کرد.

در شرایطی که ابتلا به تبخال با افزایش حرارت بدن و تب و لرز همراه بود باید از پزشک مشورت گرفت تا احتمال ابتلا به بیماری های دیگر نیز بررسی شود. شاید بروز تبخال علامتی برای ابتلا به بیماری ای دیگر باشد.

در صورتی که درون تبخال به جای رطوبت و ترشحات معمول تبخال سطحی چروک خورده داشت و علائمی مانند سردرد و دردهای عضلانی نیز با تبخال همراه بود در این شرایط نیز باید به پزشک مراجعه کرد و روند بیماری را بررسی کرد.

افرادی که در ناحیه تناسلی دچار تبخال یا ضایعات پوستی شبیه آنچه با نام تبخال های دهانی است، می شوند نیز باید فورا به پزشک مراجعه کنند تا احتمال ابتلا به تبخال تناسلی را بررسی کنند.

4هشدار مهم

هرگز تبخال هایی که در اطراف چشم ایجاد شده را نخارانید یا آنها را دستکاری نکنید.

در دوران ابتلا به تبخال مصرف مایعات خنک، بستنی و عرق های گیاهی با طبع خنک را جدی بگیرید.

در روز اول و دوم شروع بیماری محل بروز  ضایعه پوستی را با یک تکه یخ کمپرس کنید.

برای گذاشتن دارو، روغن یا مرهم های گیاهی روی تبخال حتما از گوش پاک کن استفاده کنید و در صورتی که دست شما با آن تماس داشت برای پیشگیری از انتقال به  دیگر افراد خانواده در طول روز چندین بار دست هایتان را بشویید.


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

درمان سریع تبخال با کمک گیاهان دارویی , درمان سریع تبخال تناسلی درزمان پریودی , چه چیزهایی در درمان تبخال موثر هستند؟ , ازبین رفتن تبخال تناسلی با طب سوزنی , درمان زگيل تناسلي با داروهاي گياهي , بهترین راه برای ازبین بردن تبخال , درمان آفت دهان با داروهای گیاهی , تبخال تب را چگونه درمان کنیم؟ , دارویی که تبخال رو خشک می کنه , محلولهای ضد عفونیننده تب خال , طول درمان تبخال تناسلی چقدره , برای درمان تبخال چه باید کرد , درمان طب سنتی تبخال تناسالی , چگونه تبخال را از بین ببریم , کاهش درد ناشی از تبخال گلو , درد پا ها در تبخال تناسلی , درمان خانگی تبخال نناسلی , امپول برای خوب شدن تبخال , راه های جلوگیری از تبخال , بعد از تبخال چه باید کرد , درمان گیاهی تبخال تناسلی , درمان خانگی تبخال تناسلی , دارو برای درمان تبخال لب , درمان قطعی تبخال تناسلی , درمان سریع تبخال تناسلی , قرص برای درمان تبخال لب , توصیه برای درمان تبخال , راه درمان تبخال تناسلی , درمان گیاهی برای تبخال , درمان خانگی تبخال صورت , برای برطرف کردن تبخال , روش درمان تبخال صورت , از بین بردن تبخال لب , سیب و عسل برای تبخال , درمان تب خال شبنم ها , درمان اورژانسی تبخال , شبنم ها درمان تبخال , راههای درمان تب خال , تبخال در سرماخوردگی , قرص رفع سریع تب خال , درمان تبخال شبنم ها , ماست و درمان تب خال , درمان قطعی تبخال لب , درمان تبخال دور لب , محلول گیاهی تب خال , از بین بردن تب خال , بهترین درمان تبخال , روش درمان تبخال لب , راههای درمان تبخال , از بین رفتن تب خال , درمان خانگی تب خال , نمک زدن روی تبخال , سرکه ودرمان تبخال , درمان تب خال شبنم , درمان طبیعی تبخال , درمان خانگی تبخال , درمان سریع تب خال , درمان تبخال شبنم , تبخال و درمان آن , درمان تبخال چشمی , درمان قطعی تبخال , درمان تبخال بینی , درمان تبخال صورت , درمان سنتی تبخال , دارو برای تبخال , راه درمان تبخال , درمان خانگی تب , تب خال کنارچشم , درمان خانگی شو , تب خال و درمان , عسل برای تبخال , علت تبخال چیست , درمان تبخال لب , دمنوش تب و لرز , علت بروز تبخال , تبخال در بینی , داروی تب خال , تبخال روی لب , درمان تب خال , دلایل تب خال , تب خال بینی , عسل و تبخال , تبخال درمان , علت درد خال , تب خال لیسی , عامل تب خال , داروی تبخال , تبخال چیست , علت تب خال , رفع تب خال , رمان تبخال , تبخال بینی , علل تبخال , تبخال گلو , رفع تبخال

درمان تبخال

30 نسخه گیاهی فوق العاده برای درمان تبخال

بیماری‌ها و مشکلات مربوط به دهان و دندان یکی‌دوتا نیستند؛ از پوسیدگی دندان و دندان درد تا دندان قروچه و آفت دهان، هرکدام به‌نوعی سلامتی دهان و دندان‌‌هایمان را تهدید می‌کنند. تب
علت تبخال

علت تبخال لب تا درمان آن

از علت تبخال لب تا درمان آن ، اگر به دنبال درمان سریع تبخال لب هستید و میخواهید هرچه سریعتر از این عارضه خلاص شوی در این مطلب از آکاایران علت تبخال زدن و دارویی موثر برای رفع
درمان سریع

راهکارهایی برای درمان سریع تبخال

درمان سریع تبخال با استفاده از قرص و دارو میسر نمی باشد. اما می توان با استفاده از بعضی از دارو های ضد ویروسی و خانگی علائم آن را کاهش داد و از عود آن جلوگیری کرد. بر
تبخال تناسلی مردان

تبخال تناسلی مردان؛ علائم، دلایل و درمان

تبخال تناسلی مردان یکی از ویروس های شایع در آقایان است، اما در بیشتر موارد آن ها متوجه وجود این ویروس نمی شوند. این بیماری علائمی مانند تاول و زگیل، زخم، تب سردرد و .
روش های درمان

علائم تبخال چشم و روش های درمان آن

ویروس تبخال یک ویروس بسیار شایع است که مخاط، دستگاه تناسلی، دستگاه عصبی، پوست و چشم را می تواند درگیر کند. دو نوع از این ویروس وجود دارد که در نوع اول می تواند موجب
مواد غذایی مفید

مواد غذایی مفید برای تبخال

مواد غذایی مفید برای تبخال مواد غذایی مفید برای تبخال تغذیه بخال با حالتی مانند ذوق ذوق شروع می شود و بعد از
درمان یک روزه تبخال

تبخال لب|درمان یک روزه تبخال

تبخال لب|درمان یک روزه تبخال تبخال لب|درمان یک روزه تبخال این بیماری نوعی بیماری عفونی و ویروسی می باشد اگر یک بار دچار بیماری تبخال شدید مطمئن باشید دوباره این بیماری به سراغت
ویروس تبخال

نقش ویروس تبخال در ابتلا به آلزایمر !

یک تیم سوئدی از دانشگاه اومئو در مورد رابطه با ویروس هرپس سمپلکس و علت گسترش آن به مغز و نقش آن در شروع آلزایمر تحقیقاتی داشتند… نقش ویروس تبخال در ابتلا به آلزایمر !
چند درمان خانگی برای تبخال

چند درمان خانگی برای تبخال

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی   چند درمان خانگی برای تبخال تبخال به خاطر ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) ایجاد می شود ویروس نوع یک تبخال بیشتر زمان خود را در
تبلیغات