این گیاه ضد التهاب است، برای درمان تب خال و تسکین سوختگی‌های خفیف مفید است، باعث هضم بهتر غذا می‌شود و با یبوست مقابله می‌کند.

در قسمت اول این مطلب گفتیم کهآلوئه‌ورا؛ فراتر از یک گیاه ساده (2)

آلوئه‌ورا؛ بهترین ضدچروک

آلوئه‌ورا سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی مانند فلاوونوئیدها، ویتامین C، بتاکاروتن می‌باشد و خواص ضدچروکی دارد. نتایج پژوهشی که در سال 2009 در ترکیه انجام شد نشان می‌دهد این گیاه باعث احیای بافت‌های پوستی می‌شود. علاوه بر این، آلوئه‌ورا پوست را مرطوب و تغذیه می‌کند. اگر از خشکی پوست رنج می‌برید به سراغ آلوئه‌ورا بروید.

روش استفاده

بعد از شستشوی پوست ژل آلوئه‌ورا را روی پوست صورت و بدنتان بمالید، اجازه دهید 10 الی 15 دقیقه بماند و بعد شستشو دهید. توجه داشته باشید که ممکن است در بعضی از پوست‌های خیلی حساس استفاده از این گیاه باعث خارش، التهاب و حساسیت شود. در این صورت استفاده از ژل آلوئه‌ورا را متوقف کرده و با پزشک مشورت کنید.

آلوئه‌ورا: ژل یا صمغ؟

صمغ آلوئه‌ورا زرد رنگ و تلخ است و روی لایه‌ی خارجی برگ‌های آلوئه‌ورا قرار دارد.

ژل این گیاه بخش داخلی برگ‌ها را پر کرده است. این روزها محصولات آرایشی بهداشتی متفاوتی با آلوئه‌ورا تولید می‌شود مثل شامپو، انواع کرم‌ها، خمیر دندان، لوازم آرایشی و غیره. برای مصرف خوراکی کپسول، نوشیدنی و کمپوت‌های این گیاه نیز موجود است.

توجه داشته باشید که صمغ این گیاه می‌تواند باعث حساسیت پوست و مخاط شود. مصرف خوراکی این گیاه برای زنان باردار، شیرده و کودکان مورد منع مصرف دارد.

آلوئه‌ورا در عطاری‌ها به فروش می‌رسد.

فاطمه مهدی پور


منبع:tebyan.net

گردآوری سلامت اکاایران
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات