اگرچه چای سبز نوشیدنی جدیدی به نظر می‌رسد، سال‌ها پیش توسط مردم مورد استفاده قرار می‌گرفته‌ است. چای سبز پر از فواید بی‌نظیر است. شما می‌توانید با مصرف مقداری از آن به راحتی به این فواید بی‌نظیر دست پیدا کنید. متعجب نشوید! این نوشیدنی حتی برای رفع سوء هاضمه و همچنین کم کردن وزن نیز بسیار مناسب است!

فواید چای

 


چرا چای سبز؟

چای سبز دارای خواص آنتی اکسیدان است که ما را در برابر رادیکال‌های آزاد موجود در اتمسفر و درون بدنمان ایمن نگاه می‌دارد. رادیکال‌های آزاد بسیار مضرند و باعث ایجاد سرطان و بیماری‌های قلبی می‌شوند و همچنین مراحل افزایش سن را تسریع می‌بخشند.
با مصرف مداوم آنتی اکسیدان مقدار این رادیکال‌ها در بدن کاهش پیدا می‌کند، کلسترول غیر مفید از بین می‌رود و حتی کسانی که مبتلا به آرتروز هستند اعلام کرده‌اند که بعد از مصرف چای سبز به طور مداوم متوجه تفاوت‌های بسیاری شده‌اند!

خواص کاهش‌دهنده وزن

چای سبز دارای موادیست که قادر هستند چربی‌های سمی را بسوزانند و سرعت متابولیسم بدن را افزایش دهند در نتیجه با مصرف چای سبز بدن ما سوخت و ساز بهتری خواهد داشت. همچنین چای سبز اکسیداسیون سلول‌های چربی را توسعه می‌دهد که این امر باعث آزاد شدن انرژی‌ای می‌شوند که حتی نوشیدنی‌های کافئین‌دار هم نمی‌توانند تأمین کنند.

خواص جوان‌سازی

اشعه خورشید، کشیدن سیگار، آلودگی‌ها و رژیم‌ها پوست انسان را پژمرده می‌کنند اما خبر خوب این است که لکه‌های ناشی از تابش خورشید و چروک‌های صورت به وسیله نوشیدن چای سبز از بین خواهند رفت. هنگام خرید کرم آنتی ایجینگ توجه کنید که محصول مورد نظرتان دارای عصاره چای سبز باشد.
هنگامیکه چای سبز را مصرف کردید تی‌بگ را دور نیندازید، داخل یخچال بگذارید و فردا آن روز آن را روی چشمانتان قرار بدهید و خود متوجه تفاوت‌ها شوید. این عمل به صورت مداوم پف چشم را از بین خواهد برد.

تأثیر چای سبز بر سلامت دندان

چای سبز اگرچه به مقدار کمی دارای فلوراید است اما همین مقدار باعث از بین رفتن حفره‌های موجود روی دندان شما خواهد شد. همچنین باکتری‌های داخل دهان را نابود می‌کند و باعث از بین رفتن بوی بد دهان می‌شود.

banoyealvand.com

گردآوری سلامت اکاایران
تبلیغات