گیا هان داروویی, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='خواص مواد غذایی، میوه ها، سبزیجات ' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201531063942.html'>خواص مواد غذایی</a></strong>, گلپر, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='همه چیز درباره گلپر، خواص گلپر، گلپر، خواص دارویی گلپر، فواید گلپر ' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/2013514233737.html'>خواص گلپر</a></strong>, <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='همه چیز درباره گلپر، خواص گلپر، گلپر، خواص دارویی گلپر، فواید گلپر ' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/2013514233737.html'>گیاه گلپر</a></strong>, خواص دارویی گلپر,گیاه<a title=" گلپر " href="http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/20131020213832.html" style="text-decoration:none;color:#000000"> گلپر </a>قطع کننده بلغم,دفع کننده باد و <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='نفخ شکم' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/12511.html'>نفخ شکم</a></strong> ,<strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='مقوی معده' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/news201661715451294649.html'>مقوی معده</a></strong> و سایر اندام های <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='بیماری گوارشی، دستگاه گوارش، گوارش، بیماری های گوارشی ' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/bymry-gwrshy.html'>دستگاه گوارش</a></strong> و دفع کننده نفخ <strong><a target='_blank' class='mjtip' style='color:#000' title='بیماری گوارشی، دستگاه گوارش، گوارش، بیماری های گوارشی ' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/bymry-gwrshy.html'>دستگاه گوارش</a></strong> ,مصرف زیاد<a title=" گلپر " href="http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/20131020213832.html" style="text-decoration:none;color:#000000"> گلپر </a>ئرزنان باردار باعث سقط جنین

خواص درمانی گلپر - آکا

آیا می دانید گلپر دارای خواص بسیار زیادی می باشد،برای مثال با مصرف این گیاه می توانید از درد معده و ...مفید می باشد.گلپر گیاهی چند ساله از تیره جعفری است که بیشتر در نقاط مرتفع کوهستان های ایران و نقاط دیگر می روید، با ریشه های ضخیم و برگ های کاملا بریده که پیشینیان برای آن خواص بسیاری شمرده اند، از جمله اینکه موجب نیروی بدن می شود ولی متاسفانه زیاد مورد توجه قرار نگرفته است.


گلپر گیاهی گلدار، علفی و چندساله از تیره چتریان است. این گیاه، بومی ایران است و در ناحیه های نمناک کوهستانی ایران و مناطق پیرامونی می روید.


گل های
آن سفید مجتمع به صورت چتر در انتهای ساقه های گل دهنده در قسمت بالای گیاه ظاهر می شود. میوه آن تخم مرغی، کمی ضخیم و معطر به رنگ سبز تیره به طول 1/5 تا سانتی متر است.

برگ های
آن با چاک های عمیق به شکل پنجه غاز شبیه برگ آنژلیکا، به طوری که این چاک ها برگ را به چند نیمه برگ تقسیم می کند و هر نیمه برگ نوک تیز و دندانه دار است.


خواص دارویی

گیاهی است مقوی معده و سایر اندام های دستگاه گوارش و دفع کننده نفخ دستگاه گوارش، ترشحات معده را زیاد کرده و سموم بدن را دفع می کند، ضدعفونی کننده و میکروب کش قوی است، خوردن آن شیر زنان را زیاد می کند، خوردن آن به میزان کم، باعث نشاط و شادی شده و در هضم غذا موثر است، برای کمردرد رطوبی نیز مفید بوده و می توان آن را همراه با غذاها میل کرد.


گلپر قطع کننده بلغم و دفع کننده باد و نفخ شکم است، بهترین دارو برای معالجه هیستری است، در ریشه آن خواص بی شماری نهفته، اگر از تشنج و ناراحتی های عصبی رنج می برید از آن استفاده کنید.

خوردن گلپر ذهن را باز و حافظه را زیاد و نسیان را کم می کند و ابلهی و حماقت را از بین می برد. برای فلج، لقوه و بی حسی اعضا مفید است.


مضرات

مصرف مقدار زیاد گلپر سبب سقط جنین می شود. از این رو زنان باردار در خوردن زیاد آن مجاز نیستند.

گردآوری سلامت اکاایران
تبلیغات