در فصل سرما غذاهای پرکالری مصرف کنید، فصل سرما، زمستان

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد در فصل سرما غذاهای پرکالری مصرف کنید، فصل سرما، زمستان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک فصل سرما را کلیک نمایید و یا در دسته تغذیه سالم، زندگی سالم از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید


یک کارشناس تغذیه عنوان کرد: در فصل سرد، بدن برای گرم نگاه داشتن خود نیازمند تولید انرژی و گرمای بیشتری است به همین دلیل مصرف غذاهایی با میزان کالری بیشتر جهت تامین گرمای بیشتر یک ضرورت است.
در فصل سرما غذاهای پرکالری مصرف کنید، فصل سرما، زمستان
غذاهای پرکالری ,فصل سرما,لیست میوه ها
فرح روشن پور کارشناس ارشد تغذیه در گفت وگو با  ایسنا، با بیان این مطلب افزود: در این فصل بدن به طور خودکار غذاهای پرکالری را بیشتر می‌طلبد، به طور مثال مصرف حلوا ارده، گردو و عسل که از مواد غذایی پرکالری هستند در ماه‌های سرد سال مصرف بیشتری دارند.
وی در خصوص افزایش مصرف آش در شرایط آب و هوایی سرد گفت: آش انرژی زیادی ندارد اما به هر حال در زمان مصرف آن بدن گرم شده و به همین دلیل مصرف آن در فصل سرد بیشتر است.
روشن پور خاطرنشان کرد: نیاز انسان در فصل سرما به ویتامین «سی» افزایش می‌یابد، اما این مسئله مشکلی ایجاد نمی‌کند چون در این فصل شاهد تولید میوه‌های حاوی این ویتامین از جمله پرتقال در سطحی گسترده هستیم به گونه‌ای که به وفور در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرند.
وی در پایان تاکید کرد: به هر حال زمستان و پاییز فصل مصرف مواد غذایی پرکالری است و باید تغییراتی در رژیم غذایی ایجاد شود.

منبع:سلامت نیوز
ویرایش و تلخیص:آکاایران

در فصل سرما غذاهای پرکالری مصرف کنید، فصل سرما، زمستان گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران

فصل سرما

1 2 3
1 2 3
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات