در فصل سرما غذاهای پرکالری مصرف کنید


یک کارشناس تغذیه عنوان کرد: در فصل سرد، بدن برای گرم نگاه داشتن خود نیازمند تولید انرژی و گرمای بیشتری است به همین دلیل مصرف غذاهایی با میزان کالری بیشتر جهت تامین گرمای بیشتر یک ضرورت است.

گلهای فصل سرما

فرح روشن پور کارشناس ارشد تغذیه در گفت وگو با  ایسنا، با بیان این مطلب افزود: در این فصل بدن به طور خودکار غذاهای پرکالری را بیشتر می‌طلبد، به طور مثال مصرف حلوا ارده، گردو و عسل که از مواد غذایی پرکالری هستند در ماه‌های سرد سال مصرف بیشتری دارند.

وی در خصوص افزایش مصرف آش در شرایط آب و هوایی سرد گفت: آش انرژی زیادی ندارد اما به هر حال در زمان مصرف آن بدن گرم شده و به همین دلیل مصرف آن در فصل سرد بیشتر است.

روشن پور خاطرنشان کرد: نیاز انسان در فصل سرما به ویتامین «سی» افزایش می‌یابد، اما این مسئله مشکلی ایجاد نمی‌کند چون در این فصل شاهد تولید میوه‌های حاوی این ویتامین از جمله پرتقال در سطحی گسترده هستیم به گونه‌ای که به وفور در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرند.

وی در پایان تاکید کرد: به هر حال زمستان و پاییز فصل مصرف مواد غذایی پرکالری است و باید تغییراتی در رژیم غذایی ایجاد شود.


منبع:سلامت نیوز
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
نوشیدن شیر در فصل سرما

نوشیدن شیر در فصل سرما

آکاایران: سن ابتلا به انواع بیماری ها کاهش یافته و علت اصلی آن هم مصرف پایین شیر و فرآورده های آن است. طبق تحقیقات انجام شده سرانه مصرف

	تغذیه ی مفید برای فصل سرما

تغذیه ی مفید برای فصل سرما

آکاایران: دبیر انجمن تحقیقات طب سنتی ایران غذاهای مفید در فصل زمستان را تشریح کرد. محمد علی زارعیان درباره تغذیه در فصول سرد سال اظهار داشت: در فصول
سه سوپ داغ و خوشمزه برای فصل سرما

سه سوپ داغ و خوشمزه برای فصل سرما

آکاایران: هوا که سرد می شود، هیچ چیز مثل یک سوپ داغ و خوشمزه نمی تواند شما را گرم کند. اگر در کنار آن یک بشقاب سالاد، یک تکه نان برشته و پنیر برشته ش
صفحه 1 از 2
تبلیغات