فصل سرما

1 2 3
1 2 3

در فصل سرما غذاهای پرکالری مصرف کنید، فصل سرما، زمستان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد در فصل سرما غذاهای پرکالری مصرف کنید، فصل سرما، زمستان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر لینک +فصل +سرما را کلیک نمایید و یا در دسته از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در فصل سرما غذاهای پرکالری مصرف کنید


یک کارشناس تغذیه عنوان کرد: در فصل سرد، بدن برای گرم نگاه داشتن خود نیازمند تولید انرژی و گرمای بیشتری است به همین دلیل مصرف غذاهایی با میزان کالری بیشتر جهت تامین گرمای بیشتر یک ضرورت است.

در فصل سرما غذاهای پرکالری مصرف کنید، فصل سرما، زمستان
غذاهای پرکالری ,فصل سرما,لیست میوه ها

فرح روشن پور کارشناس ارشد تغذیه در گفت وگو با  ایسنا، با بیان این مطلب افزود: در این فصل بدن به طور خودکار غذاهای پرکالری را بیشتر می‌طلبد، به طور مثال مصرف حلوا ارده، گردو و عسل که از مواد غذایی پرکالری هستند در ماه‌های سرد سال مصرف بیشتری دارند.

وی در خصوص افزایش مصرف آش در شرایط آب و هوایی سرد گفت: آش انرژی زیادی ندارد اما به هر حال در زمان مصرف آن بدن گرم شده و به همین دلیل مصرف آن در فصل سرد بیشتر است.

روشن پور خاطرنشان کرد: نیاز انسان در فصل سرما به ویتامین «سی» افزایش می‌یابد، اما این مسئله مشکلی ایجاد نمی‌کند چون در این فصل شاهد تولید میوه‌های حاوی این ویتامین از جمله پرتقال در سطحی گسترده هستیم به گونه‌ای که به وفور در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرند.

وی در پایان تاکید کرد: به هر حال زمستان و پاییز فصل مصرف مواد غذایی پرکالری است و باید تغییراتی در رژیم غذایی ایجاد شود.


منبع:سلامت نیوز
ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله در فصل سرما غذاهای پرکالری مصرف کنید، فصل سرما، زمستان شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

خوراکی های مفید زمستان , خوراکی های زمستانی , خوراکی برای زمستان , فصل سرما

در فصل سرما غذاهای پرکالری مصرف کنید، فصل سرما، زمستان گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات