در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بیماران قلبی گوشت قرمز مصرف نکنند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته تغذیه سالم، زندگی سالم از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بیماران قلبی
آکاایران: بیماران قلبی گوشت قرمز مصرف نکنند

آکاایران: بیماران قلبی گوشت قرمز مصرف نکنند
بر اساس این مطالعه نوین که توسط دانشگاه لستر انگلیس انجام شده مصرف گوشت قرمز در بیماران قلبی می تواند به مرگ بیانجامد.
مطالعات نوین نشان می دهد مصرف گوشت قرمز نتایج وخیم تری در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی در پی دارد.
براساس این گزارش ترکیب شیمیایی گوشت قرمز با سطوح بالای تری متیل آمین ان-اکسید(TMAO) خون در ارتباط است که”الکارنیتین” منبع اصلی آن ترکیبی است که توسط باکتری های روده در طی روند هضم گوشت قرمز متابولیزه می شود.
بر اساس این مطالعه نوین که توسط دانشگاه لستر انگلیس در مجله قلب منتشر شده است دانشمندان تری متیل آمین ان-اکسید(TMAO) را با افزایش خطر مرگ و میر ناشی از نارسایی مزمن قلب مرتبط دانسته اند. البته پیش از این نیز ارتباط افزیش سطح این ماده در خون با افزایش ابتلا به نارسایی قلبی مورد بررسی قرار گرفته بود اما مطالعه نوین به نظر می رسد برای اولین بار توانسته چنین ارتباطی را در بین بیماران مبتلا به نارسایی قلبی به اثبات برساند.
لازم به ذکر است نارسایی قلبی یک بیماری جدی است که خطر مرگ و بروز مشکلات جدی پزشکی را به همراه دارد و این زمانی رخ می دهد که عضله قلب قادر نیست به اندازه کافی خون برای رفع نیازهای بدن به مواد مغذی و اکسیژن پمپاژ کند. این بیماری می تواند به صورت مزمن و یا به طور ناگهانی و حاد بروز کند.
گفتنی است این بیماری اگرچه به سالمندان محدود نمی شود، اما نارسایی قلبی یکی از شایع ترین دلایل بستری شدن افراد بالای ۶۵ سال در بیمارستان است.
در مطالعه نوین که توسط “تورو سوزوکی”، استاد گروه علوم قلب و عروق در لستر انجام گرفت، محققان سطح گردش TMAO را در ۹۷۲ بیمار بستری مبتلا به نارسایی قلبی بررسی کردند.
نتایج این تحقیقات نشان می دهد که میزان افزایش سطح “تری متیل آمین ان-اکسید” (TMAO) خون در افراد مبتلا به بیماری قلبی بیش از سایرین می تواند منجر به مرگ شود.
پروفسور سوزوکی در این باره می گوید:مطالعه ما نشان می دهد که سطوح بالاتری از TMAO، که از متابولیسم “کارنیتین” گوشت قرمز به دست آمده، با نتایج مرتبط با نارسایی قلبی حاد، که یکی از بیماری های اصلی قلب است ارتباط دارد.
وی تاکید کرد:گوشت قرمز تنها منبع غذایی کارنیتین نیست – برای مثال، شیر، پنیر، محصولات و مارچوبه گندم نیز کارنتین دارند اما غلظت آنها به میزان کمتری است.
منبع : تسنیم
.
منبع : salamatdigital.com
بیماران قلبی گوشت قرمز مصرف نکنند گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات