در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد با خوردن این خوراکی ها لاغر شوید!! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته تغذیه سالم، زندگی سالم از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: شما می توانید با میل کردن برخی خوراکی ها به کاهش وزن خود کمک کنید.اگر قصد لاغری دارید پاستاها و به طور کلی مواد غذایی حاوی نشاسته مانند نان، برنج و غیره را از برنامه غذایی تان حذف نکنید. به خاطر اینکه سرشار از فیبر و قندهای دیرجذب هستند که انرژی زیادی به بدن می رسانند و همچنین جلوی اشتهای زیاد و ریزه خواری را می گیرند.

 

به گزارش آکاایران: توصیه می کنیم مصرف مواد غذایی تصفیه شده مانند نآنهای تهیه شده از آرد سفید را کاهش دهید. به جای آن از نان و پاستاهای تهیه شده از آرد سبوس دار استفاده کنید. یادتان باشد که انواع سس های چرب و همچنین کره را نیز تا حد امکان محدود کنید.می دانیم که خشکبار سرشار از چربی است اما چربی های آنها برای بدن مفید است.

 

بادام زمینی، گردو، بادام، پسته و غیره سرشار از پروتئین ها و فیبرها هستند که نه تنها جلوی اشتهای زیاد و ریزه خواری را می گیرند بلکه می توانند میزان قندخون را هم ثابت نگه دارند. درست است که این دانه و مغزهای روغنی پرکالری هستند (۱ عدد بادام یا بادام زمینی ۱۰ کالری دارد) اما با این حال مصرف آنها روش مناسبی است

 

برای محدود کردن مصرف انواع کیک های شکلاتی و هله هوله های پرکالری دیگر.توجه داشته باشید مصرف کره بادام زمینی با نان جو به راحتی شما را سیر می کند و همیار لاغری محسوب می شود. نتایج برخی از پژوهش ها نشان می دهند که مصرف این مواد غذایی باعث ایجاد سیری طولانی مدت می شود و جلوی ریزه خواری های روزانه را می گیرد.

 

خوراکی ها

آکاایران: با خوردن این خوراکی ها لاغر شوید!!

 

در اکثر رژیم های لاغری مصرف محصولات لبنی توصیه نمی شود حتی با وجود اینکه سرشار از کلسیم هستند. اما توجه داشته باشید که برخی از محققان معتقدند حذف محصولات لبنی از رژیم غذایی اشتباه محض است. چون زمانی که بدن به میزان کافی کلسیم داشته باشد راحت تر چربی ها را می سوزاند.

 

برای همین هم مصرف پنیر و ماست بر خلاف باورهای رایج می تواند به کاهش وزن کمک کند. توجه داشته باشید که مصرف مکمل کلسیم به اندازه مصرف مواد غذایی سرشار از آن موثر نیست. برای همین توصیه می کنیم مصرف محصولات لبنی را متوقف نکنید و انواع کم چرب آن را دریابید.اگر رژیم گرفته اید نیز می توانید

 

از این مواد غذایی که شهرت بدی در لاغری دارند استفاده کنید به شرط اینکه در مصرف آنها اندازه نگه دارید. نتایج بررسی های نوین نشان می دهند که حذف برخی از خوردنی ها بیهوده است. تنها کاری که باید بکنید کاهش مصرف آنهاست. باید بدانید که محرومیت از مصرف این مواد غذایی اغلب باعث میل زیاد به خوردن می شود

 

اما محدود کردن مصرف آنها بیشتر به نفع تناسب اندام است.احتمالا به شما هم توصیه شده است اگر قصد لاغری دارید گوشت قرمز را با احتیاط مصرف کنید. اما این روزها متخصصان بر این عقیده اند که گوشت قرمز دشمن تناسب اندام نیست. این گوشت ها حتی می توانند به لاغری هم کمک کنند.

 

خوراکی ها

 

توجه داشته باشید که چربی های اشباع شده در برخی از قسمت های گوشت گاو تفاوت چندانی با گوشت مرغ فاقد پوست ندارد. باید بدانید که گوشت های قرمز سرشار از پروتئین هستند و این مواد مغذی به آرامی هضم می شوند. برای همین هم جلوی گرسنگی و اشتهای زیاد را می گیرند.

 

کافی است قسمت های چرب گوشت را نخورید و از تکه های کم چرب آن استفاده کنید.تخم مرغ را سرشار از چربی و به ویژه کلسترول می دانند و برای همین پزشکان مصرف آن را توصیه نمی کنند. اما باید بدانید که این ماده غذایی حاوی خواص فوق العاده ای است. به عقیده برخی از محققان مصرف روزانه تخم مرغ نه تنها برای بزرگ سالان مفید است

 

بلکه می تواند به لاغری کمک کند. به خاطر اینکه هر یک عدد تخم مرغ فقط ۸۳ کالری دارد اما سرشار از پروتئین است. پروتئین ها هم ضداشتها بوده و جلوی گرسنگی زیاد را می گیرند. در نتیجه شما را از ریزه خواری، هوس خوردن مواد قندی یا هله هوله های پرکالری دور می کنند. برای همین هم زودتر به هدف اصلی تان یعنی تناسب اندام می رسید.

 

اگر قهوه را فاقد شکر یا خامه میل کنید به لاغری و کاهش وزن کمک می کند. به خاطر اینکه مصرف قهوه تلخ باعث افزایش متابولیسم بدن می شود. خوشبختانه کافئین موجود در این نوشیدنی ده ها کالری اضافی که وارد بدن شده است را می سوزاند فاقد اینکه شما زحمتی برای آن کشیده باشید.

.

منبع :

با خوردن این خوراکی ها لاغر شوید!! گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات