خواص غذایی ماهی تن برای زنان
 - آکا

آکاایران: خواص غذایی ماهی تن برای زنان

آکاایران: ماهی تن حاوی مقادیر بالایی پروتئین و مواد معدنی است و یک غذای کامل برای سلامت محسوب میشود. همچنین منبع پتاسیم و ویتامین B کمپلکس میباشد که برای رشد و توسعه عضلانی بسیار مفید است. در این مطلب شما با خواص بیشتری از این غذای دریایی آشنا میشوید.

به گزارش آکاایران: - کاهش استرس: ماهی تن سرشار از اسید چرب امگا 3 است که برای کاهش استرس بسیار کارآمد میباشد. ماهی تن برای زنانی که هورمونهای آنان دچار اختلال شده نیز بسیار مفید است.

-کمک به سم زدایی بدن : ماهی تن غنی از مواد معدنی و سلنیوم است که به سم زدایی بدن کمک میکند. همچنین زنانی که به دنبال کاهش وزن هستند میتوانند این غذای دریایی را در رژیم خود گنجانده و انرژی روزانه خود را به وسیله آن تامین کنند.

- مفید برای قلب : امگا 3 موجود در ماهی تن از بیماریهای قلبی و عروقی جلوگیری میکند، در کاهش کلسترول خون موثر است و ضربان قلب را تنظیم میکند.

-جلوگیری از سرطان: پژوهشها نشان میدهد ماهی تن در جلوگیری از ابتلای زنان به سرطان سینه موثر است. ماهی تن سرشار از منیزیم و اسیدهای چرب است که میتواند از سکته های مغزی نیز جلوگیری کند.

منبع خوب پرتئین: پروتئین برای ساخت عضلات قوی و خون لازم است. ماهی تن منبع خوبی برای این ماده است. این ماده غذایی برای سلامت پوست و مو ضروری است.

موثر در درمان سندرم خشکی چشم : استفاده مداوم از لپ تاپ و کامپیوتر باعث بروز بیماری خشکی چشم در افراد میشود. استفاده هفتگی از ماهی تن در وعده های غذایی به طور چشمگیری به کاهش این بیماری کمک میکند.

تهیه و ترجمه : گروه سلامت پرداد / دهقان

.

منبع :

گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
تبلیغات