خواص برنج سبوس دار و قهوه ای + تفاوت با برنج سفید

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد خواص برنج سبوس دار و قهوه ای + تفاوت با برنج سفید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته تغذیه سالم، زندگی سالم از سایت سلامت آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:

برنج سبوس دار

همان برنجی است که برخی به آن برنج پیش پخت شده هم می گویند. برای تولید چنین محصولی، زمانی که برنج را در حالت شلتوک
به گزارش سفیدک و به نقل از دکتر سلام : در جنوب شرقی آسیا بیشتر افراد از برنج های سبوس دار و یا به اصطلاح برنج های قهوه ای استفاده می کنند. این برنج ها نیز جزو دسته ی غلات به حساب می آیند. کربوهیدارت های برنج سبوس دار بیشتر و پیچیده تر از دیگرا غلات می باشد.
به گزارش آکاایران: شما می توانید با مصرف یک وعده برنج سبوس دار ، ریزمغذی های فراوانی از جمله فیبر، پروتئین، ویتامین های گروه B، کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم و روی را به بدنتان برسانید…
خواص برنج سبوس دار و قهوه ای + تفاوت با برنج سفید
,تغذیه و رژیم سالم , رژیم لاغری , کاهش وزن
آکاایران: خواص برنج سبوس دار و قهوه ای + تفاوت با برنج سفید
خواص برنج سبوس دار و قهوه ای + تفاوت با برنج سفید
تولید این محصول در مقایسه با برنج سفید، با ضایعات کمتر و درآمدزایی بیشتری برای شالیکاران، همراه است. به همین دلیل هم در چند سال اخیر، کشورهایی مانند هند، تایلند و حتی فیلیپین، سعی کرده اند تولید و مصرف برنج سبوس دار را افزایش دهند. مدتی است این برنج وارد بازار ایران هم شده و طرفدارانی پیدا کرده. به همین خاطر سراغ دکتر محمدحسین عزیزی، متخصص صنایع غذایی و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس رفتیم تا پاسخ چند سوال رایج در مورد برنج سبوس دار را از ایشان بپرسیم.
روند تولید برنج سبوس دار به چه صورت است؟
برنج سبوس دار همان برنجی است که برخی به آن برنج پیش پخت شده هم می گویند. برای تولید چنین محصولی، زمانی که برنج را در حالت شلتوک (شلتوک به پوسته سلولزی روی دانه های برنج گفته می شود که پوسته نازک دیگری را هم زیر خود جای داده است) از مزرعه برداشت می کنند پیش از جدا کردن شلتوک از دانه برنج، آن را با آب داغ یا بخار آب، قدری حرارت می دهند. این حرارت دهی باعث می شود ویتامین ها و املاحی که داخل پوسته برنج وجود دارند، به مغز آن منتقل شوند. بعد از طی مرحله حرارت دهی برنج ها را خشک و سپس پوسته سلولزی آن را جدا می کنند. در اثر فرآیند حرارت دهی، برنج با پوسته رویی آن، رنگ محصول نهایی به دلیل جذب ویتامین ها و املاح و همچنین به دلیل رنگ قرمز مایل به قهوه ای که پوسته زیر شلتوک دارد، به سمت قهوه ای شدن می رود. این در حالی است که برنج سفید، حرارتی نمی بیند و پوسته آن در همان مراحل اولیه پس از برداشت هم زدوده و صیقل داده می شود. با این حساب می توان گفت که همین فرآیند پیش پخت شدن برنج های قهوه ای باعث بیشتر شدن میزان املاح و ویتامین های آنها نسبت به برنج های سفید می شود.
آیا باید انواع خاصی از برنج برای تولید برنج سبوس دار مورد استفاده قرار بگیرند؟
نه. شالیکاران و تولیدکنندگانی که قصد تولید برنج سبوس دار داشته باشند، می توانند از انواع برنج برای این منظور کمک بگیرند. به طور کلی، در برخی کشورها مانند تایلند و هند که برنجشان خیس است، تولید و مصرف برنج سبوس دار طرفداران بسیار زیادی دارد.
باتوجه به اینکه برنج های قهوه ای، انواعی از برنج های پیش پخت شده هستند، آیا زمان و نحوه پخت آنها با برنج های سفید متفاوت است؟
نه. فرآیند حرارت دهی و تولید برنج سبوس دار به گونه ای نیست که باعث پختن و نرم شدن دانه های نهایی برنج شود. برنج های قهوه ای هم پس از پوسته گیری، خشک شدن و آمدن به بازار باید مانند برنج های سفید، پخته و مصرف شوند.
خیلی از افرادی که دوست دارند برنج سبوس دار را در برنامه غذایی خود داشته باشند، از بوی نامطبوع این برنج ها گله می کنند و می گویند که نمی توانند این بو را تحمل کنند. دلیل ایجاد بوی نامناسب در برنج های قهوه ای چیست؟
سایت سفیدک بخش تغذیه و رژیم : دانه های برنج دارای دو پوسته بیرونی هستند که پوسته اولی بسیار نازک و پوسته بعدی که همان شلتوک باشد، قدری ضخیم تر است. اگر دقت کرده باشید، گاهی دانه های برنجی که پوست بسیار نازکی روی آنها پولیش نشده، در میان دانه های برنج سفید هم وجود دارند. همان دانه هایی که خط های قرمز و قهوه ای رویشان نقش بسته و برخی از افراد به گمان خراب بودن، آنها را جدا می کنند و دور می اندازند. اگر شما این خط های قرمز و قهوه ای را با ناخن خراش دهید، پوسته ای از روی دانه های برنج کنده می شود که این پوسته، درواقع همان سبوس برنج است. میزان چربی، پروتئین، ویتامین ها و املاح این پوسته بسیار زیاد است. حالا زمانی که دانه های برنج را برای تولید برنج سبوس دار، پیش پخت می کنند، حجمی از این چربی ها، پروتئین ها، ویتامین ها و املاح به مغز برنج می رسند. وقتی که این مواد از سبوس به مغز برنج منتقل می شوند، بوی خاصی به آن می بخشند که برخی از افراد چنین بویی را نمی پسندند. البته چون ما ایرانی ها به خوردن برنج سبوس دار عادت نداریم، نمی توانیم ذائقه خود را به سادگی با آن هماهنگ کنیم وگرنه این بو برای طرفداران این نوع برنج در هند و تایلند، چندان ناخوشایند و نامطبوع هم نیست.
,تغذیه و رژیم سالم , رژیم لاغری , کاهش وزن
خواص برنج سبوس دار و قهوه ای + تفاوت با برنج سفید
آیا روش نگهداری از برنج های قهوه ای با روش نگهداری برنج سفید متفاوت است؟
تاحدی بله. از آنجا که میزان چربی و املاح برنج سبوس دار بیشتر از برنج سفید است، بنابراین توصیه می شود که آن را برای پیشگیری از تجزیه و فاسد شدن چربی هایش، در مکانی خشک تر و خنک تر نگهداری کنید.
برخی از افراد می گویند که مدت زمان ماندگاری برنج های قهوه ای نسبت به برنج های سفید، کمتر است. آیا شما این مساله را تایید می کنید؟
بله. چربی ها، پروتیئن ها، املاح و ویتامین های بیشتر موجود در برنج های قهوه ای باعث می شود که زمان ماندگاری آنها نسبت به برنج های سفید، کمتر بشود. مثلا اگر بتوان برنج سفید را به مدت یکسال بدون نگرانی از خراب شدن، نگهداری کرد، این رقم برای برنج های قهوه ای به حدود ۶ ماه کاهش می یابد.
آیا ظرف خاصی را برای نگهداری از برنج سبوس دار پیشنهاد می کنید؟
نه. این نوع برنج هم می تواند مانند برنج سفید در کیسه های پارچه ای مخصوص برنج تا پایان مدت زمان ماندگاری اش نگهداری شود.
در نهایت اینکه آیا منع مصرفی برای برنج سبوس دار وجود دارد؟
خوشبختانه، خیر. یعنی تاکنون مورد خاصی از مصرف برنج سبوس دار سالم و استاندارد گزارش نشده که متخصصان بتوانند براساس آن با قطعیت کامل اعلام کنند که مصرف این نوع برنج برای گروهی از افراد، ممنوع یا خطرناک است.
برنج سبوس دار نسبت به برنج سفید مغذی تر است. به نوشته هلث نیوز، این برنج که نوعی کربوهیدرات پیچیده است حاوی ۱۵ نوع ماده مغذی از جمله ویتامین های B، نیاسین و پتاسیم است.
▪ سرشار از فیبر است و با کمک کردن به سیستم هاضمه باعث دفع ضایعات از بدن می شود.
▪ منبع عالی منگنز است. این ماده مغذی برای تقویت استخوان، عصب و میزان قند خون مفید است.
▪ سلنیم موجود در آن، از سلول های بدن محافظت و عملکرد تیروئید را منظم می کند.
▪ ترکیبی از سلنیم و فیبر در آن به بدن کمک می کند تا مانع از بروز سرطان روده بزرگ شود.
▪ برخی محققان معتقدند، برنج سبوس دار میزان کلسترول را کاهش می دهد.
▪ میزان فشار خون را کنترل می کند.
▪ ویتامین E در آن مانع از بروز ناراحتی های قلبی مادرزادی می شود.
▪ بررسی ها نشان می دهد، زنانی که از غلات سبوس دار مانند برنج سبوس دار استفاده می کنند، در دوران یائسگی کمتر در معرض خطر ناراحتی قلبی قرار می گیرند.
▪ برای پوست مفید است.
▪ سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
▪ رژیم غذایی حاوی غلات سبوس دار، میوه تازه و سبزی در کاهش وزن موثر است.
▪ مانع از بروز سردردهای میگرنی می شود.
ماده غذایی مفیدی برای بیماران دیابت نوع ۲ محسوب می شود.▪
در افرادی که غلات سبوس دار مانند برنج سبوس دار مصرف می کنند خطر سکته ۳۰ درصد کاهش می یابد.
تفاوت برنج سبوس دار و سفید
مصرف برنج قهوه ای هم می تواند خوب باشد و هم بد. درواقع، زمانی که ما شلتوک برنج را می گیریم، بخش زیادی از ویتامین های گروه B، به خصوص ویتامین B۱، از برنج جدا می شود. به همین دلیل در روند تولید برنج قهوه ای، برای اینکه قسمتی از ویتامین های گروه B را از شلتوک جدا و به دانه برنج منتقل کنند، برنج را حرارت می دهند تا این ویتامین ها و برخی ریزمغذی های دیگر شلتوک و پوسته دیگر برنج در اثر تماس با آب، جدا و وارد دانه برنج شوند. با این حساب، اگر برنج قهوه ای در طول روند پخت، آبکش نشود و به صورت کته یا دمی تهیه شود، بخش زیادی از ویتامین های گروه B، به خصوص ویتامین B۱ آن که به وفور در شلتوک وجود دارد، در دانه برنج پخته شده باقی می ماند. به این ترتیب، ارزش تغذیه ای برنج قهوه ای به مراتب از برنج سفید بیشتر می شود.
,تغذیه و رژیم سالم , رژیم لاغری , کاهش وزن
خواص برنج سبوس دار و قهوه ای + تفاوت با برنج سفید
این در حالی است که باید به یک نکته منفی مهم هم در مورد برنج قهوه ای توجه داشته باشیم. در مواردی دیده می شود که زرد یا قهوه ای بودن رنگ برنج به دلیل نوع متفاوت روند تولید آن نیست. یعنی گاهی اوقات به خاطر شرایط بد انبارداری و نم زدن برنج ها، رطوبت هوا در کنار شرایط بد نگهداری قرار می گیرد و خطر آلودگی برنج به قارچ ها را ایجاد می کند. در چنین شرایطی، برنج می تواند به سموم قارچی آلوده بشود و تغییر رنگ بدهد. متاسفانه برخی از سودجویان، این برنج های رنگ گرفته و قارچ زده را با برنج های قهوه ای سالم مخلوط می کنند و تمام محصول را به نام برنج قهوه ای می فروشند. با این حساب توصیه می شود هنگام خرید برنج قهوه ای، دقت کنید که محصولی با مارک و نشان معتبر و دارای تاییدیه های بهداشتی لازم را خریداری کنید تا گرفتار مصرف برنج های ناسالم و مشکلات ناشی از آن نشوید.
نکته نهایی در مورد برنج های قهوه ای هم این است که برخی از افراد به بیماران مبتلا به دیابت پیشنهاد می کنند فقط برنج قهوه ای بخورند اما تفاوت برنج سفید و قهوه ای در میزان ویتامین های گروه B آنهاست و درواقع، تفاوتی از نظر میزان نشاسته در برنج سفید و قهوه ای وجود ندارد. بنابراین، فرق چندانی نمی کند که یک بیمار مبتلا به دیابت، برنج سفید در برنامه غذایی روزانه اش داشته باشد یا برنج قهوه ا ی. اما اگر مبنای مقایسه ویتامین ها و مواد معدنی باشد، برنج قهوه ای از برنج سفید مغذی تر است.
.
منبع :www.sefidak.com

خواص برنج سبوس دار و قهوه ای + تفاوت با برنج سفید گردآوری توسط بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات